Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 a inne modele,oferty.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

albo się zabijesz albo zabiorą Ci prawo jazdy :P

 

Takie też było moje pierwsze odczucie w tej materii ;) trzeba mieć jaja i umieć jeżdzić, że by w takim aucie wyprostować kolano i nie mówię tu o jeżdzie na wprost ;) 

BTW. Często jeździsz z go pro na głowie? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie też było moje pierwsze odczucie w tej materii ;) trzeba mieć jaja i umieć jeżdzić, że by w takim aucie wyprostować kolano i nie mówię tu o jeżdzie na wprost ;)

BTW. Często jeździsz z go pro na głowie? :) 

 

Haha, nie, parę razy jak byłem pojeździć po zadupiach to sobie nagrałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie jeżdżę od kilku dni i jeszcze do końca tygodnia Volvo V60 D4 2.0 diesel 190 KM w automacie z 2017 r. w sprawiąjacym duże wrażenie zestawieniu - ciemny lakier i beżowe skóry z ciemną podsufitką - premium pełną gębą.

 

Na codzień jeżdżę QQ spokojnym stylem, czemu trudno się dziwić, tak teraz sobie trochę używam i korzystam z tego co mi dane,fajnie jest mieć zapas pod butem, okraszony niskim spalaniem.

 

Wyposażenie na bogato, jest praktycznie wszystko, ba podane jak na Premium przystało ze smakiem i nawet w dolnych partiach drzwi jest przyjemny miękki plastik. :)

 

Ale... QQ ma coś co te Volvo nie ma! :) Otwieram drzwi w QQ i wsiadam/wysiadam nie myśląc o tej czynności. W V60 gimnastyka darmowa. Ach, ciężko mi by było przesiąść się do innego nadwozia. Poza tym, ciasne jest V60, szczególnie z tyłu, ale i ogólnie. Nie mniej jednak, zrobiło na mnie dobre wrażenie, bardzo przyjemne doznania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorek, jacy my jesteśmy podobni z awatara. :huh: Bliźniaki niemal. :D

Bo my podobni jesteśmy od początku naszej klubowej znajomości kolego Colinsie :hug:

I zdradzę Ci, że kreci mnie po cichu, Astra V ST, tylko 1.6 200 KM!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troszkę żałuję, że nie dołożyłem do tego silnika 1.6T 200 KM. Chociaż z drugiej strony mój 1.4 też całkiem dziarsko się odpycha i jak dla mnie dziadka wystarczająco (szczególnie w trybie SPORT). :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafiros, ja z zona zdecydowalismy, ze dla niej do jazdy glownie po miescie kupimy zwykla osobowke. Trafilo na Mazde 3 HB. Szukasz wolnossacego silnika - bierz Mazde :) Mojej zonie jezdzi sie duzo przyjemniej niz QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nas mazdą z rym że 6 ale coś mnie ciągnie w stronę hybrydy. Chciałbym spróbować i po jazdach testowych zdecyduje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy szóstkę i na miasto to zły pomysł. To auto jest naprawdę długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam w zamysle isc do nissana i mazdy i spytac ktory by silnik zaproponowali :) dzienny przebieg okolo 80km robie i sie zastanawiam czy wziac benzyne i miec spokoj czy diesla i sie zastanawiac kiedy cos walnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się wolnossakiem 2.5 benzyna Mazdy, a jest zestawione z automatem i się zakochasz. 192KM i dobre przyspieszenie przy niskim spalaniu. Nie ma efektu wow jak w nawet słabszych turbinach, ale jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam w zamysle isc do nissana i mazdy i spytac ktory by silnik zaproponowali :) dzienny przebieg okolo 80km robie i sie zastanawiam czy wziac benzyne i miec spokoj czy diesla i sie zastanawiac kiedy cos walnie.

Sprzedadzą Ci to co akurat im zalega na placu albo stoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj pierwszy dzień z Aurisem Kombi Hybryda - 150 km przejechane - na razie nie będę porównywał do QQ ale jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem i ciszą w aucie podczas jazdy. Jutro i w poniedziałek dalsze testy i wtedy moja opinia na temat Aurisa i delikatne porównanie do QQ. A za tydzień Kia Niro, która na papierze wygrywa z Aurisem póki co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Mnie w aurisie przeszkadzala najbardziej slaba widocznosc do przodu i na boki, jakies takie niskie szybki ma;-) No i jeszcze kokpit taki pionowy jak w Polonezie. Poza tymi szczegolami wszystko pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj pierwszy dzień z Aurisem Kombi Hybryda - 150 km przejechane - na razie nie będę porównywał do QQ ale jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem i ciszą w aucie podczas jazdy. Jutro i w poniedziałek dalsze testy i wtedy moja opinia na temat Aurisa i delikatne porównanie do QQ. A za tydzień Kia Niro, która na papierze wygrywa z Aurisem póki co :)

A gdzie zdjęcia filmy porównania?

