Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie LPG


KURCZAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tydzień temu załozyłem instalacje gazowa (zbiornik w kole 41.5L) czy to mozliwe ze na zbiorniku robie tylko 220 km?? dodam ze mam do wymiany przewody i swiece, ma to jakis wpływ na spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, ale pewnie da się jeszcze wyregulować. Ja na 36l robię 300-350 km w mieście (zależnie od pory roku i natężenia ruchu) i też nie jestem do końca zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojej butli wchodzi ok.37l i starcza na ok.300-320km-prawie wyłącznie w mieście i na krótkich odcinkach.

Miesiąc temu załorzyłem LPG IIgen.,i po namowie gazownika wymieniłem kopułkę,palec,przewody boscha i zimniejsze świece NGK.

Auto lata lepiej na gazie niż na kiedyś na benzynie, ale potrzebuje chyba regulacji ,bo przy ruszaniu trzeba pilnować by obroty nie spadły zbytnio i nie zaczął sie dusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jak jest z obrotami? Bo mi strasznie faluja i czasami spadaja prawie do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe przesiadłem się z ON na BENZYNKE no i poszła sekwencja do autka zbiornik 62 L zawór nie odbija i ostatnio weszło 54 L no i fakjnie autko połyka gdzieś 12 literków ale nie potrafię jak niektórzy powiedzie ile przejadę na zbiorniku :wink: :wink: :wink: bo żeby to zrobi to pod koniec nie mógłbym przekroczy 3000 obrotów bo automat przełącza na benzynke bo za małe ciśnienie w butli. Także jak ktoś pisze, że ma zbiornik 34 litry i jedzie 300 km to albo ma bardzo oszczędne autko albo się toczy po ulicy i to wtedy nie jest jazda :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM P11 2.0GX+LPI VIALLE,ŚREDNIO,NA38L ROBIĘ390DO410KM,ALE TO MOŻE DLATEGO,ŻE TO WTRYSK LPG W POSTACI CIEKŁEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

ja mam p11 1.6lpg miałem tez problemy z spalaniem obecie pali mi 11l ale brała mi nawt do 15l. :!:

okazało sie ze napoczatku zainstalowali mi niewłasciwy mikser gazu

podawał az duzo gazu nie dało sie ustawic własciwego składu miesznki

ale teraz zmniejszyli srednice miksera i spalanie sie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi tez wstawili mikser gazu i musze sie podpytac troche na ten temat jak pojade na pierwszy przeglad. Dziwi mnie jeszcze inna rzecz zbiornik ma (napisane jest na homologacji ze mam zbiornik 41,5L a za

tankuje na stacji to zawsze wchodzi mi tylko 26L :( }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0i z orginalna instalacja nissana i ostatnio zmienilem butle bo bo stara stracila waznosc zbiornik 55l wchodzi 42l i spalila mi ostatnio 17.3 przy naprawde oszczednej i dlatego jade do rogulacji dzis bo to normalnie tragedia na strej butli spalala mi ok 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0i z orginalna instalacja nissana i ostatnio zmienilem butle bo bo stara stracila waznosc zbiornik 55l wchodzi 42l i spalila mi ostatnio 17.3 przy naprawde oszczednej i dlatego jade do rogulacji dzis bo to normalnie tragedia na strej butli spalala mi ok 11

 

Ja ostatnio sprawdzałem, a że nie działa mi licznik kilometrow, sprawdzałem na GPS'ie i wyszło na 36,5 l przejechał mi ok 240-250km, czyli pali ok 15 l, napomne jeszcze ze przy ostrej jezdzie i w warszawskich korkach. Wiec nie wiem czy malo czy duzo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan primera P11 2.0 GT prosta instalacja za 1800zł, spalanie na butli 44l wchodzi od 33 do 38 l, to tak kolo 400km robie, na trasie pali 8-9litrow, w miescie 12:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ja pojechałem parę dni temu na regulację, coś mi tam poustawiali i powiedzieli że będzie lepiej. Dziś zatankowałem i widzę, że dalej mi pali po 17l :( Co prawda w mieście, ale jeżdżę raczej spokojnie.

Będę musiał zmienić gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 1.8 inst. sekwencje jedze ostro i po miescie w korkach. W zbiornik wchodzi 36 litrow i robie na tym ok. 320-330 km.

Duze znaczenie ma rodzaj gazu, czystosc filtra i regulacja mieszanki no i zadbany silnik, w zaleznosci czy ktos dba czy nie roznice moga siegac nawet 30% !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pali,sprawdzmy-pomyslalem.sprawdzilem i?19 litrow,sie okazuje ze lepiej na benzynie bo taniej,pojechalem do jednego ziomka,jak to ladnie uja-Trza wyczyscic reduktor-wyczyscił,wział 50 pln i guzik to dało,drugi stwierdził ze trzeba wyregulowac,wział 30 pln i to dało gówno.do trzech razy sztuka,pojechałem do Rzeszowa do eksy,koles wporzo pokazał wszystko co nie chula,na kazde pytanie odpowiedzial-najbardziej zmartwiło mnie ze to co jest zepsute to reduktor i ze koszt to 340,ale jest duzo lepiej auto normalnie jedzie i mniej pali ile?to sie okaze na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witanko to ja mam ciekawszy temacik mam brc IIgen zbiornik 45l wcześniej wchodziło 36-38 l a teraz o dziwo tylko 30l byłem u gazownika i nic został wyregulowany pływak i nic to samo na 2 wizycie wymieniono mi cały środek wraz z pływakiem i nic jak było tak pozostało ciągle 30l .może mi ktoś powie co to może być za zjawisko bo sam gazownik już zgłupiał :? może jakieś sugestje, propozycje ,itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...