Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak składany czy stały ?


mariospeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hak oraz wiązka występuje jako akcesoria, czyli dodatki a nie jako część zamienna, więc może być problem z numerem części. To trochę tak jak szukanie numeru części dla opony.

Poszukaj wiązek u markowych dostawców haków, tam znajdziesz ich numery wewnętrzne i może zakupisz u nich samą wiązkę. Tak jak np. tu

https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/332/e332327391101-001.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 08:45, dodomela napisał:

Cześć,

Zastanawiam się czy nie robić z tego jakiegoś filma na jutuba....

Hak jakiś stainhoff bez przycinania zderzaka + wiązka dedykowania Brink-a więc nie powinno być niespodzianek....oczywiście jak uda mi się ściągnąć zderzak

 

czy coś jeszcze?

https://remont-bampera.com/en/nissan-x-trail-t32-after-2014

 

Pozdr.

Cześć,

więc cała procedura zamontowania haka zajmuje około 6h .... luźnej pracy, bez spinki. Bez podnoszenia X-a.

Potrzebne jest posiadać śrubokręt płaski (do wyciągania spinek), śrubokręt krzyżak gruby, klucze 10, 13, (najlepiej płaskie i oczkowe) płaska 19 i mocna 19 oczkowa (gdyby wszystkie były nasadowe też by było OK) i takiego bita cienka gwiazdka nie wiem jaki rozmiar, przy nadkolach takie wkręty.

W zasadzie wszystko tak jak jest pod ww linkiem +kostki kabli poszycia zderzaka są z lewej strony i mamy poszycie zdjęte.

Odpinamy aku,

odkręcamy zderzak (3x13 na stronę) i odkładamy,

odkręcały uchwyt holowniczy i wywalamy (tutaj będzie potrzebna mocna 19 do odkręcenia śrub od dołu, od strony koła.

składamy i montujemy belkę haka (jak na załączonej instrukcji)

demontujemy tapicerkę w bagażniku, tj. plastik z progu bagażnika, z progu lewy tył pasażer i lewy boczek bagażnika

wywalamy zaślepkę w błotniku i w to miejsce przeciągamy dedykowaną wiązkę z zaślepką.

wpinamy wiązkę w fabryczne kostki instalacji.

Skręcamy złącze haka zgodnie z kolorami w załączonej instrukcji

Wszystko składamy do kupy i już.

 

P.S.

a ponieważ miałem już jeden boczek ściągnięty i pozostałości wyciszenia butylowego i gąbki (z poprzednika), to ściągnąłem drugi boczek i obkleiłem nadkola... przez to zajęło mi to nie 6 a 8 godzin

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tu czytam i czytam i mam jedno pytanie. Czy do montazu haka musze zdejmowac zderzak? Niestety wyglada na to ze tak, ale czy jest moze jakas wersja haka bez montazu tylnego zderzaka?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tylko ze w tym Rogue udalo sie bez demontazu zderzaka. 

https://www.youtube.com/watch?v=vJarPJcj0xU&t=257s

Popatrzalem u mnie w T32 i niestety po lewej stronie nie mam nagwintowanych gotowych otworow. Wlasciwie jest, ale tylko jeden z gwintem a reszta to otwory bez gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W T32 europejskiej nie ma gwintów w lewej podłużnice i trzeba włożyć nakrętki kontrujące. Do tego trzeba zdjąć zderzak i wzmocnienie. Pod tym względem Rogue ma bliżej do Renault Koleos. Tam też są gwinty w podłużnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...