Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsza wymiana oleju po ilu kilometrach


zbigniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiszę tylko, że na fakturze nie mam wyszczególnionych pozycji (olej, filtr, podkładka), tylko jest zapis "Promocyjna wymiana oleju". Natomiast w książce serwisowej wpis "wymiana oleju i filtra oleju". Podkładka to chyba standard, co ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JaroSz napisał:

Dopiszę tylko, że na fakturze nie mam wyszczególnionych pozycji (olej, filtr, podkładka), tylko jest zapis "Promocyjna wymiana oleju". Natomiast w książce serwisowej wpis "wymiana oleju i filtra oleju". Podkładka to chyba standard, co ? ;)

 

Czyli nie wiadomo co wlali?

To ciekawe.

To nie dzwonię, nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JackSet napisał:

Czyli nie wiadomo co wlali?

Ehhhh .... 

Wiadomo, co wlali. W serwisie w systemie mam konkretny zapis, jaki olej został zadysponowany z magazynu.

Idąc takim tokiem rozumowania - uważasz, że jak masz na fakturze 5W30 to na 100% taki zalali do samochodu ?

Dyskusja staje się żenująca. Wymieniłem olej. Zapłaciłem tyle, ile zapłaciłem. Opisałem to na forum. Zasugerowałem, że zawsze istnieje możliwość negocjacji (wolny rynek). Jestem oskarżany o kłamstwo i wmawia mi się, że do samochodu wlali mi ...... (tu niech każdy wstawi sobie co chce).

O co tu chodzi ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że jak ktoś wszystkich próbuje zrobić w lewo, to to samo podejrzewa w całym otoczeniu wokół siebie ;) 
Serdeczności ;)

Edytowane przez Maarcel
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przecież zadzwonić, ale myślałem, że na forum są sensowni ludzie, którzy mają chęć pomóc, a nie zgrywać ważniaka, cwaniaka. A wystarczyłaby zwykła fotka faktury, a tak smród pozostanie.

Edytowane przez aquariusmax
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aquariusmax napisał:

tak smród pozostanie

Serio ???? Dlatego, że wszystko opisałem, a nie zamieściłem foty faktury ???? SERIO ????

Po co Ci ta fotka ? Bo jak nie dostaniesz promocji, to pokażesz wydruk i powiesz "A inni to dostają" ? Może ich jeszcze do sądu podasz ? Bo nie widzę innego powodu. 

Uparłeś się na fotę faktury jak ... Powtórzę jeszcze raz - nie musisz wierzyć.

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokójcie swoje zapędy.Nie tak ma się toczyć rozmowa.Podejrzenie o coś czego by nie zrobił serwis,albo zrobił źle (w domyśle nie taki olej) nie ma sensu i prowadzi do zaostrzenia dyskusji.JackSet Twoją dociekliwość a'la Sherlock ,zostaw dla siebie.Niepotrzebnie zaostrzasz dyskusję.Jeszcze jeden taki post i pokasuję wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACKO29tu nie chodzi stricte o to co zrobił lub nie zrobił serwis i co wlał, chodzi o to, że informacje na forum powinny pomagać, a nie wprowadzać chaos poprzez niepotwierdzone dane.
Jeśli człowiek sieje ferment i coś twierdzi, co może być pomocne dla innych, a więcej czasu i energii poświęca na tłumaczeniu czemu nie chce pokazać faktów, niż zrobić fotkę i rozwiać wszelkie wątpliwości, to zrozumiałe jest, że inni próbują to potwierdzić i nie wyjść na durnia podając np. w jakimś ASO "wymyśloną" historię "żartownisia" z forum.
Bądźmy poważni.
Co jest warta i co nam daje informacja, która budzi szereg wątpliwości?

Dlatego uważam, że faktycznie powinieneś pokasować niepotwierdzoną informację o rzekomej wymianie oleju za pół darmo.

