Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirekg9 ma rację.Ja przy zakupie swojego auta też miałem takiproblem.Facet mi powiedział,że sprzęgło jest na wykończeniu i trzeba je wymienić.Był na tyle uczciwy,że poszedł do sklepu i kupił mi kompletne sprzęgło firmy sachs i dodał w cenie auta.

Nie wymieniłem go a minęły już 3 lata i przejechałem 40 tys km a sprzęgło nadal działa i nic się z nim nie dzieję.Nowe czeka w szafie na swój czas :)

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekg9 ma rację.Ja przy zakupie swojego auta też miałem takiproblem.Facet mi powiedział,że sprzęgło jest na wykończeniu i trzeba je wymienić.Był na tyle uczciwy,że poszedł do sklepu i kupił mi kompletne sprzęgło firmy sachs i dodał w cenie auta.

Nie wymieniłem go a minęły już 3 lata i przejechałem 40 tys km a sprzęgło nadal działa i nic się z nim nie dzieję.Nowe czeka w szafie na swój czas :)

W benzynie też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie jestem jedyny. Nie wiem co jest z tym sprzęgłem, ja też usłyszałem chyba w 2010 lub 2011 podczas przeglądu w ASO, że sprzęgło w najbliższym czasie do wymiany. Mamy 2014 i nic  :iiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X-trailu T30 2007 ,ktorego miałem rownież ASO Nissan stwierdziło w 2011 r.że sprzeglo jest do wymiany .Wiem,że do teraz auto jeździ bez wymiany sprzęgla i jest wszystko ok.

Nie wiem na jakiej podstawie ci wymieniacze w ASO kieruja sie z tym sprzeglem,ja kiedy ich na gorąco pytalem sie o to dostałem odpowiedź ,ze cieżko chodzi.

Jest na tym forum wątek o sprzegle i wg tego co pisza inni ,X-trail T30 tak po prostu ma,ze sprzeglo chodzi ciezszej niz w inych autach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc "moje" ASO jest chyba lepsze niż u Was? Jak pisałem w poscie #503 - sam im sugerowałem, lecz odpowiedzieli że mogę jeździć. Jakoś na mnie nie chcieli zarobić lub może i tak wiedzieli iż takiego samochodu nie będę robił u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciągle poszukuje mojego upragnionego X-traila.

I oto pojawiło się takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3963986475

 

Jest blisko więc pewnie oglądne ale licze na jakies sugestie i podpowiedzi z waszej strony.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie ciekawe jak masz blisko to podjeżdżaj. Ze zdjęć jedynie widać, że tylny zderzak jest jakiś pogięty ale to tylko pretekst by zejść z ceny.


Na marginesie - jak by komuś z forum znudził się zadbany, bezwypadkowy T31 i chciał go sprzedać to piszcie do mnie bo kolega się przymierza (najlepiej z małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał, to zrób tyle zdjęć każdego zakamarka, ile starczy miejsca na karcie pamięci a potem na spokojnie oglądaj w domu (no i podziel się galerią) i rób listę wątpliwości. :) Przy oględzinach można na coś patrzyć wiele razy i tego nie widzieć - piszę z praktyki.

Oprócz tyłu mam wątpliwości co do dobrego stanu tapicerki - po zdjęciach nie uwierzyłbym w rocznik i przebieg. Ale być może autem jeździł ktoś mikrej postury i bez dzieci, dlatego jest ona w tak dobrym stanie.

Swoją drogą, komuś zależy na sprzedaży auta za niemałą kwotę a daje kilka zdjęć z których można właściwie poznać markę i model. :)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwota wydaje mi się dość wygórowana jak za rocznik, przebieg i wyposażenie. Wydaje mi się, że to całkiem sporo. Zwłaszcza, że nie ma tempomatu (z którego bardzo bym sie ucieszył) no i tych relingów dachowych z wbudowanymi lampami (to z kolei bardzo mi się podoba:) ) ale jeżeli auto faktycznie jest od pierwszego własciciela i z Polskiego salonu (co potwierdzę sobie numerem VIN i telefonem do wskazanego dealera) to oferta dość ciekawa.

Jak oglądne autko to podziele się wrażeniami.

