Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu-skrzynia manualna


Mariusz166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam (narastający) problem z szarpaniem przy ruszaniu. Mniej lub bardzie ale prawie zawsze szarpie. W miarę gładko rusza dopiero gdy puszczam sprzęgło około 2000 obr/min. Samochód ma przejechane 19 000 km i za tydzień mam umówiony przegląd po drugim roku. Chcę to reklamować ale pewnie usłyszę TTTM. Jak to wygląda u Was? czy  ktoś to reklamował  i z jakim skutkiem? czy to już sprzęgło się kończy? Proszę  o Wasze opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , odpowiem to samo TTTM. Ja mam 56 tysi i zawsze to samo...nic na to nie poradzisz. Kangu jest był i będzie . Czasem mniejszy czasem większy a czasem go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTT nie ma.Podobnie z Twojego opisu wyglądała u mnie padająca dwumasa w 1.2 Też szarpało podczas ruszania.Na YT zamieściłem kiedyś filmik jak wyglądała dwumasa po zdemontowaniu.

1 minutę temu, Kylonek napisał:

Tak , odpowiem to samo TTTM. Ja mam 56 tysi i zawsze to samo...nic na to nie poradzisz. Kangu jest był i będzie . Czasem mniejszy czasem większy a czasem go nie ma.

Kangur a szarpanie to dwie różne sprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam wrażenie że ( tylko czasem  ) szarpie podczas ruszania. NIe ma tego jak ruszam na pół sprzęgle. A mam dopiero 23kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z kolei po przejechaniu jedynie 1500 km od nowości (czyli jeszcze na dotarciu), pojawiło się poszarpywanie, drżenie pedału przy parkowaniu na kilka razy (tył, przód, tył, ...). To chyba takie typowe "półsprzęgło".
Co to? To także zepsuta dwumasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na półsprzęgle Wam szarpie tomacie ewidentnie problem ze sprzęgłem,może to być dwumasa,może być uszkodzony docisk(jedna sprężyna źle bierze) lub wyślizgana tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, też czasami szarpie przy ruszaniu, ale u mnie dzieje się to pod koniec puszczania sprzęgła. Nic w samochodzie nie drży.Czy to też może być  zepsuta dwumasa? . Mam 45kkm sil.1,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wywnioskować z opisu ,które szarpanie jak wygląda.Skoro wywołuje go puszczanie sprzęgła,na pewno jest to od przeniesienia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 15:19, JACKO29 napisał:

Jeżeli na półsprzęgle Wam szarpie tomacie ewidentnie problem ze sprzęgłem,może to być dwumasa,może być uszkodzony docisk(jedna sprężyna źle bierze) lub wyślizgana tarcza.

Wątpię, aby po przejechaniu 1500 km uszkodziła się super dwumasa, czy docisk.
Gdybam sobie, że to może przez zbytnie obciążenie "zespołu sprzęgła" nową funkcjonalność auto-hold, którą używam namiętnie (każde światła) i od to zaraz od zakupu (także na dotarciu).
Mianowicie, aby w miarę szybko ruszyć, to trzeba "siłowo" ruszać, gdy hamulce jeszcze trzymają i może od tego tarcza uległa nadpaleniu/skrzywieniu/zwichrowaniu, choć żadnego przykrego zapachu nie było nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę chyba wymyślacie.

Cytat z aso w rybniku.,

NIe mieli jeszcze do wymiany dwumasy za 8k .

Może ta ostatnia cyfra mówi dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tym problemem za 8k macie rację,ale ku przypomnieniu jak wyglądała dwumasa u mnie,...a szarpanie zaczęło się od 17 tys przebiegu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to szarpanie występuje okresowo i z różną "intensywnością". Jadąc do serwisu sam zauważyłem, że tego dnia problem nie występuję-jednak zgłosiłem to. Z tego powodu samochód został w serwisie na 2 dni- niestety wszystko było ok a serwis nie stwierdził nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czuć delikatne szarpanie , szczególnie ,gdy dużo po mieście śmigam, ale mam zrobione ponad 120 000km, przypuszczam ,że czeka mne wymiana kompletu sprzegła, docisku, łozyka i dwumasa. Na szczeście koszty są akceptowalne, nawet oryginały sprzegła z docieksmiem Renault mozna znależc ponizej 400pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja się biorę za wymianę, dam znać w jakim stanie byl dwumas.  ASO Nissan ma promocje na zestaw sprzęgła z dwumasem.

 

20190111_194255.jpg

Edytowane przez Tomaszwi
Dodanie filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 16:09, Tomaszwi napisał:

I ja się biorę za wymianę, dam znać w jakim stanie byl dwumas.  ASO Nissan ma promocje na zestaw sprzęgła z dwumasem.

 

20190111_194255.jpg

Za ile? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomaszwi napisał:

A tak wyglądaja luzy po 130 000km na kole dwumasowym

 

Czyli moja diagnoza była prawidłowa.U Ciebie padło po 130tys,u mnie w 1.2 już po 17 tys a wymienione przy 60tys.Objaw ten sam jak na Twoim filmie.Na moim filmie to samo pokazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JACKO29 napisał:

Czyli moja diagnoza była prawidłowa.U Ciebie padło po 130tys,u mnie w 1.2 już po 17 tys a wymienione przy 60tys.Objaw ten sam jak na Twoim filmie.Na moim filmie to samo pokazałem.

A u mnie drżenie pedału sprzęgła przy ruszaniu zaczęło się pojawiać przy przebiegu 1500 km dla 1.2 t-dig. Jeśli to też wymaga wymiany dwumasy, to "plastelinowa" solidność renault zaczyna przerażać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to co padło to nie Renulka tylko LUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy koło zamachowe podlega gwarancji? Teoretycznie to nie jest element eksploatacyjny sprzęgła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlega,tak mi powiedziano w serwisie,ale! Trzeba po prostu dać wiarę że nie podłożą dobrego,żebyś zapłacił.Może to jest zbyt grubiańskie co mówię...ale dano mi w tedy do zrozumienia,że jak to nie będzie sprzęgło to zapłacę za całość naprawy,a w tedy kwota jaką mnie chcieli uraczyć to było coś około 2.5 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisze J.

Mnie tez tak straszyli  ( nie w nissanie ).

Dlatego z reguły mówią że to na pewno nie to albo zbywają.

Bo jak rzeczywiście to nie to - to płaci serwis ze swojej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...