PS1.: Dodatkowym naszym celem na forum, myślę, że mogę się tak ogólnie wypowiadać, jest jakaś tam kontrola ASO, czy nie działają na naszą niekorzyść (przecież to forum odnośnie Nissana, wiedzą o nas, mamy/mieliśmy naklejki, które kiedyś nawet zniżki dawały w ASO).
PS2.: Jak widać np. w działaniach odnoście AA bezprzewodowego, dociekliwość osób na forum przyczyniła się do pozytywnych efektów dla wielu (dzięki osobie, która nie broniła się przed podzieleniem się szczegółami wartościowej informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACKO29 jeżeli można, to ja odpowiem na bezsensowne zarzuty.

Nikt poza @aquariusmax nie kwestionuje tego, co napisałem (no może jeszcze @JackSet). Nigdzie w regulaminie forum nie znalazłem, że wszystko, co się napisało trzeba udowadniać zdjęciami faktur, wyświetleń na ekranie samochodu itp. Nie chcę umieszczać na forum fotki swojej faktury i mam do tego prawo. Tak jak inni użytkownicy mają prawo wierzyć w to, co napisałem, albo nie wierzyć. Żądanie tego jest albo niepoważne, albo dziecinne. Nie jestem żartownisiem, wystarczy prześledzić inne moje wpisy (czego nie można powiedzieć o innych "użytkownikach"). Czy sieję ferment ? Moim zdaniem nie. Mamy gospodarkę wolnorynkową i naprawdę można wiele rzeczy wynegocjować w ASO. Ale do tego potrzeba odrobinę empatii, a nie roszczeniowego podejścia do życia.

Bądźmy poważni.

Umieściłem w wątku dotyczącym bezprzewodowego AA, że jest możliwość uruchomienia tej funkcji w samochodach produkowanych przed 30 sierpnia 2023 roku i to wbrew temu, co twierdzi BOK NISSAN. Jakoś nikt nie krzyczał, że to "niepotwierdzona informacja" pomimo tego, że wielu dealerów twierdziło, że to nie jest możliwe. Mało tego, wielu tak długo męczyło swoich dealerów (patrz @Maarcel), że w końcu udało się funkcję uruchomić. I nie wyszli na durniów. Mam nadzieję, że wielu jeszcze bezprzewodowe AA uruchomi po mojej małej gównoburzy na infolinii Nissan. Tutaj nie było zarzutów "wymyślonej" historii "żartownisia" z forum. Uruchomiłem i podzieliłem się taką informacją na forum.

Czy celem forum jest kontrola ASO ? Raczej dzielenie się informacjami, gdzie, co, jak, za ile i w jaki sposób można zrobić.

I wracając do tematu nieszczęsnej "rzekomej" wymiany oleju za pół darmo. Nie było za pół darmo, było w cenie zaoferowanej przez ASO Nissan. Jeżeli ktoś potrafi negocjować, to trzeba go opluć ? Fakt, nie wszyscy posiadają umiejętność negocjacji, niektórzy potrafią tylko żądać.

Nie chcę pouczać administratora @JACKO29 co ma zrobić z powyższymi postami, bo to nie ja jestem administratorem. Jestem skromnym użytkownikiem forum, który dzieli się tym, co wie, ma, wynegocjował. I tak już dla przekory - bardzo chętnie wyślę skan faktury bezpośrednio do administratora. @JACKO29 daj tylko znać, a prześlę tylko do Twoich oczu :)

Już widzę burzę jaką wywołał by temat, ile można wynegocjować obniżki przy zakupie samochodu ... (a można sporo). Dowody trzeba by ściągać z centrali Nissan :) :) 

