Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felerny zakup


bartekcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po licznych bojach z mechanikami w końcu udało mi się dostać opinię biegłego. Niestety nie jest tak "sprzyjająca", jak zapewniał mnie początkowo mechanik. Biegli ocenili, że...

 
Przeprowadzone oględziny pojazdu nissan qashqai o nr rej. XD wykazały, że przyczyną awaryjnego uszkodzenia silnika pojazdu był chwilowy ograniczony lub brak smarowania układu korbowo-tłokowego silnika, powstały na skutek zanieczyszczeń oleju silnikowego. Weryfikacja uszkodzeń silnika wykazała powstanie w oleju silnikowym czarnego szlamu, który jest efektem ubocznym starzenia oleju. Według przeprowadzonej analizy do uszkodzenia silnika nie bogło dojść w wyniku nieoprawidłowej eksploatacji pojazdu lecz braku przeprowadzanych przeglądów mechanicznych pojazdu, w którym między innymi dokonuje się wymiany oleju silnikowego. 
 
 
Czyli trochę lipa, ale... poprzedni właściciel dał mi fakturę na której widnieje wymiana oleju i filtra w marcu 2016... 
 
Nie wiem co z tym dalej robić, podesłałem wszystko kumpeli która ogarnia tego typu sprawy. Jak zobaczyłem na fotkach w opinii autko to smutno mi się zrobiło - podoba mi się ten samochód. Jeśli okaże się, że można coś ugrać na tej opinii to będę chciał żeby właściciel zapłacił za wymianę silnika. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po licznych bojach z mechanikami w końcu udało mi się dostać opinię biegłego. Niestety nie jest tak "sprzyjająca", jak zapewniał mnie początkowo mechanik. Biegli ocenili, że...

 
Przeprowadzone oględziny pojazdu nissan qashqai o nr rej. XD wykazały, że przyczyną awaryjnego uszkodzenia silnika pojazdu był chwilowy ograniczony lub brak smarowania układu korbowo-tłokowego silnika, powstały na skutek zanieczyszczeń oleju silnikowego. Weryfikacja uszkodzeń silnika wykazała powstanie w oleju silnikowym czarnego szlamu, który jest efektem ubocznym starzenia oleju. Według przeprowadzonej analizy do uszkodzenia silnika nie bogło dojść w wyniku nieoprawidłowej eksploatacji pojazdu lecz braku przeprowadzanych przeglądów mechanicznych pojazdu, w którym między innymi dokonuje się wymiany oleju silnikowego. 
 
 
Czyli trochę lipa, ale... poprzedni właściciel dał mi fakturę na której widnieje wymiana oleju i filtra w marcu 2016... 
 
Nie wiem co z tym dalej robić, podesłałem wszystko kumpeli która ogarnia tego typu sprawy. Jak zobaczyłem na fotkach w opinii autko to smutno mi się zrobiło - podoba mi się ten samochód. Jeśli okaże się, że można coś ugrać na tej opinii to będę chciał żeby właściciel zapłacił za wymianę silnika. 

 

tylko ile od tego czasu przejechał? faktura na wymianę czy zakup? może dolał coś jeszcze czyli jakieś lepiszcze? ale to trudne do ustalenia bez badań laboratoryjnych

wątpię byś coś ugrał bo opłynęło chyba trochę czasu od zakupu i oceny rzeczoznawcy, ale może spróbuj znaleźć prawnika który napisze Ci jakąś propozycję ugody i wyśle za potwierdzeniem odbioru; myślę że zainwestujesz ze 200zł a może sprzedawca jeśli ma coś na sumieniu się zreflektuje....

co do zakupu silnika to loteria... może ten nadaje się do reanimacji - kapitalnego remontu (zależy co uległo uszkodzeniu)

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgłoś sie jeszcze do TVN turbo może akurat oni sprawe nagłośnią.

to ironia? bo nie sądzę by była to rzeczowa uwaga...

Facet się miota i potrzebuje pomocy dlatego napisał a kąśliwe uwagi nic nie wnoszą

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 
Czyli trochę lipa, ale... poprzedni właściciel dał mi fakturę na której widnieje wymiana oleju i filtra w marcu 2016... 
 

 

Nie chce gościa bronić, ale słyszałem o przypadkach, nie tylko w Polsce, gdzie serwis wziął kasę za wymianę oleju, a jej nie zrobił. Myślę,że gdyby to było wcześniej, to spokojnie właściciel z taką opinią rzeczoznawcy mógłby podać warsztat do sądu o koszta wymiany silnika, bo w sumie to masz w ręce dowód że olej był stary, mimo że dali fakturę za wymianę. Ale gdzie marzec a gdzie listopad......

 

Ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak gdybamy...

.... to może olej był baaaardzo rzadko wymieniany / nie pilnowano interwałów ? Dopiero przed sprzedażą ktoś się pofatygował i wymienił = papier na to.

a syf w silniku pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie 7 lat eksploatacji mogło być wiele przyczyn, ale tak jak mówi Sky ktoś mógł nie wymieniać np. Belg przed sprzedażą, a po kilku wymianach w Polsce syf się ruszył albo zapychając co poniektóre kanały olejowe, albo rozszczelniając to co do tej pory uszczelniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żadna inronia, co szkodzi zgłosić się do programu?

to ironia? bo nie sądzę by była to rzeczowa uwaga...

