Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RaNo napisał:

Jeżdżę tym X-Trailem od paru dni i powiem wam, że pierwsze wrażenia są na prawdę rewelacyjne, z jednym mankamentem: menu ekranowe. Jest koszmarnie nieintuicyjne, nie wiadomo co która opcja oznacza, a instrukcja samochodu często niewiele pomaga.

Na przykład:

  • Co to jest to całe menu "Operation Guidance", albo "Pomoc w obsłudze" jak kto woli po polsku?
  • Jak jednym przyciskiem włączyć tempomat? (przycisk "SET-" nie działa dopóki wcześniej nie aktywuje się jakiegośtam asystenta, co wymaga użycia już 2 przycisków). W Nissanie Micra po prostu się naciska "SET-" i jest.
  • Co zrobić, żeby po każdorazowym włączeniu samochodu nie musieć zatwierdzać (bądź odrzucać) pytania o inwigilacji kierowcy?
  • Co zrobić, żeby po restarcie ponownie włączył się poprzednio wybrany tryb jazdy (np. Eco lub Sport)?
  • Co zrobić, żeby rozpoczynając jazdę jednym ruchem wrzucić bieg "B" a nie "D"?
  • Co oznacza "Lo" na wyświetlaczu klimatyzacji tylnej kanapy (po obniżeniu temperatury całkiem w dół)?
  • Jak zsynchronizować nie tylko temperaturę kierowcy i pasażera, ale też tylnej kanapy?
  • Jak wyłączyć nawiew tylnej kanapy całkowicie?

Podobne odczucie miałem przy tych paru kilometrach, nie mogłem się odnaleźć, ja jeszcze się przesiadłem z innej marki.

To może mi ktoś powie gdzie ustawia się ten drugi motyw zegarów bo nie mogę znaleźć ?

Ale jest zarombisty i już nie mogę się doczekać jak go dorwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joker napisał:

 

20230829_200625.jpg

No to gratulacje ;)

Na początku forum opisałem szczegółowo, dla różnych prędkości wg tankowań a nie komputera.

Przez rok spisywałem każde tankowanie w apce fuelio i... śr. Spalanie po 35000km = 8.48l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spalaniu bez podania napędu i wersji porównania nie są miarodajne.

Duze roznice widoczne są już w katalogu.

Screenshot_20240112-080737_Word.thumb.jpg.fa2aab5a1b6f0db90cb19c830acd40fa.jpg

Jak dodamy sposób jazdy, warunki (jaka struktura miasto/poza), temperatury startowe, miejsce garażowania to będą rozbieżności oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RaNo napisał:

 

  • Co zrobić, żeby po restarcie ponownie włączył się poprzednio wybrany tryb jazdy (np. Eco lub Sport)?
  • W każdym aucie się to resetuje do standardowego trybu...
  • Co oznacza "Lo" na wyświetlaczu klimatyzacji tylnej kanapy (po obniżeniu temperatury całkiem w dół)?
  • Chłodzenie na maksa
  • Jak wyłączyć nawiew tylnej kanapy całkowicie?
  • Zamknąć kartkę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na maksa? Nawet jeśli na polu jest -5°C, a z przodu ustawię grzanie na +20°C, to ustawienie "Lo" z tyłu włączy tam chłodzenie na maksa? No chyba nie! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JackSet napisał:

Przy spalaniu bez podania napędu i wersji porównania nie są miarodajne.

Duze roznice widoczne są już w katalogu.

Screenshot_20240112-080737_Word.thumb.jpg.fa2aab5a1b6f0db90cb19c830acd40fa.jpg

Jak dodamy sposób jazdy, warunki (jaka struktura miasto/poza), temperatury startowe, miejsce garażowania to będą rozbieżności oczywiste.

No właśnie. Ja mogę powiedzieć, że w ciągu roku 4000km to autostrada zimą 120-130km/h z kufrem (12l/100), dużo miasta 5,5 l/100, dużo pośrednich przejazdów 8-10l/100km, sporo kursów po 3km (20l/100) i średnia 8,48 to jest miarodajna wartość.

Tyle się w tym aucie zapłaci. A co innego pokaże komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mmarchos napisał:

No właśnie. Ja mogę powiedzieć, że w ciągu roku 4000km to autostrada zimą 120-130km/h z kufrem (12l/100), dużo miasta 5,5 l/100, dużo pośrednich przejazdów 8-10l/100km, sporo kursów po 3km (20l/100) i średnia 8,48 to jest miarodajna wartość.

Tyle się w tym aucie zapłaci. A co innego pokaże komputer :)

To jak na taką strukturę to uwazam spalanie za bardzo dobre ?. Zwłaszcza ze to wersja najcięższa awd chyba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JackSet napisał:

To jak na taką strukturę to uwazam spalanie za bardzo dobre ?. Zwłaszcza ze to wersja najcięższa awd chyba.

Tak, a porównując, jechałem na narty Toyotą Verso 7miejsc 1,6 benzyną i spalanie wyszło 16l/100 na autostradzie. Sumarycznie jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 01:46, mmarchos napisał:

No to gratulacje ;)

Na początku forum opisałem szczegółowo, dla różnych prędkości wg tankowań a nie komputera.

Przez rok spisywałem każde tankowanie w apce fuelio i... śr. Spalanie po 35000km = 8.48l/100km

20230515_081943.thumb.jpg.72253819dbce3cdd870199c112c274c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joker napisał:

20230515_081943.thumb.jpg.72253819dbce3cdd870199c112c274c9.jpg

No super. Przyznam, że kilka takich 5,5l/100 z komputera na 800 km też miałem. Ale miałem i 12 ?.  A czy porównałeś kompa z faktycznym spalaniem? Jest różnica. Jak Ci pokazało 5,8 to było faktycznie około 6,5 nawet 7. Ale to i tak dobrze na tę bryczkę.

