Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fergul,w szkole już bawiliśmy się takim sposobem pozyskiwania wodoru :D

Japończycy już buduja sieć stacji zaopatrujących w wodór,sprzedaż samochodów na to paliwo ruszyła i to z duzym impetem.Niemcy zaczynają budowę swojej sieci stacji wodorowych i planują na razie w europie sieć od Hiszpanii,po wschodnią granice unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , jeśli koło mnie wybudują stację wodorową lub dołożą na istniejących stacjach benzynowych dystrybutor z wodorem i gdy sąsiad będzie miał auto napędzane wodorem wtedy powiem że to popularne zjawisko mieć auto na wodór , a plany , założenia i tym podobne zawsze można zmienić , zatrzymać ...itd

gdy udostępniono gniazda do ładowania elektr. aut za darmo na dwa lata u mnie w city :) pojawiło sie kilka elektrycznych autek od pół roku usługa ta jest płatna a ładowarki stoją nieużywane , bateryjne samochodziki poznikały tak szybko jak sie pojawiły 

Ale zrobiło się OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2020 roku ,toyota chce sprzedać kilkadziesiąt tyś. aut na wodór ,a cena to ok.50tyś $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie mózgu a tą ekologią.

Obowiązkowa jazda na światłach w pełnym słońcu więcej przynosi strat dla środowiska jak ten brak Start stop.

Jak wiem,że postoję dłużej to i tak wyłączam silnik,a prawie zawsze przełączam na pozycyjne,i to ja o tym decyduję,bo we krwi mam oszczędzanie własnej kieszeni,nie środowiska.

W każdym takim urządzeniu pseudo uzdrawiającym środowisko, widzę głównie urządzenie do wyciągania kasy i wielu na to się godzi,tłumacząc,że mamy przecież 21 wiek.

Każdy ma prawo manifestować w imię ochrony środowiska,może też przykuć się do drzewa i robić szum.

Ja jadę dalej,bo mi szkoda życia na bzdety.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz ,coś czego  nie badałeś,ani nie masz danych na temat emisji???

Zgodzę się z Tobą,że możesz wyłączać silnik,ale na stu kierowców,może zrobisz to tylko Ty! Więc gdzie tu Twoja logika???

Jeżdżąc z SS już drugi rok ,mam wymierną informację na temat oszczędnej emisji CO2 w atmosferę,a nazbierało się tego ponad 15kg!!!

Podasz mi swoje dane dotyczące emisji CO2???Raczej nie! Bo tego u siebie nie posiadasz,a Twoje postępowanie z wyłączaniem silnika,jakże chwalebne,nie dorasta do pięt systemowi SS.

Co do świateł w dzień,ktoś kiedyś wydał taką decyzję i trudno .Trzeba jeździć,ale to są tylko rozporządzenia niektórych krajów,a SS jest już na etapie globalnym.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy SS to tylko poprawianie humoru właścicielom samochodów a jeszcze bardziej spełnianie wymogów przez producentów. Te wyniki podobnie jak dane producentów odnośnie spalanie w naszych QQ jest średnio realne. 

Dla wszystkich, którym zależy na środowisku - kiedy zużywasz 1kWh energii wpompowanej do Twojego gniazdka w domu przez energetykę emitujesz 0,89kg CO2 (średnia dla produkcji energii w Polsce emisja dwutlenku węgla). Dużo łatwiej i skuteczniej oszczędzisz jak nie kupisz lodówki typu szafa, 60 calowego telewizora, nie będziesz się dogrzewał farelką, zostawiał włączonego światła, a najlepiej mieszkał w jednej izbie z całą rodziną, a kiełbasę trzymał w głębokim dole :-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , jeśli koło mnie wybudują stację wodorową lub dołożą na istniejących stacjach benzynowych dystrybutor z wodorem i gdy sąsiad będzie miał auto napędzane wodorem wtedy powiem że to popularne zjawisko mieć auto na wodór , a plany , założenia i tym podobne zawsze można zmienić , zatrzymać ...itd

gdy udostępniono gniazda do ładowania elektr. aut za darmo na dwa lata u mnie w city :) pojawiło sie kilka elektrycznych autek od pół roku usługa ta jest płatna a ładowarki stoją nieużywane , bateryjne samochodziki poznikały tak szybko jak sie pojawiły 

Ale zrobiło się OT :)

Dodam tylko od siebie, dlaczego używanie wodoru to kretyński pomysł:

 

- obecnie największym przemysłowym źródłem wodoru jest....obróbka ropy naftowej. Tak, przemysłowy wodór pochodzi z rafinerii,bo powstaje przy obróbce ropy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie produkuje wodoru używając elektrolizy,bo wymaga to kosmicznych ilości energii(którą także trzeba jakoś wyprodukować)

 

- Ok, załóżmy,że wyprodukowaliśmy wodór przez elektrolizę. Mamy wodór w stanie gazowym, o temperaturze pokojowej. Żeby go zapakować do butli,trzeba go schłodzić do prawie zera absolutnego,żeby był w stanie płynnym. Aby w tym stanie pozostał,musi być trzymany pod ogromnym ciśnieniem w butlach. Ochłodzenie/skompresowanie gazu także pochłania ogromne ilości energii. 

