Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai 1.3 140KM - olej


Quadro26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów.

Poszukuję informacji o oleju jaki polecany jest do tytułowego samochodu (Qashqai 1.3 140KM, 2019 rok), poza tym oczywiście filtry powietrza, oleju i kabinowy. 

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie - z góry dziękuję za informacje i życzę udanego dnia.  

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konkretny produkt. Nie mam książki, gdyż szukam informacji dla starszego właściciela, a będę się z nim widział dopiero w przyszłym tygodniu. Głównym powodem, dla którego piszę ten post i zacząłem temat jest uniknięcie tragicznej wręcz prowizji na oleju w ASO (400zł vs 130).

Poza tym, szanujmy się. W książeczce gwarancyjnej i rejestrze przeglądów jedyne informacje to takie, co jaki okres/przebieg należy wymienić dany element, jedynie w podręczniku właściciela w rozdziale informacje techniczne jest podana norma oleju, a do tej nie mam dostępu. Stąd ten temat ;) 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede celować w taki zestaw, wszystko pasuje zarowno do wersji 140, jak i 160 KM w 1.3 DIG-T:

  • Olej 5W30 ACEA C3: Motul  8100 X-Clean EFE alb Elf Evolution Full-Tech FE, na 1. raz powinieneś mieć 6l, 
  • Filtr oleju: Filtron OE 666/3,
  • Filtr kabinowy: Filtron K 1367A (węglowy) lub K 1355
  • Filtr powietrza: Filtron AP 124/3.

https://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?action=showSubmodelFilters&formType=1&vehicleMake=NISSAN&vehicleModel=QASHQAI+II&vehicleType=cars&vehicleSubmodel=1.3+DIG-T&prodFrom=9%2F2018&hp=140&cc=1332&kw=103&engType=HR13

Edytowane przez Zibol
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem do umieszczenie w dziale Qashqaia ale nic się nie ukazało:

Cytuję:

Informacja do umieszczenia w dziale katalog części.

Jestem po kontakcie z firmą Total z Panem Andrzejem Husiatyńskim - specjalistą od silników oraz z firmą Elf z Panią Moniką Rosińską.

Z otrzymanych informacji wynika, że do tych silników można stosować oleje spełniające normy: "cytuję"

Jest to silnik stworzony przez Renault.

Renault zaleca stosowanie do niego oleju

O normie RN 17  5W-30

i RN 17 FE – 0W20

RN 17 jest norma bazująca na ACEA C3 + dużo dodatkowych testów i wymagań

RN 17 FE - jest norma bazująca na ACEA C5 + dużo dodatkowych testów i wymagań

koniec cytatu.

Takich olejów Total i Elf nie ma obecnie w sprzedaży ponieważ zgodnie z porozumieniem z Renault przez okres 3-lat od momentu wypuszczenia silnika nie mogą ich sprzedawać. W Polsce jest dostępny jedynie w sieci autoryzowanych serwisów po przeszło 400zł. W tym roku ten okres karencji się już kończy i za miesiąc - dwa powinny być w detalu. Elf Polska już na nie złożył zamówienie.

Z obecnie dostępnych na polskim rynku olejów normę RN17 spełnia olej Castrol GTX 5W30 RN17

 

Obecnie te oleje są już dostępne i pisałem o tym "Pierwszy przegląd i następme"

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe oleje poleca ELF na swojej stronie do tego silnika:

 
1st Choice SOLARIS RNX 5W-30
 
2nd Choice SOLARIS LSX 5W-30
 
3rd Choice SOLARIS DPF 5W-30
Jednak spełnienie norm RN 17  5W-30 i RN 17 FE – 0W20 dopuszcza oczywiście i inne produkty.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

I jak Panowie z tymi olejami. Ja właśnie stoję przed zadaniem wymiany oleju w 1.3 DIG-T 140km (przebieg 2000tys z kawałkiem) i sugerując się wszelkimi informacjami odnośnie tego że oleje dla Nissana produkuje firma Total zdecydowałem się zalać silnik olejem OLEJ TOTAL QUARTZ INEO MDC 5W30. Taki bynajmniej zaleca internetowa wyszukiwarka olejów Totala. Na drugim miejscu widnieje OLEJ TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W30. Tutaj rodzi się pytanie bo szczerze przyznam że przekopałem troszkę neta w poszukiwaniu odpowiedzi czym różnią się te dwa oleje czyli MDC vs MC3 i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Może coś ktoś wie? Generalnie w najbliższym tygodniu wymiana. Nie wiem czym był zalany od nowości ale dam znać z czasem jak po wymianie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim olejem był zalany to wie tylko producent. W serwisach do tego silnika  do ubiegłego roku  był stosowany TOTAL  lany z beczki w kosmicznej cenie . W  Mercedesach  do tego samego silnika był zalecany inny olej. W cenie 25-30 zł  za litr kupisz oleje renomowanych producentów, ważne jest aby był to olej  SAE 5W-30 ACEA C3  . Wg mnie te literki , dodatkowe oznaczenia to nie mają większego znaczenia, lepszym rozwiązaniem wpływającym na trwałość silnika jest wymiana oleju po przebiegu mniejszym niż zaleca producent.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...