Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana głośników w QQ J10 - polaryzacja / biegunowość


exciter

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymienianiu głośników natknąłem się na przeszkodę w postaci braku opisanej polaryzacji sygnału głośników (+/-).

W lewym przednim głośniku jest kabel zielony i nieniebieski, w prawym przednim brązowy i różowy.

Posiłkowałem się sprawdzeniem odłączonego oryginalnego głośnika przez podłączenie do niego baterii, ale czy nie ma gdzieś dostępnego opisu tych przewodów, by się nie pomylić? Serio się naszukałem.

IMG_20191227_153328.jpg

IMG_20191227_153748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się, ale nie wiem czy mam wystarczająco dobry słuch hehe. 

Dlatego wolałem sprawdzić fabryczny głośnik uznając, że wszystkie są identyczne. Ale i tak mogłaby się przydać rozpiska kolorów przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można puścić przez radioodtwarzacz szum różowy w fazie i przeciwfazie. Na podstawie tego można stwierdzić czy głośniki są podłączone tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 15:56, exciter napisał:

Przy wymienianiu głośników natknąłem się na przeszkodę w postaci braku opisanej polaryzacji sygnału głośników (+/-).

W lewym przednim głośniku jest kabel zielony i nieniebieski, w prawym przednim brązowy i różowy.

Posiłkowałem się sprawdzeniem odłączonego oryginalnego głośnika przez podłączenie do niego baterii, ale czy nie ma gdzieś dostępnego opisu tych przewodów, by się nie pomylić? Serio się naszukałem.

IMG_20191227_153328.jpg

IMG_20191227_153748.jpg

+ opisany jest z reguły jaśniejszym (cieplejszym) kolorem więc w takiej konfiguracji stawiałbym na plusy: zielony i różowy. 

Z baterią miałeś dobry pomysł. Podpinając baterię np. 4,5V jeśli membrana zostanie wypchnięta to plus masz tam, gdzie plus baterii. Jeśli zassana to masz odwrotną biegunowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...