Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] Chłodnica oleju automatycznej skrzyni biegów


tomasze

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Niestety mechanik podczas wymiany płynu chłodniczego uszkodził chłodnicę oleju skrzyni biegów - ułamał dolny króciec. Przekazał mi, że to to mała chłodnica przed dużą w jej dolnej części. Czy któryś z kolegów ma taką chłodnicę na półce lub może wskazać warty uwagi zamiennik? W ostateczności wystarczy mi numer części i będę szukał w sieci. Na dziś mechanik proponuje oryginał za 1800 pln ....

Auto: Pathfinder R51, 2,5D, 128kW,  automat.

Pozdrawiam
Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim pojeździe miałem podobną awarię. Chłodnicę z odłamanym króćcem oddałem do naprawy - firma zajmująca się spawaniem aluminium i naprawą chłodnic, kosztowało mnie to 250zł i od 10 lat mam spokój. Serwis Nissana proponował mi nową chłodnicę za około 1700-1800zł. Więc różnica cen warta rozważenia naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szynal napisał:

Ja w moim pojeździe miałem podobną awarię. Chłodnicę z odłamanym króćcem oddałem do naprawy - firma zajmująca się spawaniem aluminium i naprawą chłodnic, kosztowało mnie to 250zł i od 10 lat mam spokój. Serwis Nissana proponował mi nową chłodnicę za około 1700-1800zł. Więc różnica cen warta rozważenia naprawy. 

Dobra koncepcja, dziękuję. Poszukam kogoś kto naprawia chłodnice. Sądziłem, że takich staroci nie da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jeżeli mechanik uszkodził chłodnicę to on powien się w tym temacie postarać i to w jego gestii powinno być naprawienie chłodnicy na jego koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, apsik napisał:

Generalnie to jeżeli mechanik uszkodził chłodnicę to on powien się w tym temacie postarać i to w jego gestii powinno być naprawienie chłodnicy na jego koszt.

Kolego apsik czasami są takie sytuacje że coś mechanik uszkodzi nie z jego winy. Nie dalej jak wczoraj zdejmowalem przewod przewodu chłodzenia z chlodnicy w audi mojego brata. Zdmontowalem opaske zlapalem za przewod w celu przekrecenia i obluzowania  polaczenia przewod-chlodnica i pękł krociec. I jaka w tym moja jest wina?wiek chlodnicy temperatura i inne niekorzystne warunki osłabiają materiały z jakiego są wykonane. I czasami wystarczy naprawdę niewielkie naprężenie i tragedia gotowa. Ja zawsze patrzę z tej innej strony. Dobrze że krociec pękł mechanikowi  na warsztacie niż koledze podczas jazdy przy okazji niszcząc skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zdarza się i tak czasami, jednak uważam iż sam mechanik powinien się nieco bardziej postarać w poszukiwaniu rozwiązywania problemu niż telefon do aso i w zasadzie zostawieniem Cie z problemem. Opytaj gości którzy spawają plastik, czy ich robota wytrzyma pod cisnieniem i temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...