Jeszcze takie ogłoszenie się pojawiło:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-columbia-C31905744.html

jednak odstraszają mnie te naklejki niemieckiego hotelu dla zwierząt, nierealnie niski przebieg, nieoryginalne felgi. Ale autko ogólnie ładne, bardzo ładny kolor no i ma tempomat :)

Zadzwonie zapytam.

Dzięki za uwagi do powyższego - odnośnie zderzaka. Ja co zauważyłem że tego oznaczenia dCI nie ma na wysokości nazwy X-TRAIL tylko dużo poniżej.

To też mnie zdziwiło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jakbym mial wydac na X-traila T30 kwote bliską 30 tys.zł ,to rozgladałbym sie juz za modelem T31.

Jak sie dobrze poszuka to naprawde mozliwy jest kupno za niewiele wieksza kwote pieniedzy...

P.S.

A ten X-trail T30 z 2007 na pewno jest z dpf.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że jest z DPF.

Czy powiniene sie tego jakoś bardzo obawiać? Czy DPF w X-Trailu to az taka zmora?

Nie wiem czy chciałbym T31 ogólnie z waszych (forumowiczy) opini wynika, że są bardziej awaryjne niż T30.

Czy to prawda?

Ogólnie mój budżet jaki chciałem przeznaczyć to do 25 tyś...natomiast szukam już jakiś czas więc budżet sie troche powiększył a poza tym stwierdziłem, że może dlatego same padła się trafiają bo za niski prób cenowy dałem :) więc go troszkę podwyższyłem.

Zawsze przecież można się gdzieś delikatnie zapożyczyć :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf-jakie to by nie bylo auto to źródło tylko klopotów .Przede wszystkim zwiekszone zuzycie paliwa i skrocona zywotnośc silnika przez rozcieńczanie oleju silnikowego ropą .A Dpf w modelu X-traila T30 to szczególny problem ze wzgledu na elektronike Denso.

W T31 jest wszystko Bosch i nie ma zadnych problemów.

Zawsze tez trzeba pamietac przy zakupie auta ,ze kiedys tez bedzie trzeba go sprzedać.

A zawsze nowszy model auta bedzie wiecej kosztował niz poprzedni.Dlatego jak cena jest bardzo zblizona ,modelu starszego i nowszego-zawsze lepiej wychodzi kupic nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny jak mój , ale cena nie zachęcająca.


Witam.

Ciągle poszukuje mojego upragnionego X-traila.

I oto pojawiło się takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3963986475

 

Jest blisko więc pewnie oglądne ale licze na jakies sugestie i podpowiedzi z waszej strony.

Pozdrawiam,

Artur

Identyczny jak mój, ale cena mało zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwota wydaje mi się dość wygórowana jak za rocznik, przebieg i wyposażenie. Wydaje mi się, że to całkiem sporo. Zwłaszcza, że nie ma tempomatu (z którego bardzo bym sie ucieszył) no i tych relingów dachowych z wbudowanymi lampami (to z kolei bardzo mi się podoba:) ) ale jeżeli auto faktycznie jest od pierwszego własciciela i z Polskiego salonu (co potwierdzę sobie numerem VIN i telefonem do wskazanego dealera) to oferta dość ciekawa.

 

Jeśli to pierwszy właściciel, to niech Ci pokaże rachunek, homologację i kartę pojazdu. Ale jeśli auto nie spełnia wymagań, to szukałbym idealnego - po co masz się na autostradzie denerwować, że nie masz tempomatu. :)

Co do nazwy modelu na klapie, to po wyguglowaniu nie znajdziesz zdjęć T30 z tak wysoko zamontowanymi literami, jak w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Odnośnie tego:

http://allegro.pl/sh...item=3963986475

czyli tego z Wrocławia,

pisałem i dzwoniłem do gościa.

Oczywiście auto nie jest z Polskiego salonu tylko ktoś w sensie ten gościu kupił go z salonu niemieckiego z przebiegem 5 000 km. Może to i prawda ale z takim przebiem to na bank było auto testowe a wszyscy wiem jak sa traktowane auta testowe :) zarówno przez klientów jak i pracowników salonu. Auto sprzedaje zięć czy tam chłopak córki własciciela - jak dla mnie takie historie sa śmierdzące na kilometr.

