Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana lamp tylnych na starsze. tj. Mam wersję po lifcie, chce mięc przed liftem


vvidzeni3b0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

kupiłem Almerę N16 1.5, 98km, LIFT ze zbitą lampą prawą z tyłu. Nie spodziewałem się, że wymiana będzie kosztować ponad 600zł. Rozważałem wymianę samego klosza, ale chyba nie robią tego na warsztatach na co dzień ? Efekt też może być ryzykowny. 

Wymyśliłem, że sprzedam na szybko swoją poliftową lewą lampę w eu, która jest w dobrym stanie w cenie powiedzmy 500zł, btw. może są chętni ? :D Na allegro najtaniej za 599,99 

A za zarobione pieniążki na lampie, kupiłbym dwie (lewą i prawą) z wersji  starszej tzn przed liftem. Z zewnątrz rozmiarowo wyglądają identycznie, ale czytam, że chyba są inne mocowania ?

 

Trudno je zamontować  tak żeby nie parowały i zbierały wody do bagażnika ? Podobno kostki też inne ?

Jeszcze jedno pytanie , czy w starszej wersji tylnych świateł wsteczny świeci się po obu stronach ? W wersji nowszej jest tylko po prawej stronie, więc 

W takiej kalkulacji prawie cała operacja wyjdzie za darmo, wolałbym zainwestować pieniądze w sprawy techniczne niż wizualne, tym bardziej, że starsza wersja świateł z tyłu bardziej mi się podoba. Obecnie lampa jest zaklejona taśmą przezroczystą i poprzedni właściciel również tego nie zrobił od czasu zakupu i twierdzi, że nigdy nie miał z tym problemów. Na przeglądzie przed zakupem diagnostyk oczywiście stwierdził, że to potencjalny wabik do kontroli przez policję itp. nieprzyjemności.

 

Próbował ktoś takiej zamiany ?

Proszę doradźcie. 
Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowe nie angielskie kosztują praktycznie tyle samo - moim zdaniem kombinacja bez sensu.

Samego klosza też nigdzie nie kupisz.

Światło jest jedno, po wymaganej ustawowo stronie. Żeby Ci nie przyszło do głowy montować obu anglikow bo będą problemy na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowe nie angielskie kosztują praktycznie tyle samo - moim zdaniem kombinacja bez sensu.

Samego klosza też nigdzie nie kupisz.

Światło jest jedno, po wymaganej ustawowo stronie. Żeby Ci nie przyszło do głowy montować obu anglikow bo będą problemy na SKP.

 

U mnie zbita jest tylna prawa lampa, która normalnie służy za wsteczny a w Angliku tu jest przeciwmgielne. W przed liftowych angielskich wystarczy zmienić żarówkę podobno. Ale wersja europejska przed liftem jest jednak dużo dużo tańsza i ja tę planuję wstawić do siebie:

http://allegro.pl/lampa-tyl-nissan-almera-n16-hella-europa-i7110115191.html

 

Po 150-200zł za jedną, więc za dwie 400zł. Czyli jednak kombinacja wg mnie ma sens, tym bardziej, że jakoś bardziej podoba mi się starsza wersja. Podpowie ktoś czy da radę to przełożyć bez większych problemów, bo chce powoli zamawiać ? Albo zna ktoś kogoś kto mógłby mi w tym pomóc w Mazowieckim ?

Btw. dzisiaj rano znalazłem dwa tematy z odpowiedzią na moje pytanie:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103990-lampy-z-n16-przed-liftem-w-n16-po-lifcie-ty%C5%82-pasuj%C4%85/

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90638-tylne-%C5%9Bwiat%C5%82a/?hl=%2Blampy+%2Bn16

 

To może skoro otworzyłem temat znajdzie się ktoś kto zechce się wymienić ? Jedna po lifcie za dwie przed liftem. Posiadam lewą. Mogę wrzucić zdjęcia jakieś ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...