Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dolewanie oleju do silnika


Arletta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jestem świeżo po przeglądzie. Prawie 80000 km. Wymiana oleju, filtrów i świec. Olej zmieniam co 12-13 tyś km. Mechanik powiedział, że było trochę mało oleju, chociaż pilnuje i bagnet nigdy nie był suchy. Według moich obliczeń od przeglądu do przeglądu bierze ok 2l oleju. Mam się martwić czy po prostu dalej pilnować i dolewać? Dodam, że samochód jeździ 90% krótkie odcinki po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciupas napisał:

Według moich obliczeń od przeglądu do przeglądu bierze ok 2l oleju. Mam się martwić czy po prostu dalej pilnować i dolewać? Dodam, że samochód jeździ 90% krótkie odcinki po mieście.

Ja też jeżdżę głównie po mieście i poziom mi się nie zmienia pomiędzy wymianami. Jeszcze nigdy nie dolewałem, ale jak się tutaj naczytałem ile to oleju potrafią żłopnąć te silniczki, to często wyjmowałem bagnet by sprawdzić poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 07:53, Ciupas napisał:

Jestem świeżo po przeglądzie. Prawie 80000 km. Wymiana oleju, filtrów i świec. Olej zmieniam co 12-13 tyś km. Mechanik powiedział, że było trochę mało oleju, chociaż pilnuje i bagnet nigdy nie był suchy. Według moich obliczeń od przeglądu do przeglądu bierze ok 2l oleju. Mam się martwić czy po prostu dalej pilnować i dolewać? Dodam, że samochód jeździ 90% krótkie odcinki po mieście.

Także 2msc temu wymieniałem świece i olej itp. i mechanik powiedział, że mało oleju ( a nie dolewałem od wymiany do wymiany 11k a sprawdzane było). Stwierdził, że te silniki lubią jak jest na maxa oleju. Hmmm U mnie głównie trasa ok 60km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ExploRer napisał:

Także 2msc temu wymieniałem świece i olej itp. i mechanik powiedział, że mało oleju ( a nie dolewałem od wymiany do wymiany 11k a sprawdzane było). Stwierdził, że te silniki lubią jak jest na maxa oleju. Hmmm U mnie głównie trasa ok 60km dziennie.

Czyli jeździć, obserwować.😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...