Edytowane przez JaroSz
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius,dyskusja która brnie w kierunku okazywania się fakturami i podpierania się zdjęciami z wykonanych prac przez ASO do niczego nie prowadzi.To nie te czasy by zostawiając auto w salonie można się było spodziewać kradzieży części.Nie te czasy, powątpiewania na ten temat do niczego dobrego nie prowadzą.Efekt? Juz było widać.Potyczka słowna już narastała..Nie tędy droga.Jack.Nie chcesz sprawdzać ceny i co Ci wleją w ASO ,Nie dzwoń Twoja sprawa,ale nie zaogniaj tematu. Ok.Kończymy to i nie ciągnijcie dalej.Uznajmy wyjaśnienie JaroSz,jako wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam wprost do tego co napisał kolega @JaroSz, że epatowanie zdjęciami/skanami faktur z ASO może zepsuć relacje klienta pokazującego faktury z ASO. Słusznie napisał @JaroSz, że uzyskamy takie ceny, jakie sobie wynegocjujemy. Oczywiście nie twierdzę, że tak się da we wszystkich ASO. Ale w takich negocjacjach na 100% nie pomoże przyjście do ASO w Warszawie ze zdjęciem faktury z ASO z Pcimia z tekstem, że w Pcimiu Daniel zapłacił o wiele mniej. Skończy się to zapewne tym, że Daniel przy następnej wizycie w ASO w Pcimiu dostanie "OPR" i będzie skasowany według standardowego cennika.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na podstawie czego są wysnuwane wnioski o tym, że ktoś chce cokolwiek pokazywać komukolwiek, a tym bardziej ASO? Chodzi o szczerość i zaufanie, a po takiej akcji w stylu mam, ale nie pokażę, albo w ostateczności pokażę jedynie jednemu koledze przez 3 sekundy, pewien poziom zaufania upadł. Dziwne, że poważane dotąd spore forum spokojnie akceptuje przechwałki, a nie rzetelne dane i wartościowe opinie. Lepiej było w ogóle o tym nie wspominać, gdy nie chce się powiedzieć wszystkiego, a przynajmniej tyle, aby ludzie ograniczonej wiary mogli sobie pewne rzeczy zweryfikować. Dlatego dalej uważam, że część tego wątku powinna być wycięta, jako nie wnosząca niczego wartościowego, a jedynie spięcia.

A ja rozmawiałem ze znajomym z serwisu Renault i zrobią mi wymianę za 300 zł z olejem RN17, oryginalnym filtrem i podkladką. To fakt. Chciałem podzielić się z Wami tą wartościową informacją.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Rzgów sama robocizna za wymianę oleju 180 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczogodzina w ASO Nissana to ok. 440 zł. Licząc za wymianę 0,4 godziny, wychodzi właśnie coś takiego. 

To tego obowiązkowa utylizacja oleju 100 zł netto (przy własnym oleju) oraz własny olej za 200 zł i filtr za 50 zł, to mamy w sumie ok. 550 zl.

Lub ewentualnie części z ASO i wymiana za złotówkę, co daje przynajmniej 600 zl (lecz nie wiemy co wleją, czy C2/C3, czy C3 czy C4, czy 5W30, a może 0W20, RN17 lub bez, wszystkie są możliwe, może być Elf albo olej Renault RN17, czyli Castrol Gtx).

Większość osób ma jedynie jednego nowego Nissana, więc rabat wynosi 0%.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aquariusmax napisał:

Roboczogodzina w ASO Nissana to ok. 440 zł. Licząc za wymianę 0,4 godziny, wychodzi właśnie coś takiego. 

To tego obowiązkowa utylizacja oleju 100 zł (przy własnym oleju) oraz własny olej za 200 zł i filtr za 50 zł, to mamy w sumie 530 zl.

Lub ewentualnie części z ASO i wymiana za złotówkę, co daje przynajmniej 600 zl (lecz nie wiemy co wleją, czy C2/C3, czy C3 czy C4, czy 5W30, a może 0W20, RN17 lub bez, wszystkie są możliwe, może być Elf albo olej Renault RN17, czyli Castrol Gtx).

Większość osób ma jedynie jednego nowego Nissana, więc rabat wynosi 0%.

Masz na to jakieś dowody?:)

Bo opierając się na "dowodzie" czyli skanie faktury kolegi dawizm z 13 stycznia umieszczonym w innym wątku na tym forum możemy zobaczyć, że w Ostowie Wlkp (lub okolicach):

Olej Shell 5w30 potrafi kosztować w ASO 69,9PLN za litr, oryginalny filtr 50,4PLN a bezcenna podkładka wyceniana jest na 10PLN. 