Suma wszystkich minusow opisanych powyżej, plus poprzednie czyli brak tempomatu, lamp dalekosieznych na dachu no i cena - powoduje chyba wyeiminowanie go z listy potencjalnych zakupów :)

Może podjade ogladnac tak o, żeby nabrac nowych dosiwadczeń bo w końcu jest blisko ale nie wiem czy znajdę czas - zobaczymy.

Co do tego drugiego z Ostrowa Wielkopolsiego:

http://otomoto.pl/ni...-C31905744.html

też sprawa bardzo podejrzana.

Oczywiście gościu go rok temu sprowadził dla zony, oczywiście zrobił nim przez ten rok 3 tyś. km.

Ogólnie szkoda mi czasu żeby jechac 100 km oglądać i tylko się denerwować.

 

Niestety poszukiwania trwają :)

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się jeszcze oferta od jednego z forumowiczów który sprzedaje swoje X:

http://otomoto.pl/ni...-C32061578.html

Natomiast moje obawy dotyczą automatycznej skrzyni...czy jest sie czego obawiać i czy nie jest to za słaby silnik do automatu?

No i druga sprawa to instalacja gazowa. chciałbym takową zainstalowac a po przewertowaniu forum widze, że ogólnie X-traile z gazem średnio pracują.

Ma ktoś z was automat? Jak to działa?

No i może ktoś się trafi z instalacją gazową kto będzie potrafił zachęcić albo wręcz przeciwnie?


Teraz znalazłem na tablicy takie oto ogłoszenie:

http://tablica.pl/oferta/nissan-x-trail-2-5-lpg-2005-rok-CID5-ID4s9Ef.html#2afcd1d5d4

Nie ukrywam, że autko bardzo mi sie spodobało.

Poza minusem takim że nie ma tych reflektorów na dachu (no i szyberdachu) to ma wszystko czego szukam.

Poza tym benzyna 2.5l ponoć nieźle znosi gaz no i koszty jazdy roządne.

Cena dośc wysoka :/ ale coś za coś.

Ktoś zna może to autko?

Albo coś potrafi powiedzieć po zdjęciach?

Może ktoś z forumowiczów jeździ 2.5l z instalacja i podzieli się wrażeniami?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Poza minusem takim że nie ma tych reflektorów na dachu (no i szyberdachu) to ma wszystko czego szukam.

...

 

Odpuść sobie te dwie rzeczy.

 

Szyberdach.

Mam, ale praktycznie nie używam. Latem jak jest otwarty to jest za gorąco, jak roleta wewnętrzna odsłonięta też za gorąco i dzieciaki z tyłu marudzą żeby zasłonić, bo za jasno i nic nie widzą na swoich telefonach. Zimą jak roleta odsłonięta to ciągnie od szyby i wkurza mnie widok szronu po stronie wewnętrznej, więc też ją zasłaniam. Dodatkowo zabiera przestrzeń pomiędzy głową a podsufitką, więc jak jesteś wysoki to zimą w czapce może ci jej brakować. Ja osobiście szyberdachu używam tylko gdy robię jego konserwację. Pierwszego X'a miałem bez szyberdachu, drugiego mam z szyberdachem więc mam jakieś porównanie.

 

Reflektory.

Zadaj sobie pytanie jak często jeździsz na długich światłach, jak rzadko to reflektorów dachowych tym bardziej nie będziesz używał. Co prawda ich nie posiadam, ale o ile pamiętam to są tak zrobione, że jak będziesz chciał użyć box'a na dachu to będziesz musiał zamontować belki na stałe (bez możliwości demontażu), a wtedy z powodu hałasu nie da się używać szyberdachu. Ale tą cechę (albo raczej wadę) niech potwierdzą koledzy, którzy maja takie rozwiązanie.

