Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzyt przy 1500 obr/min


danieln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim aucie, z 2003 roku, przebieg 254 tyś słychać zgrzyt przy 1500 tyś obrotów na minutę, tylko przy tej wartości słyszalny jest ten dźwięk. Rozrząd wymieniamy był ok. 25 tys. kilometrów temu . Czy to już czas na zmianę rozrządu i czy to może być przyczyna tego zgrzytu? Zgrzyt również czuć troszkę pod nogami. Co to może być? Chciałbym poczytać o przyczynach takiej przypadłości zanim zajadę do mechanika, wiadomo jak to u nich czasem bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys przy pewnych obrotach, też w miare niskich cos pod samochodem dudnilo, taki mechaniczny dzwiek, okazało sie ze oslona termiczna od wydechu z jedne strony była urwana i waliła o wydech.

Tak z ciekowsci ile płaciłes za rozrząd, chodzi mi o same częsci ? jakies firmy wstawiałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli rozrząd ma zrobione 25 tys od wymiany to jeszcze bardzo daleka droga do ponownej wymiany. Jeśli był dobrej firmy i zrobiony jak trzeba to już prędzej auto oddasz na złom niż będzie kolejna wymiana. Pytanie czy był zrobiony komplet. Rozrząd do Tinki 1,8QG z robotą kosztuje ok 1.500zł przynajmniej w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż zwlekam z moim :) a mam ok. 180 tys. ale raczej wszystko działa, obroty nie pływają moc jest OK.  Ufam mojemu mechanikowi, założy co potrzeba wie że dbam o auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...