Zakładając 5,4litra oleju z beczki + filtr + podkładka mamy kwotę 437PLN za materiały PRZED rabatem, który można bez problemu wynegocjować w każdym prawie ASO (szczególnie gdy jesteś ich stałym klientem). Przy rabacie 15% daje to 371,5PLN......+ wymiana za 1PLN

Powiem CI też, że nawet w trójmiejskim ASO można wywalczyć rabaty. Ja za pewna usługę wycenioną pierwotnie na 2,7tys PLN zapłaciłem po rozmowach z kierownikiem serwisu tysiaka. Można? Można! Oni też zdają sobie sprawę, że mają ceny oderwane od rzeczywistości.

Robert bardzo trafnie wytłumaczył dlaczego Jarosz nie ma ochoty umieszczać publicznie faktury. To , żę Ty nie zamierzasz jej pokazywać komukolwiek nie oznacza,że na taki glupi pomysł nie wpadnie ktokolwiek inny czytający forum. Jakie mogą być tego konsekwencje dla Jarosz dokładnie opisał Robert....

 

A na koniec apropos wysokich cen w ASO i braku negocjacji mała zagadka. Usterka - niedziałający spryskiwacz tylnej szyby - okres zimowy po kilku dniach dodatniej temperatury. Diagnoza i naprawa taka jak na załączonym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=EkEJvYklzXw

Powiedz mi Aquarius - jak myślisz za ile taką naprawę przeprowadziło gdyńskie ASO ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 09:32, aquariusmax napisał:

Roboczogodzina w ASO Nissana to ok. 440 zł. Licząc za wymianę 0,4 godziny, wychodzi właśnie coś takiego. 

To tego obowiązkowa utylizacja oleju 100 zł

Niczym nie poparte informacje. Możesz wrzucić jakąś fotkę cennika z ASO ? Tylko żeby było widać, które to ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczogodzina w Łodzi 406,50 netto / 500 zł brutto :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 10:44, zeke napisał:

Olej Shell 5w30 potrafi kosztować w ASO 69,9PLN za litr, ...

Zakładając 5,4litra oleju z beczki + filtr + podkładka mamy kwotę 437PLN za materiały PRZED rabatem, który można bez problemu wynegocjować w każdym prawie ASO (szczególnie gdy jesteś ich stałym klientem). Przy rabacie 15% daje to 371,5PLN......+ wymiana za 1PLN

Powiem CI też, że nawet w trójmiejskim ASO można wywalczyć rabaty. Ja za pewna usługę wycenioną pierwotnie na 2,7tys PLN zapłaciłem po rozmowach z kierownikiem serwisu tysiaka. Można? Można! Oni też zdają sobie sprawę, że mają ceny oderwane od rzeczywistości.

Zauważ, że na fakturze wpisano 6 litrów oleju, czyli był to ryczałt 399 zł (z rabatem), a nie rzeczywista ilość wlanego oleju.
Wlano olej Shell 5W30 ECT C3, który nie ma normy RN17.
RN17 ma diametralne znaczenie, bo nakazuje rygorystyczny test utlenienia, co jest istotne w nagarowaniu podatnych na to silników 1.2 i 1.3. Olej z normą RN17 jest oczywiście sporo droższy.
Wskazana cena za olej może obowiązywać jedynie przy przeglądzie, zaś przy samej wymianie cena za olej może się różnić (niestety, bo to cena ryczałtowa, jedynie podzielona, aby coś wyszło za 1 litr).

W Trójmieście nie otrzymasz rabatu na usługi/części, gdy masz samochód do 3 lat (na starszy owszem, nawet 30%).
Robocizna w Ostrowie (okolicach) jest zdecydowanie niższa niż na północy kraju (ograniczona konkurencja).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aquariusmax napisał:

Zauważ, że na fakturze wpisano 6 litrów oleju, czyli był to ryczałt 399 zł (z rabatem), a nie rzeczywista ilość wlanego oleju.
Wlano olej Shell 5W30 ECT C3, który nie ma normy RN17.
RN17 ma diametralne znaczenie, bo nakazuje rygorystyczny test utlenienia, co jest istotne w nagarowaniu podatnych na to silników 1.2 i 1.3. Olej z normą RN17 jest oczywiście sporo droższy.
Wskazana cena za olej może obowiązywać jedynie przy przeglądzie, zaś przy samej wymianie cena za olej może się różnić (niestety, bo to cena ryczałtowa, jedynie podzielona, aby coś wyszło za 1 litr).

