Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regulacja przednich reflektorów


seitedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę nissanem primerą P12 kombi. Nie mogę wyregulować przednich świateł, są za nisko i dają oświetlenie drogi gdzieś na ok.20m przed autem. Regulacja świateł jest automatyczna, nie ma pokretła wewnątrz auta. Czytałem gdzies na forum że jak padnie czujnik poziomowania świateł to reflektory zawieszają się w dolnym położeniu. Czujnik ten znajduje się ponoć gdzieś w okolicach tylniego lewego koła, ale nie mogę go zlokalizować. Nawet nie wiem jak wygląda.. Może miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda on mniej więcej tak, przymocowany jest do belki widocznej przy tylnym lewym, bądź prawym kole. Jak znajdziesz to wypnij to "ramie" z belki i podnieś do góry i poczekaj minute - lampy powinny zareagować. Jak zareagują to znaczy, że światła są po prostu źle ustawione (pod maską masz widoczne śruby do regulacji reflektorów mozesz się tym pobawić, albo podjechać na SKP). A jak nie zareagują to znaczy, że czujnik walnięty.

98308ee74187aa93df1b74c97d83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę jak to wygląda. Z tą regulacją pod maską przy reflektorach to już próbowałem i jest podniesione na maxa. Czy jest jakiś nr. katalogowy dla tej części aby ją kupić jakby była walnięta?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś na maxa to spróbuj pobawić się tym czujnikiem tak, żeby opuścił lampy, bo wiadomo wyżej już nie pójdzie jak ustawiłeś opór max, albo po prostu niech ktoś usiądzie w bagażniku a Ty obserwuj co się będzie działo ze światłami. Samochód potrzebuje ok minuty, żeby zareagował na zmianę obciążenia. Oczywiście silnik musi być odpalony. Nr części na 90% to jest: 53821AU300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze chyba nie wyskoczyły skoro udało się Koledze je podnieść

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez clavikord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu byłem po drodze w stacji kontroli i poprosiłem o regulacje. Podjechał sprzętem i chciał regulować, ale oczywiście pokrętła w kabinie nie mial, mówiłem mu ze to automatyka, ale nie wiedział dokładnie co i jak z tym czujnikiem. Podkręcił na maxa trybikami przy lampach, trochę to unioslo ale niewiele. Nie mogłem zostawić auta, więc tak jeżdżę do tej pory. Niemniej nie daje mi to spokoju i chciałbym mieć dobrą widoczność, zwłaszcza teraz.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 20:42, seitedo napisał:

Najpierw sprawdzę ten czujnik. a odbłyśniki i tak raczej nie zobaczę z zewnątrz bez demontażu....?

łapiesz za żarówkę lub starter ksenonu (bo zakladam ze skoro automatyka to ksenony) i ruszasz  góra dół na boki jak luz jest to wyskoczyły , ja tak miałem świeciło  tuz przed autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to co jest nie tak, skoro nie czujnik to czemu są tak nisko?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czytałem że jak się zawiesi czujnik to światła ustawiają się w najniższym położeniu. Odpisałem to ramię i ręcznie podniosłem jak kolega napisał i pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel był na SKP żeby mu podnieśli, teraz jak ogarnięty jest czujnik to trzeba jeszcze raz pojechać żeby się nie okazało, ze są za wysoko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...