 

 

Innymi słowy jak trafisz dobry egzemplarz bez tych dwóch elementów to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szyber, reflektory i zamontowałem belki - może T31 ma lepsze rozwiązania co do jazdy w kapeluszu i przestrzeń nad głową jest :-) no i dzieciaki lubią jeździć z odsuniętą zasłoną, tyle że gwizd od belek wtedy większy. W ciągu roku reflektorów użyłem - poza pokazywaniem komuś że świecą - 2-3 razy. Reflektory odpuść - auto wygląda może lepiej (że niby bardziej terenowo :-) i jest optycznie wyższe, ale to jak ze stawianiem przez znajomka kurdupla włosów żelem na sztorc, żeby być wyższym :-) - niby efekt jest, a kasta wciąż ta sama :-).

 

No i zdecydowanie lepiej zdejmować belki jeśli nic na nich nie wozisz - raz że opór, dwa że gwiżdżą i trzeba się przyzwyczaić. Ja się przyzwyczaiłem, ale to samo mówił znajomy co przy torach mieszka :-). A jak masz reflektory, to belek nie ściągniesz - tak jak gkowal pisze.

 

A zrobisz jak uważasz. Ty masz być szczęśliwy ze swojego X'a :-)

Edytowane przez Qzynka Edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam szyberdach i reflektory.

Szyberdachu czasami uzywam. Dziecko jezdzi z tylu i przyglada sie gwiazdom itp. W zasadzie to nie szyberdachu a szklanego dachu, bo szyberdach odsunalem moze z 5 razy w roku. Otwarty na max za bardzo wieje. Nieraz tylko uchylam, ale to w zasadzie bardziej po to, zeby mechanizmy sie nie zastaly :)

Co do swiatel, to poza sprawdzeniem czy dzialaja, ani razu nie uzylem. Moze gdyby przelacznik byl w jakims bardziej ludzkim miejscu, ale jak mam grzebac po omacku kolo nog podczas jazdy, to wole odpuscic. Za to auto wyglada fajniej ze swiatlami :). A to mialo znaczenie przy kupnie, bo zakup X'a forsowala moja droga polowka :)

Ale ja to wogole jestem minimalista :). Mam tempomat i nawet nie wiem jak go obslugiwac :blush:

Myslalem o zakupie 2,5l X'a ale jak ja szukalem, nie bylo w czym wybrac. Jak trafia Ci sie okazja, to bierz. Silnik zwawszy od mulowatej 2 litrowki a co do gazu, to za malo info na temat tego motoru. W wykazie Prince'a byl tylko ten 2 litrowy jako kiepski do gazu. Wiec jak nie zalezy Ci na bagazniku, to mozna zaryzykowac. 2 litry plus gaz bym nie bral, nad 2.5 juz bym mocno myslal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo rzeczowe wypowiedzi.

W takim razie namówiliście mnie żeby chociaż oglądnąć ten egzemplarz.

Fakt, że wybór 2.5l benzyny jest bardzo mały ale akurat teraz na tablicy pokazały się dwie sztuki więc się zainteresowałem.

Boję się trochę serwisu tego motoru pod tym względem, że mechanicy bedą działać po omacku gdyż tych silników faktycznie jest u nas malutko.

Co do szyberdachu i świateł to może faktycznie macie racje, że to tylko taki bajer nie koniecznie przydatny :)

Zastanawiam się jeszcze tylko jak gadać z gościem o cenie, czy uda się coś zbić :/ bo jest dość drogo.

W razie czego gdzie szukać w X-trailu takich małych problemów ktorymi można zbić cenę? Nie wiem trzeszcząca roleta? Pęknięte plastiki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene zawsze mozna zbic. To kupujacy dyktuje warunki (oczywiscie w granicach rozsadku  :)  ).

Nawet jak nic nie znajdziesz, to i tak sie targuj. Kazde 1000zl piechota nie chodzi. Bedzie na ewentualne naprawy ;)

Jesli gosciowi zalezy na sprzedazy auta to spokojnie mozesz zaczac negocjacje od 27000. Zobaczysz jego reakcje i wtedy decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadą jest oczywiście nie kupować auta z lpg z nieznanego źródła,

 

Zgadza sie. Najlepiej kupic niezagazowane i samemu zalozyc instalacje, mimo ze to wychodzi troche drozej.

I tym samym kol karibox1 pokazal Ci na czym mozesz zbijac cene. Nawet jak Ci zalezy na gazie to i tak mozesz pomarudzic, ze ma instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...