Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd katalizatora 4,0 benzyna


dejek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z katalizatorem, a właściwie z kontrolka czek silnika.Wyskakuje mi błąd, mechanik mówi ze wszystkie sady działają i nie może znaleść przyczyny błędu.Po skasowaniu mogę przejechać ok 30 km i błąd pojawia sie znowu auto jeździ normalnie i nie jest przerobione na gaz.Niestety nie mam kodu błędu ale mechanik mówi ze wyskakuje mu niesprawnosc katalizatora.Może ktoś miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, że jeśli wyskakuje niesprawność katalizatora, to powodem może być niesprawny katalizator ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca tak moze być, kolego Navara .... koledzy zapamietajcie aby dokładnie spisywać kody błędów! to podstawa do diagnozy, tłumaczenie mechaników jest niejednokrotnie zle przetłumaczone i to tez rodzi problemy.

z penwoscią nasz forumowy diagnosta się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris T ma rację wcale nie musi być proste rozwiązanie

 

co to za błąd katalizatora ? z czego mechanik to wywróżył z fusów ?, czy był jakiś kod błędów i nie raczysz go nawet podać ?

 

P0430 - ?? 

 

np. dla P0430 poza uszkodzeniem katalizatora, niesprawnym/uszkodzonym układem wydechowym, uszkodzony/lejący wtryskiwacz, uszkodzona świeca, lewe powietrze a nawet komputer silnika, zapłon ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...