Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana świec zapłonowych


ogr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent to Nissan Note E11 1.6 z 2008roku. Nadeszła pora na wymianę świec (120000 km ) :/

Rozglądałem sie za NGK PLZKAR6A-11 takie zalecaNissan ( z instrukcji obsługi ) na różnych stronach różnie piszą. Pod tym samym symbolem świec że jest na klucz 14 lub 16mm. Ktoś jest w stanie zweryfikować to? Czy może są na dwa różne klucze tylko które będą pasowały  do mojego Notesa?

 

Kolejna kwestia, czy przy wymianie świec muszę odłączać przepustnicę? Chciałbym świece wymienić sam i uniknąć problemów z adaptacją przepustnicy.

Jeśli trzeba ją zdemontować to czy warto korzystać ze sposobów adaptacji bez Consult-a?  jak można to prosze o instrukcję adaptacji bez komputera. 

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. co z uszczelką kolektora dolotowego? Czy koniecznie się zaopatrzyć w nią przed wymianą świec czy jest wielorazowa? dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz 14mm koniecznie cienkościenny, przepustnicy nie trzeba odłączać. Ja uszczelkę kolektora kazałem wymienić, ale mechanik oddał mi starą bo twierdził, że jest dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce obsługi znalazłem że świece w nocie 1.6 wymienia się co 90 tysięcy czy to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...