Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka antenka do radia?


Chaber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę niską bramę garażową i uszkodziła mi się antenka do radia.

Próba dogięcia spowodowała że antenka się złamała.

 

Jaką antenkę kupić? Dowolną czy jakąś dedykowaną do Nissana?

 

Czy są jakieś parametry na które należy zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Pozdrawiam

Chaber  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy koledzy zamienili bat na płetwę .

Jedni preferują płetwę z ASO inni zaopatrzyli się w płetwę z aliexpres , podobno nie ma różnicy w odbiorze .

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160802124827&SearchText=antena+qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś sprawdził inną antenkę niż oryginalna?

 

Czy przy zakupie należy zwracać uwagę na jakieś parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post 730 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95902-j11-akcesoria-do-qashqai/page-37

i jeszcze tu od postu 991 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95902-j11-akcesoria-do-qashqai/page-50

Koledzy , czytajcie trochę forum , udzielajcie się , wymieniajcie spostrzeżenia od tego forum żyje , a przy okazji znajdziecie sporo dodatkowych informacji :) 

 

Czy już ktoś sprawdził inną antenkę niż oryginalna?

 

Czy przy zakupie należy zwracać uwagę na jakieś parametry?

Podobno nie ma to znaczenia , ale jak to w przypadku anten to jednak długość ma znaczenie ! 

Gdzieś była jeszcze opinia innego kolegi po zamontowaniu płetwy ale teraz nie wiem gdzie szukać , może materiał powyżej wam wystarczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem sobie krótką z supermarketu motoryzacyjnego. Niby działa ok w miescie ale pozamiastem nic nie łapie.

Ostatnio jak jechałem do Mrągowa z warszawy to po drodze miałem miejsca że nic nie odbierało a przecież zawsze jest Rajdo Maryja.

nie wiem czy to wina radia które wymieniłem czy antenki ale teraz zamowiłem płetwę I zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problem z brama garazowa i antena, wymienilem bagnet na krotszy o ok 10 cm i wszystko dziala jak nalezy zarowno w miescie jak i poza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś? Zakup z Allegro czy ze sklepu tradycyjnego?

Ta antenka ma jakąś nazwę czy oznaczenie?

Do mojej bramy pasuje taka o długości ok 26 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
  • 2 tygodnie później...

czy może ktoś polecić antenę typu "płetwa rekina", jak kupiłem tą http://www.aliexpress.com/item/Shark-fin-antenna-special-car-radio-aerials-auto-antenna-signal-for-volkswagen-Golf-1-2-3/32671528354.html

 

i nie jestem zadowolony, bo słaby jest odbiór, a w dodatku nie przylega ładnie do dachu. Zależało mi na kolorze QAB i taką znalazłem, ale dużo jest tych antenek na aliexpress, tylko która jest sprawdzona i dobrze pasuje do Qashqai J11 ? i żeby sygnał był niezły, może ktoś coś polecić, które kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, że w opisie nie ma że jest do QQ ale jak przeglądałem ten antenki to wyglądały tak samo i miały te  same rozmiary, a mi zależało na kolorze QAB także zdecydowałem się na tą właśnie.

 

Nie wiem czy któraś z tych antenek co ma w opisie QQ j11 jest profilowana do dachu? czy odbiór radia jest akceptowalny, dlatego proszę o konkretne linki od osób, które zakupiły taką antenę, użytkują i mogą się coś wypowiedzieć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, że w opisie nie ma że jest do QQ ale jak przeglądałem ten antenki to wyglądały tak samo i miały te  same rozmiary, a mi zależało na kolorze QAB także zdecydowałem się na tą właśnie.

 

Nie wiem czy któraś z tych antenek co ma w opisie QQ j11 jest profilowana do dachu? czy odbiór radia jest akceptowalny, dlatego proszę o konkretne linki od osób, które zakupiły taką antenę, użytkują i mogą się coś wypowiedzieć w temacie.

