Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19" mam

BOSE nie

Nie wiem co do skóry, ale raczej nie

Panorama jest, ale standardowa

---------

Wersja z BOSE była dostępna przy dopłacie 2.000zł, mam problemy ze słuchem, więc to nie dla mnie.

---------

Dostałem gratis matę do bagażnika ale taką mocno plastikową, więc pewnie za jakiś czas będę zmieniał, chyba że się ułoży.

---------

Od razu zamontowałem sobie haczyki (uchwyty) na zakupy na tylnych fotelach i przednich (przeniosłem z poprzedniego, pasują idealnie.

Zainstalowałem też uchwyt na telefon, tu już nie było kolorowo, musiałem dać go z lewej strony, zobaczymy jak to się sprawdzi. Widziałem uchwyt do montażu pod ekranem, ale za późno go zobaczyłem.

Tak samo problem był z instalacją videorejestratora, musiałem go dać z prawej strony lusterka, bo cała obudowa jest strasznie duża i ma duże pole ochronne. Za to w miarę bezproblemowo dało się schować kabel zasilający, ciekawe jak to się będzie sprawowało.

---------

Pytanie: czy gniazdo zasilania w bagażniku jest permanentnie zasilane, czy tylko jak działa samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kombinował z zamontowaniem uchwytu telefonu na tylnej ściance wyświetlacza.

Gniazdo tylne raczej jak przednie- wyłącza sie po kilku minutach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak we Wrocku kupiony to pewnie w Impwarze. Oni mają czasem w ofercie auta pochodzące z różnych ciekawych źródeł. Np auta biorące udział w testach, prezentacjach, igrzyskach, olimpiadach itp....  (jako flota dla VIPów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 21:28, Brzyk napisał:

a telefon?

 

Uchwyt na telefon fajny ale już się odkleił, więc muszę poszukać coś innego.

Mało miejsca jest na montaż uchwytu.

-----

A co do spalania, jazda moja codzienna (może lekko wolniejsza z powodu pogody) powiatówką z pracy po południu, kolejne z jazdy 01.11.2023r. DK10 + trochę lokalne.

IMG20231031154423.png

IMG20231101154307.png

Edytowane przez Hetman72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JJacek napisał:

A kolega kupił w odyssey od ręki XTraila bo mieli na placu a ja będę jeszcze czekała do stycznia w najlepszym razie.

Masakra, nie zazdroszczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam opóźnienie. 

Screenshot_20231107-073459_Gmail.thumb.jpg.8d7cebe922acf94cc9f35d3a8e88a40c.jpg

No trudno, trzeba będzie cmokać na cenę. Ale za to zdążę z kartą rabatową PZU, więc polisa będzie kosztowala ok. 1.500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/12/2023 at 7:18 PM, JJacek said:

A mam jeszcze takie pytanie do osób posiadających już x traila t33 czy zmienialiście żarówki te wewnętrzne zwykłe na ledy czy dać sobie spokój z tą ideą?

Ja zmienilem ostatnio na podstawie tego filmiku, ledy zamowilem na Aliexpress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik, nic się nie urwało?

17 godzin temu, Hetman72 napisał:

Masakra, nie zazdroszczę.

No a zamówiłem w marcu. Normalnie jak bym jakieś castomowe auto zamówił.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowanie chińskiego badziewia za 1$ do auta za 200 kzł :) Ja bym się trochę bał. Taka drobnostka a cholera wie co się może stać... Jak już to jedynie markowe Osram/Philips (ja na takie zmieniłem w podsufitce w T32)... Ale każdy robi co che to jego auto. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Smakor napisał:

Montowanie chińskiego badziewia za 1$ do auta za 200 kzł :) Ja bym się trochę bał. Taka drobnostka a cholera wie co się może stać... Jak już to jedynie markowe Osram/Philips (ja na takie zmieniłem w podsufitce w T32)... Ale każdy robi co che to jego auto. :)

Ja jedynie zmnilem żaróweczkę w bagazniku na ledzik bo oryginalna fakrycznie słabo swiecila. Wybralem markową za kilkanaście złotych i swieci juz ponad 6 lat, a jest naprawdę dużo używana, bo bagażnik jest używany i otwarty codziennie i dosyć długo. 

