Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sworzeń wahacza.


cezzar1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam luz na sworzniu lewego wahacza. Wymieniał ktoś sam sworzeń? Serwisówka przewiduje wymianę całego wahacza, ale widzę, że same sworznie są dostępne. Pytanie jest takie, czy potrzebna jest prasa do demontażu i montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekturym się udaje dużym imadłem i przedłużka , ale g.... nie robota, ani bezpieczna, ani przyjemna, ja bym bez prasy nie ruszał tego... .... Z tego co widzę na foto pod haslem 2013 QQ wahacz , są tam tuleje pionowe, uważaj bo ta większa jest kierunkowa, musi siedzieć jak stara, pewnie Ona ci padła bo większe na nią są siły, wymieniaj od razu te 2 tuleje pionowe, a jak masz luz na sworzniu to od razu lepiej kup wahacz...

Doczytałem jeszcze raz że ty chcesz tylko sworzeń , zanim to zrobisz dokładnie ocen stan tulei , do wyciągania takich  sworzni są ściągacze , może imadłem się uda

Ja niedawno regenerowane u siebie wahacze , bardziej hobbistycznie , żeby się pobawić , musiałem kupić prase 12ton , kombinować z tulejkami do wyprasowania , powiedziałem ostatni raz , skoro bez problemu są dostępne gotowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prasą nie ma problemu, muszę tylko podjechać do znajomego mechanika. Wahacza całego nie chcę wymieniać, bo jest oryginał a tuleje jeszcze w bardzo dobrym stanie. Sworzeń lemforder 100 zł a cały wahacz min 300 aby nie był z ryżu. Nie biorę pod uwagę wahaczy za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniałem w tamtym roku sworzeń w wahaczu i u mnie nie zdało to egzaminu ponieważ sworzeń nie wchodzi w dospawaną do wahacza tuleje metalowa a jedynie w wywiniętą pojedynczą blachę. Przy wprasowywaniu starego sworznia blacha się delikatnie rozgięła przez co nowy sworzeń wszedł dość lekko i od początku miał luz. Nie pomogło miejscowe spawanie migomatem. W tym roku luz był już bardzo duży i musiałem kupić cały wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...