Witam kolegę zza miedzy ;) też przymierzam się do zakupu takiej antenki. Jak już znajdziesz to możemy zakupić 2 w pakiecie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegę zza miedzy ;) też przymierzam się do zakupu takiej antenki. Jak już znajdziesz to możemy zakupić 2 w pakiecie ;)

OK, nie ma problemu. tylko jakoś niebardzo ktokolwiek chce coś polecić :( A tak jak pisałem wyżej, ja jedną już mam.  W ASO pytałem to 900 zł koszt, bez obsługi DAB i nie wiedzą jak z zasięgiem, ale ponoć montowali już i Klienci się nie skarżyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W ASO pytałem to 900 zł koszt, bez obsługi DAB ...

To jakaś super hiper technologia z NASA że taka cena tego "G"  :|

Wolałbym się upić za takie pieniądze , dwa dni w pracy (moje) za kawałek plastiku z drucikiem !!!

na ebayu tylko wpisałem -qasqai shark style aerial - ....ale nie 200F 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link który podał Andrzej G - na firmę z Łodzi - to są oszuści. Ten bat ma tyle metalu co widać na zewnątrz- około 1 cm, sam gwint, a cala reszta to odlew plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link który podał Andrzej G - na firmę z Łodzi - to są oszuści. Ten bat ma tyle metalu co widać na zewnątrz- około 1 cm, sam gwint, a cala reszta to odlew plastiku.

Ja podałem tylko namiar na to, co znalazłem w sieci - bat na papierze wygląda nieźle - obsługuje wszystko co potrzeba. Natomiast "organoleptycznie" nie testowałem, więc nie będę polemizował z Twoją opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Z tego co studiowałem na Politechnice Warszawskiej telekomunikację to wiem, że długość anteny ma znaczenie na siłę odbieranego sygnału (strojenie jej na odpowiednie pasmo pracy). Z tego względu polecałbym poszukanie oryginału. Z tego co się orientuję to "bat" jest odkręcany.  

Dla ciekawskich:

Gdy już wejdziemy w serwisowe menu radia to w zakładce radio mamy opcję "FM MONITOR" i tam można sprawdzić z jaką siłą jest odbierany sygnał. Dla przypomnienia (może nie dla wszystkich jest to oczywiste) odległość od nadajnika ma znaczenie.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w tym przypadku długość ma znaczenie :) 

Ale i ja stanąłem przed problemem zakupu anteny , bo moja z lekka się .....sparciała guma wokół kołnierza przy gwincie i teraz mam kilka opcji do wyboru , 

-bat 

https://www.aliexpress.com/item/OEM-16inch-Screw-in-AM-FM-Roof-Antenna-Whip-Mast-Radio-Aerials-Auto-Vehicle-Car-Antenna/32595411396.html?spm=2114.13010208.99999999.269.EpBtAi

- jakiś "rajdowy" model karbonowo druciany :) 

https://www.aliexpress.com/item/WRC-Carbon-Fiber-Radio-Car-Antenna-For-Nissan-March-Sunny-Tiida-Qashqai-X-Trail-renault-duster/32699567657.html?spm=2114.13010208.99999999.281.EpBtAi

- lub cycek :) karbonowo aluminiowy 

https://www.aliexpress.com/item/3-5-cm-Aluminum-Carbon-Fiber-Antenna-Aerial-for-for-Nissan-Teana-Juke-Qashqai-X-Trail/32418015110.html?spm=2114.13010208.99999999.287.EpBtAi

 

...który wybrać ? 

płetwy nie brałem pod rozwagę , a może powinienem , choć nie jestem słuchaczem żadnych z tutejszych rozgłośni , więc na odbiorze raczej mi nie zależy , może bardziej walory estetyczne brałbym w rozważaniach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do modelu wrc dodają jeszcze lotniczy wlew paliwa I do kompletu sportowe nakładki na pasy bezpieczeństwa i koszulki bez rękawów na siedzenia to zwiększysz moc auta o jakieś 30 koni
  :dribble:  :dribble: :dribble:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...