Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kłopot z zegarem


piotrpit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Jestem właścicielem Primery P12 2002 rok 1,8 Pb od kwietnia. Fajne autko i wyposażenie jak na ten rocznik.

Mam problem z zegarem. Jak ją kupiłem wskazywał czas poprawny. We wrześniu jeździł nią trochę mój syn który przyjechał z Anglii i wtedy zauważyłem że źle jest pokazywana godzina na wyświetlaczu (np. zamiast 7:15 była 6:15 czyli się spóźnia). Śmiałem się , że syn przestawił czas na anielski. Wiem, że w modelu z navi czas ustawiany jest przez system GPS , ale nie pomagalo włożenie płyty nawigacji, odczekanie , jazda z włączoną nawigacją. Odpuściłem sobie ten temat do zmiany czasu na zimowy i wtedy wskazanie nie zmieniło się czyli było poprawne. Dzisiaj wsiadam do samochodu i ... zamiast 12:30 jest 13:30 (czyli teraz  zegar się śpieszy).

Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego (niby małego ale wkurzającego) problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w settings ->clock czy masz zaznaczone summertime 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam taki sam problem od 2 miesięcy nagle z rana odpalajac auto zegarek ma zla godzine. W opcjach nie ma summertime. Nie wie spróbuje odpiac aku moze to cos da... A czy majac Consula moze jest opcja sprawdzenie tego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć mamy wszyscy chyba ten sam problem coś się posypało z satelitami gps z którymi primera sie łączyła u mnie też siadła godzina mam do tyłu. Mam wersje z navi przez liftem 2002 rok i chyba zostaje nam miec przestawiona godzinę. A zaczęło to się od momentu kiedy w Uni zapowiedzieli zaprzestanie zmiany godzin lato /zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam teraz godzinę do tyłu. Po zmianie czasy na letni długo miałem dobry czas , aż do momentu przypadkowego naciśnięcia przycisku "MAPS" , czyli włączeniu nawigacji . Wtedy się przestawił. Szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...