Natomiast do kabiny do głowy mi nie przyszło żeby zmieniać. Nie widze powodu. Tam światło jest potrzebne naprawdę okazjonalnie, np przy wsiadaniu lub bardzo rzadko, gdy  żona szuka czegoś ? w torebce.

Ale tez mam taką koncepcję, że jeśli ktoś z pasażerów już musi je włączyć podczas jazdy w nicy, to takie jasne mogłoby jednak przeszkadzać kierowcy. No a raczej nie używa sie go do czytania Szekspira lub nawlekania nitki.?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem z odbiorem fal FM w moim Nissanie. Samochód ma przejechane niespełna 2000 km.

Podczas jazdy radio wycisza się ( spłycenie tonów ) oraz słychać trzaski w odbiorze. Problem występuje w mieście jak i poza nim. 

Sytuacja występuje tylko na częstotliwości FM, na DAB odbiór jest normalny, Spotify, Youtube itd też jest okay.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? 

Edytowane przez MichalZ82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy niw można zacząć od Aso?
Ja miałem trochę przepychanek z zestawem głośnomówiącym. Mocne echo podczas rozmowy.
Ale po niestety 3 wizytach łaskawie wymienili mikrofon(y).
Problem zniknął.
Wi2m ze nie na temat ale 2k km to nowe auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZ82 napisał:

Witajcie,

Mam problem z odbiorem fal FM w moim Nissanie. Samochód ma przejechane niespełna 2000 km.

Podczas jazdy radio wycisza się ( spłycenie tonów ) oraz słychać trzaski w odbiorze. Problem występuje w mieście jak i poza nim. 

Sytuacja występuje tylko na częstotliwości FM, na DAB odbiór jest normalny, Spotify, Youtube itd też jest okay.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? 

Ja mam problem z DAB, po uruchomieniu szuka stacji z 15 min., a potem jak coś znajdzie, to nie da się tego słuchać, rwie strasznie.

Zgłaszałem, na razie bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z DABem też mam problem . Ale nie wiem czy to kwestia nadajników czy i/lub słabej anteny.

Im dalej w miasto tym gorzej.  Ale to akurat zostawiłem - bo zakres fal jest raczej skąpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 12:52, Hetman72 napisał:

Kupiłem we Wrocławiu, różnica to panel klimatyzacji, nie zgadza się z dokumentacją ale trudno.

Jak będę mógł to zapodam.

 

Wczoraj jechałem na ProPilocie i trochę się zdziwiłem, że czujniki na kierownicy są dosyć wysoko i wymagają trzymania obydwu rąk na kierownicy w odpowiednim miejscu !!!!!!!!!!

 

IMG20231029163034.png

A mi działa ProPilot jak trochę ścisnę mając ręce na kolanach i trzymając od dołu - popróbuj jeszcze. Wg mnie działa na całym obwodzie.

W dniu 29.10.2023 o 14:24, Rafal84 napisał:

Czy ktoś już zakładał drugi komplet kół? Moje pytanie brzmi czy trzeba podjechać do ASO aby je zakodować czy same się w czytają? 

Po krótkim czasie same się wczytują.

W dniu 31.10.2023 o 06:12, Hetman72 napisał:

Uchwyt na telefon fajny ale już się odkleił, więc muszę poszukać coś innego.

Mało miejsca jest na montaż uchwytu.

-----

A co do spalania, jazda moja codzienna (może lekko wolniejsza z powodu pogody) powiatówką z pracy po południu, kolejne z jazdy 01.11.2023r. DK10 + trochę lokalne.

IMG20231031154423.png

IMG20231101154307.png

Wstawiłem szerszy opis ergonomii 6 czerwca - tu podrzucam fotkę mojego kokpitu - magnetyczny uchwyt do telefonu - bardzo wygodny system. Tylko blaszkę trzeba nakleić na etui telefonu a nie wkładać do środka bo połamie plecki smartfona.

