Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z abs


jano73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem tu nowy,więc proszę o wyrozumiałość.Mój problem dotyczy almery n16 09/2002r.p. 1,5 benzyna.72kW.Po kupnie zapaliła  się lampka abs.Wszystko co możliwe sprawdzone.Pompa bosch sprawna(podmieniona)czujniki również.Wczoraj sprawdzane korony na przegubach oraz piastach z tyłu.I tu zaskoczenie dla mnie..Na tylnych piastach pierścienie mają po 44 zęby zaś na przednich przegubach 42 zęby.Przeczytałem mnóstwo tematów i nie wiem czy tak jest zrobione czy ktoś zmienił przeguby na nie właściwe.Czy ilość zębów powinna być taka sama?Miałem kilka aut i czegoś podobnego nie spotkałem.Bardzo proszę o wszelkie porady.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się interfejsem do ABS i podczas jazdy odczytaj prędkości wszystkich 4 kół jeśli się nie różnią to tak może być. Jaki błąd pokazuje ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.Niestety w pobliżu nie mam nikogo kto miałby stosowne urządzenie.CDF/3 nie łączy się,bosch również.Texa silnik i resztę diagnozuje,absu nie.pozostaje metoda prób i błędów na serwis mnie nie stać.Czy poszukać pierścieni na przeguby.Wiem że jak z przodu i z tyłu występowały  korony 44oraz 42 zęby.Jestem w kropce!!!Nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...