Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu-skrzynia manualna


Mariusz166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też się nie wydawało,a jednak dwumasa padła.Zmień ASO,żadne sprzęgło nie ma prawa drżeć.To ma płynnie przenosić moment obrotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

czytam wątki wypowiedzi na forum i  dochodzę do takich wniosków, akumulatory padają bo ponoć nie umiemy jeżdzić  z systemem odzyskiwania energii hamowania silnikiem, a jak już tak zaczynamy jeżdzić to padają dwumasy bo one nie tolerują hamowania silnikiem na drugim i trzecim biegu.W mieście na dojazdach do skrzyżowań najwięcej hamuje się właśnie na tych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wrażenie że podczas ruszania jest skokowe ruszanie, jakby szarpanie
Ale zazwyczaj jest to tylko na 1-2 pierwszych skrzyżowaniach.
Nie udowodnię tego w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet w ASO powiedzieli, że na półsprzęgle może drżeć.

Nauczyłem się, aby parkować tak, aby na wyższych obrotach trochę ruszyć i od razu wcisnąć sprzęgło.

Tak przynajmniej drżenia nie czuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.2 nie było problemy z drżeniem,do przebiegu 17 tys,później się zaczęło,aż do 57 tys gdzie wymieniłem komplet z dociskiem.Okazało się że padła dwumasa.

W tym1.6 drżenie występuje praktycznie cały czas,a powolne puszczenie sprzęgła na małym gazie robi kangurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie juku 1.5 dci dwumas i sprzęgło po 97 tyś do wymiany. Dwumas zachowywał się jak na filmiku kolegi. Słabe to trochę...

Edytowane przez Mjuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 10.07.2019 o 08:39, Brzyk napisał:

Tzn ja mam jakby minimalny może nie kangurek a ślizg

To może już tarcza sprzęgła zjechana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie też szarpie i nie jest to słynny kangurek, który zresztą również występuje. Szarpanie wyłącznie przy ruszaniu. Dziwne, objaw nie występuje przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu silnika (no może jest minimalny) ale później nie da się już płynnie ruszyć. Szarpanie pojawiło się przy przebiegu ok 30 tys, teraz zdecydowanie nasiliło się a mam obecnie przebieg 60 tys. U nie od samego początku (2016r.)  były problemy z poduszką silnika/skrzyni bo na początku przy ruszaniu nie szarpało (oprócz oczywiście kangurka he he) ale telepało i dzwoniło. Serwis oczywiście stwierdził że TTTM, ale po mojej sugestii żeby sprawdzili poduszki z łaską je poprawili i na 3 m-ce pomogło. Potem znowu dzwoniło, telepało i zaczęło szarpać. Kończy mi się gwarancja i tak naprawdę nie wiem co robić, w dodatku w mieście zlikwidowali serwis Nissana a do najbliższego mam 160 km.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnięta dwumasa.Miałem to w 1.2.Pojawiło się przy 17 tys a później było już tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa,zależy od interpretacji serwisu.Mogą powiedzieć,że uszkodzenie powstało na skutek złej eksploatacji i będzie pełnopłatne.Zazwyczaj śpiewka jest taka,rozbierzemy i sprawdzimy.Jak rozbiorą to pozamiatane,musisz to zrobić u nich.Jedź do nich na diagnozę.Zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie delikatne szarpanie powstało szybko, od razu po dotarciu, to powiedzieli, że trochę może szarpać. Jak z biegiem czasu się powiększa i zgłoszę, to zrzucą na zużycie eksploatacyjne. Dlatego kazałem to zapisać w zgłoszeniu, będzie ewentualnie na podkładkę na wadę fabryczną. 

Ciekawe, czy komukolwiek dwumasę uznali na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Mi uznali kiedyś we fiacie na ok 45kkm.

Ale gwarancja byla na dwumas. A robota i sprzęgło musiałem zapłacić sam.

W QQ na 25kkm zgłosiłem moje pierwsze uderzenia i poszarpywanie i za każdą wizytą to zgłaszam .

Ale nie wiem czy uda mi się czy nam potem to wyegzekwować jak przyjdzie kryzys,

Na ok 50 tyś chyba zawsze można zrzucić na eksploatację . Obyś miał szczęście albo dobrego przyjmującego w ASO

Edytowane przez Brzyk
błędy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...