4 godziny temu, Smakor napisał:

Czyli tyle co 1.3 160 KM... Czyli ekologia vs użytkownik 0:1 :)

Benzyna 1,3 160KM przy 2tonowym SUV 4x4 spali więcej a na pewno tak nie pojeździ ;)

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/dakar-2022-audi-rs-q-e-tron-ladowalo-sie-samo-w-trakcie-testow-w-maroku/2f5855n

Ktoś tu Nissana kopiuje...

Gdyby e-Power było słabe Audi by się z dumą o tym nie wypowiadało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

Czyli tyle co 1.3 160 KM... Czyli ekologia vs użytkownik 0:1 :)

Tylko, że 

Cytuję:

""

X-Trail 1.3 automat waży ok. 1500 kg i przyspiesza do setki w 11,5 sekundy. To poziom przeciętnych, małych aut miejskich. 

– przy 140 km/h auto zużywa ok. 8,5 l benzyny na 100 km, a w mieście zadowala się litrem mniej, co jest rzadko spotykaną sytuacją. Na drogach krajowych można "wyciągnąć" ok. 6,5 l/100 km.

""

Dziadkowóz jednym słowem. 1.3 tylko fwd, nie bylo awd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JackSet napisał:

X-Trail 1.3 automat waży ok. 1500 kg i przyspiesza do setki w 11,5 sekundy. To poziom przeciętnych, małych aut miejskich.

Jak pewnie pamiętasz była o tym dyskusja na tym forum, że to bzdura :) Są tez filmy na YT z pomiarów... Raczej koło 8 :) ten silniczek zamiata, zwłaszcza w wersji przed ostatnią zmianą jak miał 160 a nie 158 :)

Taki czas to miał mój 80 KM Fiat Albea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/29/2023 at 2:24 PM, Rafal84 said:

Czy ktoś już zakładał drugi komplet kół? Moje pytanie brzmi czy trzeba podjechać do ASO aby je zakodować czy same się w czytają? 

Lepiej późno niż wcale :): Trochę się w tym "doktoryzowałem" ostatnio, więc napiszę: Kup czujniki zaprogramowane dla Nissana (najlepiej takie Continentale dedykowane dla Renault+Nissan) i po włączeniu kalibracji z menu ekranowego, same zostaną wykryte po przejechaniu paru kilometrów >26km/h. Można też kupić czujniki programowalne, ale wtedy trzeba je zawczasu zaprogramować zdalnie pod Nissan X-Trail (najlepiej u sprzedawcy) gdy jeszcze nie działa na nie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Smakor napisał:

Jak pewnie pamiętasz była o tym dyskusja na tym forum, że to bzdura :) Są tez filmy na YT z pomiarów... Raczej koło 8 :) ten silniczek zamiata, zwłaszcza w wersji przed ostatnią zmianą jak miał 160 a nie 158 :)

Taki czas to miał mój 80 KM Fiat Albea :)

 Nie pamietam, ale nie wierzę w te 8 sek.

Mój 1.6 digt 163 KM w papierach ma 9.7 a waży 1.430 kg.

A ten 1.3 o oznaczeniu DIG-T 160 DCT ma 11.5 sek

Nie chcesz chyba udowodnić ze 1.3 ma takie same przyspieszenie (fwd) jak epower 204 konny, mimo ze epower ciezszy o prawie 250 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JackSet napisał:

Nie chcesz chyba udowodnić ze 1.3 ma takie same przyspieszenie (fwd) jak epower 204 konny, mimo ze epower ciezszy o prawie 250 kg?

Oczywiście, że nie chcę. Tylko pamiętajmy że to nie KM rozpędzają samochód :) Co do zasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JackSet napisał:

 Nie pamietam, ale nie wierzę w te 8 sek.

Mój 1.6 digt 163 KM w papierach ma 9.7 a waży 1.430 kg.

A ten 1.3 o oznaczeniu DIG-T 160 DCT ma 11.5 sek

Nie chcesz chyba udowodnić ze 1.3 ma takie same przyspieszenie (fwd) jak epower 204 konny, mimo ze epower ciezszy o prawie 250 kg?

Obejrzyj sobie to 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Brzyk napisał:

Pewnie podkręcony....

Przez producentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypieniem wycieraczek po suchej szybie ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, romeks napisał:

Obejrzyj sobie to 

 

Wow. Ale profesjonalny test.

Dodam jeszcze, że było pod górkę i pod wiatr,  no bez takiej muzy by się nie udało. 

Juz pominę że licznikowe 100 to faktyczne 90 kilka.

 

3 godziny temu, Smakor napisał:

Oczywiście, że nie chcę. Tylko pamiętajmy że to nie KM rozpędzają samochód :) Co do zasady :)

A czy 330 to więcej niż 270? Bo t9 różnie bywa w Polsce ostatnio z matematyką. 

6 minut temu, Robert_B napisał:

Skrzypieniem wycieraczek po suchej szybie ?

To nie ma znaczenia jak się ma zaspawaną maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JackSet napisał:

A czy 330 to więcej niż 270? Bo t9 różnie bywa w Polsce ostatnio z matematyką.

Trochę więcej ale bez "przepaści"... biorąc pod uwagę dodatkowe kg ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert_B napisał:

Skrzypieniem wycieraczek po suchej szybie ?

Czyli żadnej informacji, lampki, info w komputerze, jak żyć ?

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Smakor napisał:

Trochę więcej ale bez "przepaści"... biorąc pod uwagę dodatkowe kg ....

Czyli do papierów wpisali bzdury. Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...