Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opis przejść do nagrzewnicy przez przez ścianę grodziową silnika


gilange

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

odpiąłem oba gumowe węże między silnikiem a przejściem przez ścianę grodziową do nagrzewnicy i chciałbym się upewnić przed ponownym podpięciem jak poprawnie je podłączyć.

Czy mógłby ktoś napisać, który króciec z poniższego czarno białego szkicu na rysunku (1- prawy górny czy 2 lewy dolny) prowadzi do nagrzewnicy, a który z niej wyprowadza płyn chłodniczy?

rysunek.thumb.png.a40a309d1b5508ad9c00b511f81ca4ba.png

Nie mogę znaleźć na necie zdjęcia, na którym rura dolotu powietrza nie zasłania tych króćców. Jeżeli komuś by się chciało to mógłby zajrzeć pod maskę i sprawdzić u siebie (silnik - HR16DE).

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wąż wychodzący od termostatu idzie do tego wyżej po prawej stronie

IMG_20200508_184230.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba za sprawdzenie.

Gwoli ścisłości - wychodzący od termostatu - czyli zaznaczony na niebiesko (dłuższy wąż) z mojego rysunku w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę w tej kwestii , bo mam Webasto i węże są poprzerabiane ....

Przepraszam że tak długo nie odpisywałem . Ktoś inny musi sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przewód zaznaczony na niebiesko do króćca wyżej po prawej stronie i zrobiłem tak już 150 km. Jak na razie wszystko działa jak należy (w samochodzie robi się ciepło tak szybko jak poprzednio) więc albo to nie ma znaczenia jak podpinamy, albo połączyłem dobrze. Jak będzie się coś się działo to dam znać w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...