Facet się miota i potrzebuje pomocy dlatego napisał a kąśliwe uwagi nic nie wnoszą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadzę by ktoś zainteresował się prywatną transakcją, w której trudno będzie znaleźć winnego.... co innego gdyby to było w okresie gwarancji lub po zakupie od Dealera który by się uchylił od odpowiedzialności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam   musiało to być konkretne bum żeby ich zainteresowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że auto było w rękach poprzedniego właściciela przez 3 lata - co roku przebiegi około 12k km, zostałem zapewniony o corocznych wymianach oleju i filtrów (widziałem faktury, ostatnią wziąłem ze sobą).

Pytałem mechanika czy możliwe jest, że olej był wymieniany w marcu - stwierdzono że nie ma opcji. Na razie jeszcze czekam na info co z tym robić dalej, ale możliwe że nie uda się nic na tym ugrać. Tak czy siak moim zdaniem stan silnika nie odpowiadał temu, co było w ogłoszeniu + zostało mi przedstawione i udokumentowane fakturami. Ciułam pieniądze na wymianę silnika ale to kolejne ryzyko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazylbym remont silnika tylko ile to PLN?

A kto wystawił fakturę i co na miej było? Wyszczególniono typy filtrów czy tylko że wymieniono za kwotę nie wiadomo w czym?

Moim zdaniem bo dłuższym przemyśleniu tematu poprzednik mógł dolać np motodoktora bo dymił spod korka i motodoktorek po nocy stęźał w wąskich kanałach olejowych i silnik stanął Wlany na ciepłym mógł stwarzać wrażenie że jest ok a jeśli nalał kilka opakowań np. uzupełniając stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazylbym remont silnika tylko ile to PLN?

A kto wystawił fakturę i co na miej było? Wyszczególniono typy filtrów czy tylko że wymieniono za kwotę nie wiadomo w czym?

Moim zdaniem bo dłuższym przemyśleniu tematu poprzednik mógł dolać np motodoktora bo dymił spod korka i motodoktorek po nocy stęźał w wąskich kanałach olejowych i silnik stanął Wlany na ciepłym mógł stwarzać wrażenie że jest ok a jeśli nalał kilka opakowań np. uzupełniając stan?

 

Na fakturze wyszczególnione filtry powietrza, paliwa, oleju(35zł), olej (231zł), sworzeń, robocizna, klocki... Z tego co mi mówili w warsztacie silnik nie nadaje się do remontu, ale możliwe że trafiłem na zły warsztat (sądząc po ich prędkości działania to raczej to drugie). Mi zależy tylko żeby auto jeździło i się nie psuło - oczywiście odpada zakup nowego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze wyszczególnione filtry powietrza, paliwa, oleju(35zł), olej (231zł), sworzeń, robocizna, klocki... Z tego co mi mówili w warsztacie silnik nie nadaje się do remontu, ale możliwe że trafiłem na zły warsztat (sądząc po ich prędkości działania to raczej to drugie). Mi zależy tylko żeby auto jeździło i się nie psuło - oczywiście odpada zakup nowego silnika. 

 

najtaniej wyszła by przekładka z anglika tylko zakup jest niestety loteryjny

no chyba że sprawdzony sprzedawca i da sensowną gwarancję to wtedy  warto rozważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno używki to loteria. Lepiej naprawiać to co z niego zostało i wiesz co masz. Nawet jeśli wyjdzie sporo $ to tak po prawdzie, jest to jedyna sensowna opcja jeśli chcesz go sobie zostawić na dłużej. Jak nie chcesz, to kup używke i sprzedaj to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze maniujr nawet jesli trafisz sprawny to prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z jego stanu np. będzie brał nieco oleju miał wycieki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zrobić kalkulację naprawy obecnego  lub  ew.kupić drugi używany lub nowy gdzieś wydziałem za ok 14tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zrobić kalkulację naprawy obecnego  lub  ew.kupić drugi używany lub nowy gdzieś wydziałem za ok 14tys

Zwykle jest tak że jak kupujesz auto za 40kkm to przewidujesz dodatkowe wydatki na poziomie 10% - olej, filtry, OC/AC. Nie sądzę by kolega bartekcc był gotowy wydać kolejne 14kkm + koszt przekładki

na allego chodzą od 4kkm, a po remoncie od 6kkm po zdaniu starego

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz absolutną rację ale co zrobisz będziesz się patrzył jak stoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego na bank nie kupię, patrzyłem w necie na używki i czasem pojawiają się silniki z gwarancja na rok - zastanawiam się właśnie czy nie zainwestować w coś takiego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego na bank nie kupię, patrzyłem w necie na używki i czasem pojawiają się silniki z gwarancja na rok - zastanawiam się właśnie czy nie zainwestować w coś takiego.  

 

jak sprawdzony sprzedawca to warto przemyśleć sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego na bank nie kupię, patrzyłem w necie na używki i czasem pojawiają się silniki z gwarancja na rok - zastanawiam się właśnie czy nie zainwestować w coś takiego.  

 

Jak masz możliwość to zabierz z sobą mechanika, który będzie to przekładał. Może przy oględzinach (wiem, że nie zawsze się da) coś "więcej" zobaczy. Są to koszta, ale z nimi jak z tymi "400 zł" przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fakture na wymiane oleju z warsztatu to zamaist myslec o sadzeniu sie z osoba prywatna o koszty remontu skontaktuj sie z warsztatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega może mieć rację i warsztat może zmięknąć i poinformować że owszem wymieniali ale w np. w innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...