Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[micra K11 1.0 benzyna automat]


Primerka25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Mam pewien problem z mojej mamy samochodem. Trudno znaleźć przyczynę, a być może jest ona banalna. Nie wiem, może pomożecie? :) 

Mama jeździ micrą k11 z silnikiem 1:0 16V z 1994 roku. Otóż, w niedziele szukałem przyczyny nie działających spryskiwaczy szyby przedniej, przeparkowałem samochód. Sprawdziłem bezpieczniki, przedmuchałem przewody od dysz spryskujących i tyle. Chciałem ponownie przeparkować auto i tu pojawia się zagadka.

Odpalam auto, wrzucam na D i auto nie jedzie. Silnik pracuje, a wajcha od skrzyni niezależnie gdzie ją przestawię, nie jedzie. Wydaje mi się, że chyba wajcha, a raczej na pewni chodzi nieco lżej niż wcześniej, zanim się to zdarzyło. Sprawdziłem również olej i jego poziom jest ok. Olej również był wymieniany w lipcu tego roku.

Sprawdziłem połączenie między wajchą a skrzynią, coś tam się rusza. Ale auto nie jedzie, nie ma przełożenia napędu ze skrzyni na koła.

Obiło mi się o uszy, że to być może sprzęgło hydrokinetyczne 😕 to może być to? Nieco się tego obawiam, bo to są już duże wydatki, a ze względu na prawo jazdy mamy, mama musi mieć automat w aucie. Autko służy głównie do dojazdów do pracy.

 

 

Edytowane przez Primerka25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...