Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wiskotyczne sprzęgło wentylatora chłodnicy


maciejka_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że etap upałów w 2016 mamy już za sobą.

Mam do was pytanie. Czy wasze wiskozy (słychać je wyraźnie po uruchomieniu silnika gdy jest unieruchomiony przez jakiś czas) włączały się w te upały? Patha mam ponad rok i ani razu nie słyszałem by to ustrojstwo się załączyło gdy silnik był już uruchomiony... np w trasie czy korku. Temperatury tu u nas na pomorzu to takie jakieś do 36 bywały w tym roku, ostatnio kilka dni temu do 32. Wskaźnik temperatury silnika zawsze na połowie, ani razu nie słyszałem załączonego wiatraka, nawet tego elektrycznego. Czy mam zacząć się martwić? W innym pojeździe też miałem ten wynalazek i raz go wymieniałem i po założeniu nowego ustrojstwo włączało się co jakiś czas a w pathku cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzęgło powiedzmy jak jest zimne (pierwsze uruchomienie patha po dłuzszym postoju/nocy itp) ma większe opory przez co wiatrak dmucha dosyć mocno. Jak ja odpale swojego i z placu wyjezdzam na jedynce to path idzie jak czołg, klang jakby tam siedział co najmniej jakiś V8-4.0 w dieslu.

Czyli to normalny objaw, nie masz sie czym przejmować, pozniej juz jest ciszej.

Wentylator w tym motorze i pomimo tego iz jest to wiskoza kreci się cały czas i niezle dmucha, jak się załączy wisko bedzie poprostu mocniej dmuchać i teoretycznie powinno być głośniej.

Jakoś tego nigdy nie zauwazyłem nawet jezdząc w terenie gdzie temp przekraczała 36stC.

 

Elektryczny wiatrak jest od klimatyzacji i ten np stojac w korku przy pracujacej klimie w upalne dni sie powinien załączać, to czuć po chwilowym spadku obr silnika i trochę go słychać.

Generalnie nie masz się czym przejmować, a ten elektryczny najlepiej sprawdz czy wogole działa,  podłączając kablami pod aku. Bo naprawdę rzadko się załącza, i jak ktoś do tego mało używa klimy to może się poprostu zatrzeć. (tak miałem w pasku- chwyciło na łozyskach)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...