 

- I teraz największy problem. Wodór, jako najmniejsza ze wszystkich cząstek, ma taką ciekawą właściwość,że ucieka z każdego pojemnika w jakim się znajduje. Do utrzymania zaledwie 1 litra(!!!!) wodoru jest potrzebna 70 kilogramowa(tak, to nie jest błąd - 70 kilogramów) butla z ołowiu. A i tak z tej butli ucieknie cały wodór w przeciągu 2-3 tygodni. Można użyć lżejszych butli(robił to mercedes) ale wtedy cały wodór ucieka nie w 2 tygodnie tylko w 2 dni. Wyobraźcie sobie tankowanie na stacji i po 2 dniach zbiornik pusty, nawet jak się nigdzie nie jechało. 

 

- I oczywiście powiązany problem - wodór ucieka z tej butli, miesza się z powietrzem. Jeżeli zbiornik jest w zamkniętym pomieszczeniu(zapomnijcie o parkowaniu samochodu w garażu, parkingu podziemnym), to powstaje bardzo nieprzyjemna mieszanina wybuchowa.

 

 

Więc patrzę na te pomysły Toyoty z przymrużeniem oka. Oczywiście że można zbudować silnik na wodór. Ale to wcale nie znaczy,że jest to dobry pomysł.

 

 

Osobiście uważam,że samochody elektryczne szybciej się przyjmą,przynajmniej w krajach które do tego poważnie podchodzą. W UK rząd dokłąda się prawie 10 tysięcy funtów do zakupu, za darmo założy też w domu ładowarkę do niego, korzystanie z dziesiątek punktów elektrycznych w mieście jest za darmo. I już u mnie pod firmą gdzie jest parking na 75 samochódów stoi 6 elektrycznych.

Edytowane przez gambiting
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz ,coś czego  nie badałeś,ani nie masz danych na temat emisji???

Zgodzę się z Tobą,że możesz wyłączać silnik,ale na stu kierowców,może zrobisz to tylko Ty! Więc gdzie tu Twoja logika???

Jeżdżąc z SS już drugi rok ,mam wymierną informację na temat oszczędnej emisji CO2 w atmosferę,a nazbierało się tego ponad 15kg!!!

Podasz mi swoje dane dotyczące emisji CO2???Raczej nie! Bo tego u siebie nie posiadasz,a Twoje postępowanie z wyłączaniem silnika,jakże chwalebne,nie dorasta do pięt systemowi SS.

Co do świateł w dzień,ktoś kiedyś wydał taką decyzję i trudno .Trzeba jeździć,ale to są tylko rozporządzenia niektórych krajów,a SS jest już na etapie globalnym.

"Nie ze mną te numery Brun...." można by powiedzieć.

Miliardy lat kształtuje się środowisko na ziemi i nikt mi nie powie,że taka popierdułka jak QQ 1,2 bez tego Start stop jest wstanie nagle temu zagrozić.

Sąsiad swoim Simsonem bardziej truje środowisko,jak 10 razem wziętych tych ekologicznych zabawek.

O dieslach z wyciętymi filtrami to już pisałem.

Wyłączając silnik przed np.przejazdem kolejowym miałem na myśli tylko i wyłącznie własne oszczędności,do głowy mi nie przyszło,że mogę w ten sposób uratować ziemię przed zagładą.

Nie oznacza to,że zaśmiecam środowisko,bo dom opalam gazem,także sezonowanym drewnem w kominku,jak mi się chce i też z czystej wygody i przyjemności, a ratowanie przyrody to pewnie przypadkiem, przy okazji,tak na marginesie niedawno słuchałem w radiu,że ktoś ważny zabronił od 2019r palić w Krakowie w kominku, /bez komentarza/

Będąc na rynku też zawsze szukam kosza na głupi papierek,o zbieranych petach przed moją firmą to już nie wspomnę.

Niech każdy zrobi tylko tyle i aż  tyle.

Kolego Jacku bez urazy,ale w taką ściemę o ratowaniu przyrody dzięki SS można wciskać małolatom,ale nie nam poważnym osobom.

Mówisz,że to etap globalny,owszem,ale tylko Unia z rozbudowaną biurokracją może to promować,jakoś nie słychać o tym np.w Stanach.

Mówisz,że ktoś kiedyś wprowadził decyzję jazdy na światłach i trudno? - to może wszyscy podnieśmy rękę do góry wołając - Jeszcze nam dopier...cie.   

Przepraszam że zabieram cenny czas,ale musiałem, bo krew mnie zalewa jak jakiś mądrala wciska mi gadżet który nic nie daje,

a skutecznie utrudnia mi życie i jeszcze na mój koszt.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ale że sąsiad kopci to ja też mam?A może by tak w odwrotnym kierunku?Zwrócić uwagę sąsiadowi?

