Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan x-Trail benzyna przewód pompy paliwowej


hs89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem posiadaczem nissana x-trail, 2014 rok silnik 2.5 benzyna ( wersja amerykańska Rogue).

Samochód jest po lekkim wypadku do lekkiego wyklejania ( nic wielkiego ).

Mam problem z zapaleniem auta, przyczyna jest brak dopływu paliwa, a mianowicie, odłączyłem przewód od pompy paliwa i nie ma w nim prądu, niestety nie moge znaleźć drugiego końca kabla, tzw nie chce rozbierać pol samochodu zeby dojść do celu, czy ktos wie gdzie znajduje sie wtyczka przy silniku ? Jakieś pomocne zdjecie potrzebuje. Musze sprawdzic czy nie ma zasilania, czy kabel jest do wymiany.

Pozdrawiam,

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałem, tzw sprawdziłem przy drzwiach kierowcy ( lewa strona od kierownicy ) i pod maska blisko filtru powietrza i akumulatora. Wiecej bezpieczników nie znalazłem. Tamte wszystkie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz pompę na krótko i zobacz czy działa, bo akurat tu jest prosty schemat działania, + pojawia sie po stacyjce i nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest sprawna, nie ma prądu w przewodzie, tylko nie wiem czy przewód jest niesprawny czy auto nie daje mocy, dzisiaj będę szukał skąd kabel wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba przekaźnik pompy, sprawdź czy idzie napięcie, przewód raczej jest OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam czasem wyłącznika wstrząsowego/uderzeniowego?

Po stłuczce mógł zadziałać i stąd brak prądu na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Sorry ze nie dałem znac co z moja usterka, a wiec mówię, przyczyna była w bezpieczniku, spalony nie był, ale jakis życzliwy użytkownik oddając auto do ubezpieczenia prawdopodobnie uciął jedna nóżkę od bezpiecznika, nie wiem w jakim celu, byc moze większego odszkodowania.

Niestety mam kolejny problem, auto juz zrobione, wymalowane i nagle... auto nie wykrywało kluczyka " id Key incorrect" , w piatek auto normalnie jeździło, a w sobotę taki blad. Po kilku próbach wykrycia kluczyka, zmiana baterii itp nic, aż nagle wszystko zgasło, zero prądu. Akumulator naładowany, próba odpalenia auta z kabli, żadnych efektów, sprawdzone bezpieczniki, nie sa spalone ale nie ma na większości prądu.

Co moze byc przyczyna? Komputer tak zareagował po błędzie kluczyka?

Czy jakieś przebicie, zwarcie?

Stało sie to nagle, z dnia na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...