Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak składany czy stały ?


mariospeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, stuff1000 napisał:

Według mnie nie trzeba tego modułu. U mnie nic nie zakładałem i działa ok.

To zależy co do tego haka będzie zaczepione.Jak bagażnik na rowery ,to faktycznie moduł jest  nie potrzebny ale jak już np.przyczepa kempingowa ,to moduł jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 21:32, ArtM napisał:

Panowie, zamówiłem hak Westfalie  pod X  rok 2019 z dedykowaną wiązką 13 pinowa. W KRK Japan Motors krzemionki uparcie chcą mi wcisnąć dodatkowy moduł za 500 do tego czujnika od otwierania klapy. Doradzcie jak to rozwiązać i czy rzeczywiście ten moduł jest potrzebny?

Ja miałem właśnie Wesfalię montowaną. Zamówiłem razem z samochodem... mogę dowiedzieć się czy ten dodatkowy moduł był montowany (Jasnogórska 60) ale mając na uwadze cenę to pewnie tak, bo ponad 3tys za to wzięli dodatkowo do ceny samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow..Nieźle.

Ponad 3 tys.zł za założenie haka:o..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, hak zamontowany Westfalia. Koszt hak 1550 wraz wiązką a montaż w KRK Jasnogórska 498 zł. I teraz najlepsze w KRK na Krzemionkach to samo droższe o 500 zł i cholera wie skąd taka różnica.

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. 

Mam pytanie dotyczące montażu haka 

WESTFALII.

W tej grupie producenta występuje też firma WITTER z bardzo podobnym hakiem do Westfalia. Ten sam sposób mocowania -pionowy, kluczyk, blokada.

W zwiazku z tym ze ASO mnie również informowalo o konieczności wymiany czujnika zdalnego otwierania klapy (300pln) chcialbym zapytać czy ktos zakladal taki hak???

Niektórzy piszą ze po założeniu Westfalii wcale nie musieli wymieniać oryginalnego czujnika i wszystko dziala bez zarzutu.

Pomijam juz fakt ze oryginalna wiązka do Xtraila to w tym ASO ok 650 pln.

Plus montaz 350 pln.

Próbuje troszke ograniczyć koszty i apetyt ASO na moje pieniądze.  No i robienie w konia z tą wymianą czujnika.

Hak WITTER można kupić za ok 1050 pln (brutto wszystko).

Pozdr TomWro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czujnika nie wymieniali, jak zakładam hak + platforma na rowery to wyłączam w komputerze tylnie czujniki i po sprawie. Żeby być pewnym ze sobie sam nie obije klapy o założoną platformę to ją po prostu  wyłączam i po temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

Można jak kolega wyżej, tylko pamiętać trzeba. Ja mam wymieniony- ale nie jestem pewien czy mi cokolwiek przed zakładaniem wspominali o tym... ot zliczyli całościowo :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie co daje wymiana tego czujnika bo do końca to nikt mi tego nie wytłumaczył 

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
23 godziny temu, ArtM napisał:

A tak na marginesie co daje wymiana tego czujnika bo do końca to nikt mi tego nie wytłumaczył 

w sobotę sprawdzę co to daje. Założę na hak platformę rowerową i poeksperymentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem juz po montażu haka firmy Witter z grupy Westfalia.

Ten sam sposób montażu i wpinania haka. Koszt zakupu 1030 pln brutto na fv. Montaz w AD Nissan 350 pln bruttoWiązka dedykowana Nissana ok 600 pln.

I teraz najciekawsze w nawiązaniu do mojego poprzedniego posta a propo potrzeby wymiany czujnika podnoszenia tylnej klapy.

Jesli montażysta jest kumaty i odpowiednio położy wiązkę kabli to nie trzeba zmieniać tego czujnika. Z info bezpośrednio od mechanika wiem ze ten fabrycznie montowany ma za slaby sygnał wiec trzeba go ustawic na machniecie 2x nogą, a nie na raz.

Do tego odpowiednie ułożenie wiązki i wszystko dziala tyle ze noge trzeba dwukrotnie eksploatować przy otwarciu.  Oszczędność 650 pln!!!!

Różnica w czujnikach jest taka ze ten nowy ma mocniejszy sygnał i wystarczyloby jedno machniecie noga.

Teraz juz zatem tajemnica jest odkryta i wiadomo o co chodzi.

Przynajmniej tak to dziala w przypadku hakow grupy Westfalia oraz Witter. Zresztą różnica w cenie za prawie identyczny wyrób to prawie 500 pln. Tak  wiec montaż na Witterze kosztowal mnie w sumie nie cale 2 tys brutto. Hak wpina sie idealnie. Kluczyk blokady dziala lekko.

Calosc.po odpowiednim montażu jest niewidoczna z tylu.  Wtyk wiązki 13 pin chowa sie rowniez pod zderzakiem. Calosc wyglada bardzo estetycznie. Polecam sprawdziłem na sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomWro napisał:

Calosc.po odpowiednim montażu jest niewidoczna z tylu.  Wtyk wiązki 13 pin chowa sie rowniez pod zderzakiem. Calosc wyglada bardzo estetycznie. Polecam sprawdziłem na sobie. 

wrzuć jakieś foty,mam hak ale wg mnie nie wygląda to tak dobrze u mnie jak opisujesz , myślę że potencjalni zainteresowani chcieli by mieć jakiś pogląd.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko na temat :punk: u mnie takiej estetyki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.06.2017 o 19:36, Kazik_R52 napisał:

Ja mam hak zdejmowany i ma pare zastosowan, poza holowaniem lodzi ja zdejmuje hak i wkladam w uchwyt haka uchwyt na rowery, lub orurowanie tylnie do ochrony auta. Pozatym jezdzenie z hakiem jest malo estetyczne i traci troche..... Szuwarkiem, w dodatku zdazylo mi sie walnac noga w hak, bol jak diabli, oraz pobrudzic spodnie, bo jakos nie mialem oslony

post-94241-0-26021700-1497634512_thumb.jpg

Jaki masz konkretne hak? Jaka firma? Może uda Ci się podesłać link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Ma może ktoś z kolegów ma założony hak https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-automat-nissan-x-trail-t32-2017-9818456050

Widziałem kilka postów mówiących o tym że haki nie pasowały do otworów fabrycznych, stąd moje pytanie.

