Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowały się drzwi podczas zamykania pilotem


pwtwsw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Stało się coś dziwnego w mojej Nysce.  Wyszukiwarka nie znalazła odpowiedzi na mój problem, dlatego zakładam nowy temat.

Ale wszystko od początku. Wysiadłem z samochodu i nacisnąłem w pilocie przycisk zamykający drzwi. W tym samym czasie pasażer siedzący z tylu otwierał od środka prawe tylne drzwi. Pasażer wysiadł, zatrzasnął drzwi i poszliśmy dalej. Po powrocie do samochodu otworzyłem samochód pilotem. Wszystkie drzwi odblokowały się oprócz tych, którymi wysiadał pasażer. Od zewnątrz nie da rady tych drzwi otworzyć. Trzeba je otwierać od środka ciągnąc za klamkę. Co z tą niespodzianką zrobić? Ktoś? coś? A może ktoś miał taki sam problem.

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bronkzz napisał:

Czy klamka zewnętrzna chodzi luzno, tak jakby nie była podłączona ?

Klamka zachowuje się normalnie. Nie czuć żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem jak kolega, tylko u mnie prawe i lewe tylne oraz prawe przednie tak się zachowują. Można je otworzyć tylko od środka. Nastąpiło to w takiej samej sytuacji jak u kolegi, wysiadały trzy osoby. Klamki zewnętrzne zachowują się tak, jakby nie były podłączone do systemu otwierania. Może jakieś sugestie, co z tym fantem zrobić.

Edytowane przez Zibi423
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega, tylko u mnie prawe i lewe tylne oraz prawe przednie tak się zachowują. Można je otworzyć tylko od środka. Nastąpiło to w takiej samej sytuacji jak u kolegi, wysiadały trzy osoby. Klamki zewnętrzne zachowują się tak, jakby nie były podłączone do systemu otwierania. Może jakieś sugestie, co z tym fantem zrobić.

Nie włączyłeś przypadkiem w pilocie systemu "antynapad"? Wciśnij jednocześnie oba przyciski na pilocie na kilka sek. aż auto mignie kierunkami i sprawdź czy drzwi będzie można odblokować. Przy włączonej funkcji jedno wciśnięcie pilota odblokowuje drzwi kierowcy a dopiero drugie resztę.

Jeśli to nie to, to boże być też spowodowane wilgocią/mrozem. Zakładam, że blokady rodzicielskie nie są przełączone.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone. Inteligentny kluczyk działa ok, włącza się i wyłącza selektywne otwieranie drzwi. Można to aktywować i dezaktywować. Jeśli aktywne, to jedno wciśniecie odblokowuje drzwi kierowcy, drugie pasażerów, ale można je tylko otworzyć klamką od wewnątrz. Klamki zewnętrzne pasażerów dalej nie aktywne. Aktywna jest tylko klamka zewnętrzna kierowcy. Więc to nie to. Chyba stawiam na jakieś przymarznięcie, bo problem powstał w górach w Czechach. Było wilgotno, padał śnieg z deszczem, sam deszcz, a w dniu wyjazdu temperatura spadła do -12 stopni. Na początku wyło wszystko Ok, ale problem  z otwieraniem drzwi powstał na pierwszym postoju. Może ktoś jeszcze miał podobny przypadek i może doradzić. Jak nie, to czekam do odwilży i zobaczymy jak będzie.

Edytowane przez Zibi423
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk blokady wszystkich drzwi na panelu w drzwiach kierowcy nie jest czasem wciśnięty?


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nie jest wciśnięty. Odpowiednio klikając, zamyka i otwiera zamki od środka. Po kilkakrotnym użyciu, nadal drzwi pasażera, przednie i tylne możną otworzyć tylko od wewnątrz. Dobrze, że chociaż drzwi kierowcy działają poprawnie, bo byłaby kicha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję? Bo to może być padnięty moduł sterowania. (może zimny lut)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak tylko była wilgoć a potem był mróz. Drzwi od kierowcy zawsze się otwierały a reszta różnie, czasem jak u ciebie żadne poza kierowcą a czasem tylko tylne, bo te były najrzadziej otwierane. A jak sam jeździłem parę dni to i przód prawy też nie otwierał się od zewnątrz. Jak mróz puszczał to problem znikał. I tak co zimę było, zawsze mówiłem sobie ze latem to zrobię a wiadomo jak to jest z pamięcią i czasem, więc temat co zima mi wracał. Z tylnymi było jeszcze gorzej, bo jak otwierałem od środka to nie mogłem ich potem zamknąć , musiałem czekać aż się samochód w środku nagrzeje i magicznie się naprawiało.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego by dojść do przyczyny, dobrze by było wstawić na jakiś czas do garażu, czy parkingu podziemnego i sprawdzić po kilku godzinach czy zamki działają.
Coś byśmy wiedzieli.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi. Niestety nie mam możliwości wstawienia do ogrzewanego garażu, wiec czekam do odwilży. Moduł inteligentnego kluczyka według mnie działa ok, wszystkie opcje można aktywować i dezaktywować. Wszystkie  zamki , zarówno przyciskami na pilocie jak i na klamkach, będąc na zewnątrz pojazdu ryglują się i otwierają. Podobnie będąc w środku, można je aktywować przyciskiem sterowania na panelu drzwi, jak i przy klamce wewnętrznej. Czas pokaże, będę informował o efektach i działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w pobliżu galerii handlowych z parkingiem wewnętrznym? Albo znajomego z garażem?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...