Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 1.3 Dig-t Metaliczny dźwięk na zimnym i ciepłym silniku


dubik84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forum,

Jest to mój pierwszy post, stąd prośba do Adminów o wyrozumiałość.

Pacjentem jest Nissan Qashqai J11 2021 1.3 Dig-t przebieg 34k. Od jakiegoś czasu zauważyłem podejrzane dźwięki dochodzące spod maski. Zaraz po odpaleniu zimnego silnika da sie usłyszeć metaliczne dźwieki, które delikatnie cichną po wyrownaniu się obrotów silnika po około 10 sek. Zaznaczam "delikatnie", gdyż nadal są mocno słyszalne. Do tego dźwięk ten bywa czasem przerywany w sensie ustępuje na sekunde lub dwie po czym znowu go słychać. Stopniowe zwiększanie obrotów silnika nie powoduje zaniku tego "cykania". Jedynie mocniejsze depnięcie na pedał gazu powoduje, że na 2-3 sek jest cisza. Jest to dobrze słyszalne na załączonych filmach.

Zimny

Rozgrzany : 

 

 

Z tematem walczy od 3 miesięcy ASO Nissana w Gdansku, ale widzę że nie maja na to pomysłu (albo może maja ale z jakiś przyczyn do tej pory tego nie ogarneli). W ASO podejrzewają wtryskiwacze, ale żeby je wymienić potrzebują niezbitych dowodów, a ponieważ nie wywaliło żadnych błędów chcą w jakiś magiczny sposób spreparować błąd wtrysków. Dziwna polityka, ale chodzi pewnie o jakieś rozliczenia za naprawę pomiędzy ASO a Nissanem.

Do tej pory panowie z ASO wyczyścili zawory dolotowe, gdyż rzekomo był na nich spory nagar. Oczywiście zabieg ten nie wpłynał na poprawe pracy silnika. Ręce mi już opadają i zwracam się z prośbą do Forumowiczów w nakierowaniu mnie (a także serwisu ASO) na jakiś sensowny trop.

Z góry dzięki za pomoc.

Tomek /Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko znajdą usterkę jak skończy się gwarancja bo wtedy nie będą musieli użerać się z Nissanem. Porządny serwis mówi wprost "naprawa kosztuje XXX, ale w tym stanie Nissan tego nie uzna"... Przynajmniej wiesz na czym stoisz. A inne serwisy udają głupa, że problemu nie ma. SŁABE TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij ten film do centrali Nissana z prośbą o weryfikacje,bo serwis sobie nie radzi,a ewidentnie jest problem i to na pewno z wtryskami

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że tylko w Koszalinie ASO takie słabe. Smutne ale dziś to chyba STANDART. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Intruz napisał:

A myślałem że tylko w Koszalinie ASO takie słabe. Smutne ale dziś to chyba STANDART. 

Nie tylko... tak im wygodniej prościej... Kiedyś ASO się starało bo można było wyciągnąć kasę od producenta, dzisiaj mam wrażenie, że z utęsknieniem tylko czekają na koniec gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd jest na gwarancji i ASO nie ogarneło.. a to w Gdańsku i Gdyni to się nie dziwie, to zgłoś na infolinie pomocy 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OsobaNN napisał:

Jeśli pojazd jest na gwarancji i ASO nie ogarneło.. a to w Gdańsku i Gdyni to się nie dziwie, to zgłoś na infolinie pomocy 

A co się wtedy zadzieje z ciekawości? Bo mi kiedyś padł QQ (kilku-miesięczny) i przyjechał po pół godzinie laweciarz z "rozkazem uruchomienia tego auta do jazdy, za wszelką cenę"... najlepiej w ciągu 3 minut...

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na gwarancji, zgloszone do Nissan Polska, sprawe zarejestrowali i czekam na ich odzew, poki co auto wrocilo do ASO na kolejne "testy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Smakor napisał:

A co się wtedy zadzieje z ciekawości? Bo mi kiedyś padł QQ (kilku-miesięczny) i przyjechał po pół godzinie laweciarz z "rozkazem uruchomienia tego auta do jazdy, za wszelką cenę"... najlepiej w ciągu 3 minut...

 

Dział Customer Service... nie do końca wiem jak to się nazywa w Polsce... nie mniej zgłaszasz tam sprawę , np brak odpowieniego wsparcia ze strony dilera i działają.  Jeden z moich klientów ( serwis robi poza ASO u mnie ), miał problem z akumulatorem. ASO kazało mu płacic bo pojazd z innego kraju, jako,że zna Polski zadzwonił na linie wsparcia do Polski i temat bardzo szybko ogarneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.12.2023 o 21:01, dubik84 napisał:

Pacjentem jest Nissan Qashqai J11 2021 1.3 Dig-t przebieg 34k. Od jakiegoś czasu zauważyłem podejrzane dźwięki dochodzące spod maski. Zaraz po odpaleniu zimnego silnika da sie usłyszeć metaliczne dźwieki, które delikatnie cichną po wyrownaniu się obrotów silnika po około 10 sek. Zaznaczam "delikatnie", gdyż nadal są mocno słyszalne. Do tego dźwięk ten bywa czasem przerywany w sensie ustępuje na sekunde lub dwie po czym znowu go słychać. Stopniowe zwiększanie obrotów silnika nie powoduje zaniku tego "cykania". Jedynie mocniejsze depnięcie na pedał gazu powoduje, że na 2-3 sek jest cisza. Jest to dobrze słyszalne na załączonych filmach.

Moja wiedza jest czysto teoretyczna, ale wg mnie, jest to zawór upustowy w turbinie (aktuator).
W J11 1.2 był on mechaniczny i po odpaleniu był jakiś czas głośniejszy (aż się ustawił), a potem stopniowo stawał się bardzo mało słyszalny.

W J12 1.3 jest inna turbina, z elektronicznym sterowaniem upustu, więc może być inaczej.

Nie wiem jaki mix jest w J11 1.3 (czy jest już nowa turbina), ale to przerywanie jest zastanawiające (luźny zawór).

Czy przy stałych, wyższych obrotach np. 2500-3000 dalej jest ten dźwięk słyszalny?
Ja bym odczytał przez ODB2 wartość otwarcia zaworu wastegate i zobaczył czy się zmienia.

https://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/aktualnosci/co-to-jest-aktuator-turbiny-sprawdz-czy-to-wiesz

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aquariusmax napisał:

Moja wiedza jest czysto teoretyczna, ale wg mnie, jest to zawór upustowy w turbinie (aktuator).

czyli gruszka to można sprawdzić odpiąć wężyk i podpiąć coś swojego z zegarem napompować jeśli powietrze ucieka to gruszka

druga sprawa to można ją odkręcić poruszać nią jeśli coś grzechocie to czyli rdza ,zmurszała uszczelka

lepiej kupić gruchę nową i przykręcić nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...