Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po wymianie plynu i termostatu brak grzania


DoMeL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem otóż po wymianie termostatu(lało się z pod uszczelki obudowy termostatu) oraz wymianie plynu chłodniczego nie ma grzania. Temperatura po nagraniu utrzymuje się w połowie. Odpowietrzenie układu nic nie dało (chyba że coś robię nie tak). Czy jest możliwe że w drugiej nagrzewnicy z tyłu też jest jakiś zawór do odpowietrzenia? Proszę wyrazić swoje opinie na ten temat co może być nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik ma prawidlawa temperature ?. Czy w tym modelu da sie odwrotnie zalozyc termostat (znaczy czy mozna sie pomylic ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czy jest możliwe założenie go odwrotnie. A temperaturę osiąga prawidłowa

dodam jeszcze że przez zbiorniczek wyrownawczy wyrzuca mi plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle odpowietrzasz. poszukaj na forum kiedyś opisałem dokładnie jak należy odpowietrzyć układ chłodzenia w Patku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100174-uk%C5%82ad-ch%C5%82odzenia-i-termostat/ Odpowietrzam zgodnie z tym poradnikiem. I dalej nic. Termostat był trochę inny niż ten oryginalny i nie do tego modelu (chyba od land cruisera)czy może to być problem tego całego ambarasu z brakiem grzania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panie co Pan wyprawiasz. To Pathfindera montujemy części od Nissana Pathfindera a nie inne wynalazki. Wymień na prawidłowy i wtedy zadawaj pytania.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na opakowaniu pisało do wielu modeli auta w tym pathfindera 2005 + taki dostałem w sziku.Gorna rura chlodnicy gorąca dolna tak samo temperatura w normie brak grzania.

Filmik przedstawia co dzieje sie z płynem chlodniczym

Czy tak powinno być ze  rano po otwarciu maski (silnik zimny) cisnienie w układzie jest bardzo wysokie i weze sa bardzo twarde ? 

Czy moze być to wina uszczelki pod głowicą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty czasem niezbyt późno zauważyłeś ten wyciek spod termostatu? Nie pojeździłeś trochę bez płynu? Nie chciałbym źle wróżyć.... Jeżeli nie ma grzania to coś jest zapowietrzone. Płyn powienieneś lać do chłodnicy aż się przeleje tym zaślepionym króćcem (oczywiście po jego zdjęciu).

Termostat kup do pathfindera, a nie do "wszystkich". To nie syrena 105 do której pasowały części od jelcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za termostat zamontowałeś?? Jak wyglądał w stosunku do oryginalnego? Węże nie mogą być aż tak twarde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...