A tak całkiem na serio,to zawsze od czegoś trzeba zacząć?Nikt nie wymyślił silnika w takiej formie jak jest teraz,tylko zaczynano od prymitywu,tak jest i teraz z ECO,od czegoś zaczynają,a czy nam sie to podoba czy nie to już inna sprawa.Ale nie znaczy to,jak już powiedziałem,że sąsiad kopci to mnie też zwisa i też będę.Zmieńmy po trochu nasze zapatrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym cały problem ze nikt nie patrzy na siebie tylko na potocznego sąsiada jak on robi to ja tez mogę a po za tym to ja mniej zanieczyszczam niż on wiec jest ok

tyle tylko ze trochę jest nas na kuli ziemskiej i jakby każdy zaoszczędził rocznie tylko 1 kg to policzcie sobie "ekolodzy" ile by się nazbierało ..?!

tak samo jest ze śmieciami w lesie czy na płazy no nie bo każdy tylko jeden papierek albo papieros wywali za siebie ... przecież to nie koniec świata - ale do tego zmierza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też jestem tego zdania,niech każdy patrzy na siebie i z własnej nieprzymuszonej,tak nieprzymuszonej woli dba o środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeden wulkan wybuchnie raz na jakiś czas i wszystkie ekologiczne kalkulacje biorą w łeb, bo on wyrzuca z siebie tyle co cała ludzkość przez ileś tam lat. 

Nie żebym się z Tobą nie zgadzał tak ogólnie, ale to o wulkanach to jest jeden z najbardziej powtarzanych mitów.

 

https://www.skepticalscience.com/volcanoes-and-global-warming.htm

http://www.skepticalscience.com/coming-out-of-ice-age-volcanoes.htm

 

Tak w skrócie - wszystkie wulkany na ziemi wydzielają mniej niż 1% tego, co wydzielają wszystkie nasze pojazdy i fabryki razem wzięte(300 milionów ton CO2 vs. 30 miliardów ton). Wybuch wulkanu wpływa na klimat, ale nie ze względu na CO2, tylko ze względu na związki siarki które dostają się do wyższej części atmosfery - jest to efekt który trwa tylko parę lat i ustępuje naturalnie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez bigosu i innych wzdymaczy , bo grozi to uwolnieniem szkodliwych gazów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z systemem start-stop (przynajmniej tak mi się wydaje). Wczoraj QQ pozostawiony w garażu, a rano niespodzianka, silnik nie chce odpalić, słychać tylko tyk, tyk, tyk, tyk, tyk i nic, na pulpicie wyświetla się komunikat system start stop kaput, czy mieliście taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kuta twarz .... mieliśmy (w większości jeśli nie wszyscy) komunikat że stop-start fault ,ale silnik się odpalał zawsze bez problemu (przynajmniej u mnie). Najczęściej do minuty wskakiwał komunikat że stop-start już włączony, tylko ze dwa razy mi to nie wskoczyło ale się tym nie przejmuję bo mogę jeździć i bez tego ustrojstwa ;).

 

W twoim przypadku to już chyba tylko laweta i do ASO .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od podładowania akumulatora.

Wątpię by Stop-Start miał wpływ na odpalenie.

Podobne odgłosy miałem w Scenicu gdy padał akumulator. Odgłos jakby zazębiał się bendix w rozruszniku, ale kom rozrusznikiem już nie zakręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że może akumulator ale wszystko się świeci włącznie z nawigacją, sam nie wiem:(

Akumulator nawet prawie pusty dalej podaje 10-11V - nawigacja,ładowarki do telefonów spokojnie będą działały nawet z 5V, bo są w ten sposób skonstruowane. Jak przekręcasz kluczyk i tylko cyka,to prawie na pewno rozładowany akumulator. A błędem bym się nie przejmował,przy niskim napięciu komputer wyświetla zazwyczaj błędy absolutnie wszystkiego, więc to co pisze nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z systemem start-stop (przynajmniej tak mi się wydaje). Wczoraj QQ pozostawiony w garażu, a rano niespodzianka, silnik nie chce odpalić, słychać tylko tyk, tyk, tyk, tyk, tyk i nic, na pulpicie wyświetla się komunikat system start stop kaput, czy mieliście taki przypadek?

Miałem dokładnie tak samo tyle, że bez komunikatów S/S.

U mnie podładowanie Aku nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. W ASO okazało się po teście, że Aku ma wewn. zwarcie i nadaje się do wymiany... Niecałe półtora roku eksploatacji (trasy min 50km dziennie, garażowane) Teraz mam nowy Aku i jestem chyba trochę przewrażliwiony bo czasami jak postawię go na noc pod chmurką to rano kręci jakby dłużej... i wydaje mi się, że napięcie spada za szybko... Temat do analizy dla serwisu przy nadchodzącym przeglądzie 40kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale dzisiejsze lobby skutecznie blokuje zastosowanie tej technologii na przemysłową skalę w motoryzacji , producenci bawią się trochę w bateryjki ale to paliwa benzyna ,diesel są podstawą napędu aut , nawet LPG jest tylko opcjonalnym źródłem zasilania .

O auto na Wodór!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...