Dzwoniłem do ASO Odysej Lublin i jestem w małym szoku - 1100 zł za samo założenie + 3100 za hak ?

W QQ jak zakładałem kilka lat wstecz było niecałe 400 zł !

Pozdrawiam. 

Edytowane przez wojciechu11
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 12:55, TomWro napisał:

Witam wszystkich. 

Mam pytanie dotyczące montażu haka 

WESTFALII.

W tej grupie producenta występuje też firma WITTER z bardzo podobnym hakiem do Westfalia. Ten sam sposób mocowania -pionowy, kluczyk, blokada.

W zwiazku z tym ze ASO mnie również informowalo o konieczności wymiany czujnika zdalnego otwierania klapy (300pln) chcialbym zapytać czy ktos zakladal taki hak???

Niektórzy piszą ze po założeniu Westfalii wcale nie musieli wymieniać oryginalnego czujnika i wszystko dziala bez zarzutu.

Pomijam juz fakt ze oryginalna wiązka do Xtraila to w tym ASO ok 650 pln.

Plus montaz 350 pln.

Próbuje troszke ograniczyć koszty i apetyt ASO na moje pieniądze.  No i robienie w konia z tą wymianą czujnika.

Hak WITTER można kupić za ok 1050 pln (brutto wszystko).

Pozdr TomWro 

Witam. Mam pytanie, czy w ASO montowałeś za 350 zł ( jeśli tak to gdzie ?) bo u mnie w Lublinie zastrzelili mnie kwotą 1150 zł ! Chętnie sie zapytam o rozbieżności w kosztach montażu.

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.11.2020 o 11:24, wojciechu11 napisał:

Witam. Mam pytanie, czy w ASO montowałeś za 350 zł ( jeśli tak to gdzie ?) bo u mnie w Lublinie zastrzelili mnie kwotą 1150 zł ! Chętnie sie zapytam o rozbieżności w kosztach montażu.

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

 

 

Cześć. 

Dawno nie zaglądałem na forum ale może jeszcze nie założyłeś haka.

W moim wypadku to koszt montazu 350 pln plus 550 pln za wiązkę elektryczną oryginalną Nissana. 

Niestety pomimo tego że Westfalia robi swoj oryginal który pewnie  nie ustępuję Nissanowemu i kosztuje chyba ok 200 pln to serwis straszy utratą gwarancji na całą instalacje. 

Dlatego też zdecydowałem ze zrobie to na oryginalnej wiązce. 

W sumie zatem to 900 pln

Nie daj się jednak namówić na montaż nowego czujnika do podnoszenia klapy elektrycznie. Można zastosować istniejacy tylko trzeba zmienić w serwisie podnoszenie na dwa machniecia nogą (info od Serwisanta). W ten sposób zostaje w kieszeni ok 650 pln. 

Serwisan musi tez troszke inaczej ułożyć wiązkę.  Jak kumaty będzie o tym wiedział.  

Polecam hak Wittera. Mam od kilku miesięcy i nie ustępuję Westfalia tym bardziej że z tej samej grupy.

Wykonany niemal identycznie.  Nie widoczny po demontażu.  Wtyczka elektr całkiem sie chowa pod zderzakiem. Wygląda estetycznie. 

Polecam Wittera - kilka kolejnych stówek w kieszeni.

Pozdr TomWro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie,

Też jestem na etapie montażu haka. Mam pytanie czy ktoś montował z Was hak Steihof-a z  kulą W5 ( wypinanie pionowe ) model R-048?

https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-nissan-x-trail-2017-p-10488.html

Instalator zachwalał .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

nowy jestem, dzięki Wam zaopatrzyłem się już w naklejki klubowe do mojego 1.6Dci z '15r. :)

Oczywiście już coś tam grzebałem i dodałem ładowarkę USB z tyłu i LED w bagażniku.

Teraz czas na HAK

Czego mogę się spodziewać? Czujniki są na kostkach oddzielnych czy jedna kostka gdzieś? To samo z przeciwmgłowym... czy wiecie gdzie są kostki, żeby bez szukania sprawnie ściągnąć zderzak w T32?

A może ma ktoś schemat montażu/ściągania zderzaka?

Zastanawiam się czy nie robić z tego jakiegoś filma na jutuba....

Hak jakiś stainhoff bez przycinania zderzaka + wiązka dedykowania Brink-a więc nie powinno być niespodzianek....oczywiście jak uda mi się ściągnąć zderzak

 

P.S.

znalazłem stronę taką i tam jest kilka informacji

czy coś jeszcze?

https://remont-bampera.com/en/nissan-x-trail-t32-after-2014

 

Pozdr.

Edytowane przez dodomela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie podać numer czesci wiązki 13 PIN do Xtrail 2018 TEKNA BENZYNA. W serwisie krzyczą 800zl za wiązke, chce poszukac na ebay.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...