Jak ledowe lampy? Dają radę nocą?

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Kiedy przymierzałem się do zmiany auta (2014 r) przetestowałem m.in. Aurisa z silnikiem 1,6 Valvematic (132 KM) 6 M/T w wersji Prestige. Muszę przyznać, że w środku czułem się jakby był skrojony pode mnie. Jako że z tyłu miał wielowahacz, podebrałem traskę tak, by zaliczyć kilka studzienek, szyn tramwajowych itp. by się przekonać, czy to co czytałem o zawieszeniu nie jest tylko pijarem. Nie było. Zawieszenie miodzio - Auris płynął po wszelkich nierównościach jak po tafli szkła. Ale coś za coś - na dziarsko pokonywanych łukach, kładł się na bokki. Zawieszeniowo auto dla przedkładających komfort, nad inne sprawy. To co ten silniczek dawał pod prawym butem w zupełności wystarczało z tym że "frajda" zaczynała się powyżej 4000 obr.

Na krótkiej liście kandydatów do mojego garażu pozostał Pulsar i Auris. Wybrałem wiadomo co, a przeważył ... wstyd się przyznać - wygląd zewnętrzny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie auris jest brzydki. Wygląda jakby mu walec po przodzie przejechał. Mam dwa aurisy pod blokiem to sobie codziennie porównuję :) Bardziej mi się corolla podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Motorze porównanie  Qq, Sportage i Skody Karok, wygrała z dużą przewagą ta ostatnia, silnik 1.0 :)

 

 

to popatrz na tabelki z punktami za wymiary kabiny a następnie na grafiki i dane z wymiarami grafiki i czy różnice te które są między QQ a Skodą to naprawdę aż 25% pkt ? Trochę wg mnie mało obiektywny test a raczej punkty przyznane w poszczególnych kategoriach i różnice między markami .

 

ale tak na szybko to jest ten efekt wow SKODA wygrała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie auris jest brzydki. Wygląda jakby mu walec po przodzie przejechał. Mam dwa aurisy pod blokiem to sobie codziennie porównuję :) Bardziej mi się corolla podoba...

No właśnie. Aż się dziwię jak można porównywać ładnego jakby nie było QQ do takiego małego, brzydkiego Aurisa. Toż to nawet mój niemiecki Polonez jest ładniejszy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie auris jest brzydki. Wygląda jakby mu walec po przodzie przejechał. Mam dwa aurisy pod blokiem to sobie codziennie porównuję :) Bardziej mi się corolla podoba...

Auris jest dla tych co chcą nadwozie 5d lub kombi.

 

Więcej miejsc na kanapie z tylu corolla - Auris sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 450 km z aurisem za mną - jutro go oddaje.

Co mogę powiedzieć - wersja Selection jak będę wybierał to będzie to wersja Prestige.

Światła led podobne jak w QQ , wnętrze , plastiki dla mnie wszystko takie samo. Jeżeli chodzi wyposażenie to QQ chyba lepiej - mam na myśli elektryczną regulacje fotela kierowcy , kamery 360 , podgrzewana szyba przednia i szklany dach. To na korzyść QQ. Silnika nie porównuje bo 1,6 DIG-T to całkiem inny układ napędowy niż hybryda aurisa. Ale jeżeli chodzi o spalanie to myśle że jak się pojeździ dłużej aurisem Indie go człowiek nauczy to mega ekonomiczny będzie. Z tych 450 km średnie spalanie 5,0l/100 km a dzisiaj zaliczyłem 38 km po autostradzie z prędkością 130-140 plus 43 km dojazdów i średnie na tym odcinku 5,3 l/100 km. Silnik trochę wyje z tą skrzynią ale generalnie jest bardzo cichy zwłaszcza jak się jedzie w terenie zabudowanym do 60 km/h na bateriach to cisza grobowa.

W QQ o wiele wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie natomiast auris bardziej komfortowa jazda - auto płynie po drodze.

Teraz czekam na przyszły weekend i Kie niro - czy macie jeszcze jakieś pomysły co by przetestować ? Myśle nad Hyunadai ionic - toyota chr brzydka , rav4 bardzo duża i droga.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy macie jeszcze jakieś pomysły co by przetestować ?

Tiguana 1.4 TSI ACT. Tam jest ciekawy silnik z odłączanymi cylindrami, przy spokojnej jeździe może to dawać oszczędność paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...