Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skoki obrotów/napięcia Start/stop


Beast92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Nissan qashqai J11 2017(przed liftem) 1.2 benzyna

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem, z którym żaden mechanik nie potrafi sobie poradzić.

Otóż po odpaleniu silnika przez dłuższy czas mam delikatne skoki obrotów, wskazówka minimalnie faluje, ale skutkuje to też mruganiem świateł zewnętrznych oraz lampek wewnętrznych w podsufitce. Słychać w rytm tych skoków delikatne buczenie, ale nie mam pojęcia skąd. Dodatkowo dodam, że towarzysząco nie działa też w aucie system start stop.

Ostatnio auto było na warsztacie, wymienili akumulator na nowy, niestety niewiele to zmieniło, teraz start/stop nadal albo nie działa, albo wlaczy się raz na dosłownie 1000 razy i albo zadziała prawidłowo albo powoduje zgaśnięcie auta i muszę odpalać je na przycisku.

Co do skoków napięcia i obrotów nikt nie potrafi znaleźć przyczyny.

Mechanik testował nowe alternatory  regulator napięcia, niestety podobno nie przyniosło to skutku.

Opisuje dwa problemy na raz bo nie wiem czy nie są ze sobą powiązane.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary problem tego silnika, na pewno jest mnóstwo na forum o tym. Tez tak miałem w swojej kaśce. Koniec końców coś tam z masą chyba było. Poszukaj falowanie obrotów chyba wątek.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie teges z masą na silniku,gdzieś to było w czeluściach forumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też,bo jeżeli masa na silniku to będzie głupiało.Z resztą SS Fault wywala w wielu przypadkach dlatego że działa on po zebraniu informacji z około (chyba) 30 pozycji w samochodzie,więc SSF to nie tylko akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...