1269257626_ZdjcieWhatsApp2023-06-02o13_27_29.jpg.1dc8b930c4628e13cdbd9791f5a20b87.jpg

W dniu 7.11.2023 o 00:58, JJacek napisał:

A kolega kupił w odyssey od ręki XTraila bo mieli na placu a ja będę jeszcze czekała do stycznia w najlepszym razie.

Rety ale słabo. Widzę, że miałem szczęście i w zeszłym roku trafiłem na 1 sztukę, która wpływała do portu w Gdańsku. Serio niczego nie ma? Ta jakaś porażka. Było też zamieszanie ze zmianą wierchuszki Nissana i nie przyjmowali zamówień ani napraw gwarancyjnych. Podobno już to minęło.

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam podsumowanie spalania i kosztów serwisu ASO NISSAN (duży przegląd  po 30tys. - Robocizna 1200zł, moje materiały z InterCars 600zł) po niemal roku i 34 000 km przebiegu (apka Fuelio). Olej MOTUL 0w20 SP (uwaga na jakieś tańsze aukcje z netu bo sporo podróbek). Filtr kabinowy zamiennik bo uwaga... ASO nie ma węglowego i też daje zwykły.

Przez cieplejszą połowę roku śr. spalanie 7,2 l/100km, zimą więcej. Zimą krótkie dystanse i 4 000km urlop po autostradzie za granicą z V ok 140km/h, więc też zawyżyło. Trasy lokalne i pagórkowate oraz miasto (ale więcej niż 3km do przedszkola :) ) to 5-6 l/100. 

Spalanie-X-Trail-34000-km_20231109-103333.jpg

Koszty-X-Trail-34000km_20231109_104225_Fuelio.jpg

Koszty-wszystkie-X-Trail-34000km_20231109_104225_Fuelio.jpg

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MichalZ82 napisał:

Witajcie,

Mam problem z odbiorem fal FM w moim Nissanie. Samochód ma przejechane niespełna 2000 km.

Podczas jazdy radio wycisza się ( spłycenie tonów ) oraz słychać trzaski w odbiorze. Problem występuje w mieście jak i poza nim. 

Sytuacja występuje tylko na częstotliwości FM, na DAB odbiór jest normalny, Spotify, Youtube itd też jest okay.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? 

U mnie żadnych problemów. Szybko aktualizuje wykaz stacji FM. 

W dniu 8.11.2023 o 07:52, JackSet napisał:

Ja jedynie zmnilem żaróweczkę w bagazniku na ledzik bo oryginalna fakrycznie słabo swiecila. Wybralem markową za kilkanaście złotych i swieci juz ponad 6 lat, a jest naprawdę dużo używana, bo bagażnik jest używany i otwarty codziennie i dosyć długo. 

Natomiast do kabiny do głowy mi nie przyszło żeby zmieniać. Nie widze powodu. Tam światło jest potrzebne naprawdę okazjonalnie, np przy wsiadaniu lub bardzo rzadko, gdy  żona szuka czegoś ? w torebce.

Ale tez mam taką koncepcję, że jeśli ktoś z pasażerów już musi je włączyć podczas jazdy w nicy, to takie jasne mogłoby jednak przeszkadzać kierowcy. No a raczej nie używa sie go do czytania Szekspira lub nawlekania nitki.?

JackSet, czy już masz swojego T33? Jakoś to chyba teraz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mmarchos napisał:

U mnie żadnych problemów. Szybko aktualizuje wykaz stacji FM. 

JackSet, czy już masz swojego T33? Jakoś to chyba teraz ;)

 

No wlasnie na cle przyblokowany i 99 innych od ponad miesiąca. A termin minął. 

Screenshot_20231109-160528_Gmail.thumb.jpg.1744a9c026e9bb4636318400123df4c6.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmarchos

Fajna apka. 

Zainstaluję jak (juz w końcu) odbiorę. A przyznam ze powietrza coraz mniej. Mam układ wiązany. Brat sprzedal civic 9 i bierze ode mnie...taka sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuelio wymiata, 7 samochód już w niej rejestruję. 

Ogólnie pomysłodawcą i deweloperem na początku był Polak, ale jak to zwykle bywa, komuś sie pomysł spodobał i zmieniła apka właściciela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...