Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sworzeń królewski zwrotnicy


zibi1006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż posiadam następujący problem.

Niecały miesiąc temu wymieniałem w swojej Primerce zawieszenie. Komplet wahaczy, końcówek i łączników.

Wszystko ładnie , pięknie aż dwa dni po wymianie na wyboju strzeliło coś strzaszliwie. Dźwięk jakby coś pękło.

Pojechałem do mechaników, jednak nic nie znaleziono. Kilka dni temu doszły inne objawy. Zaczęło coś stukać podczas powolnego ruszania (akurat stałem w korku) i skrzypieć przy kręceniu kierownicą (tylko jeśli było gorąco,po deszczu póki co cisza). Będąc dzisiaj u mechanika zwrócił uwage na luz na "sworzniu" od zwrotnicy od strony kierowcy. Z tego co wyczytałem na forum to właśnie może być i przyczyną skrzypienia jak i stukania z tym że poszedłem z telefonem aby to obejrzeć o takie są tego efekty.

 

Strona od kierowcy:

 

Strona od pasażera:

 

Na moje oko sworzeń od kierowcy jest "jakby" wybity ze zwrotnicy i wystaje więcej aniżeli po stronie pasażera. Co może być tego przyczyną, i czy ewentualna reperaturka łożysk zwrotnicy coś pomoże czy jednak muszę się nastawiać na szrot i wymianę zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz pojęcia

 

to z kapturkiem to 2 łożyska zwrotnicy koszt ok 50 żł za oba

 

a sworzeń jest w dolnym wahaczu ,,,,

 

pod winduj sobie autko odkręć koło ciekiem płaskim śrubokrętem podważ ten kapturek i zobacz na stan  ew możesz nakrętkę pod kapturkiem odkręcić i zwalić wahacz na dół i oblukasz łożysko lub Ci się sypnie ,ruda i już du...  jak pod windujesz to poszarp zwrotnicą z dolnym wahaczem zobaczysz czy ma luzu ,,

 

ps u mnie strzelało piszczałio itp ..łomot straszny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, sam rozkręcać raczej nie będe bo jak rozsypie mi się pod blokiem to nawet do mechanika nie dojadę. Luz jest bo sam mechanik mówił że jest z tym że on to nazwał "górny sworzeń zwrotnicy" a z tego co wyczytałem jest to często mylone właśnie ze sworzniem królewskim i łożyskami.

Czy to że wystaje tego "sworznia" z jednej strony więcej a z drugiej mniej o czymś świadczy?

Stuk nie pojawia się zawsze, natomiast jak się już pojawi to czuć aż na pedale gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...