W Trójmieście nie otrzymasz rabatu na usługi/części, gdy masz samochód do 3 lat (na starszy owszem, nawet 30%).
Robocizna w Ostrowie (okolicach) jest zdecydowanie niższa niż na północy kraju (ograniczona konkurencja).

Rabat uwzględniłem w wycenie wartości oleju. masz 69zl zamiast 65 (w przybliżeniu). Tam nie ma ryczałtu, tylko sprzedano klientowi 6 litrów - gdyby zapytał się jak to możliwe, że mieści się 6 litrów w misce i filtrze na 5.4l litra doradca serwisowy musiałby uprawiać niezłą gimnastykę żeby to wyjaśnić.  Nie wykluczam też, że serwis zadysponował olej z butli 6 litrowej lub 5+1 (najprawdopodobniej) - ale wtedy klient końcówkę powinien znaleźć w bagażniku....Co nie zmienia jednak ceny za litr...

Jarosz nie wie jaki olej mu wlano - czy olej ten spełniał RN17 czy nie......wie, że dostał 5w30 - cokolwiek to jest....

Bzdura - w trójmieście otrzymasz rabat na usługi i części nawet na roczny samochód - naucz się rozmawiać z doradcą i kierownikiem.......Wiem coś o tym (a właściwie wie mój portfel od 6 lat i 2 QQ).

Robocizna w takiej aglomeracji jak Ełk, który liczy ok 60tys mieszkańców (takie Przymorze w Gdańsku)  a w sąsiedztwie masz takie metropolie jak Grajewo pełne klientów korporacyjnych  z pewnością osiąga lekko kwotę 1tys/godzine. A ludzie zarabiają tam lekko 2 średnie krajowe więc jest z kogo doić. Zapominasz, że w 3city ze swoich pieniędzy dopłacasz do hobby Pana Z,(jak nie potrafisz rozmawiać z doradcą/kierownikiem serwisu)  - żużlowców Wybrzeża..... 

PS - nie odpowiedziałeś na moją zagadkę.....

Edytowane przez zeke
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maarcel napisał:

Roboczogodzina w Łodzi 406,50 netto / 500 zł brutto :)

Czyli informacje się nie pokrywają 440 vs. 500 pln :)

Komu wierzyć ? Czyja informacja jest wiarygodna ? Gdzieś musi być ukryta "wymyślona" historia "żartownisia" z forum ???

20 minut temu, zeke napisał:

Jarosz nie wie jaki olej mu wlano - czy olej ten spełniał RN17 czy nie......wie, że dostał 5w30 - cokolwiek to jest....

Znając ASO Ełk zalano mi olej, który spełnia magiczną normę RN17, ale z ciekawości jutro zadzwonię do pana Błażeja. Wiem, że udzieli rzetelnej i zgodnej z prawdą odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeke 399 zł, to jest ryczałt z rabatem (bez rabatu ok. 420 zł).
Wytłumaczenie jest jasne, jeśli klient chciałby mieć napisane właściwą pojemność wlanego oleju 5,25l (spuszczanie grawitacyjne misy 5.4l), to wtedy byłoby np. 400 zł / 5,25 = 76 zł za 1 litr.
Tak się czasem w uproszczeniu pisze, gdy jest ryczałt.
Oczywiście także można napisać 1 x 400 zł i też będzie dobrze, ale wtedy cena jednostkowa nie zmieści się w widełkach i nie da się wprowadzić na fakturze.

Umówmy się przed serwisem w Trójmieście i pokażesz mi jak uzyskać rabat w nowym, jedynym Nissanie (z chęcią podzielę się rabatem).
Piszę serio, bo uważam, że jesteśmy tu po to, aby sobie pomagać, a nie zgrywać się.

PS1.: Shell nie ma obecnie oleju 5W30 C3 z RN17 (miał 5W30 RN17 AR-L C4, ale został wycofany). NISSAN 5W30 C3 też nie miał RN17, też został wycofany.
PS2.: Do zagadki jeszcze nie przysiadłem, ale spokojnie, dam znać.

To jest stara faktura z zeszłego roku (obecnie ceny poszły w górę 10%) i dotyczy "tańszego" w serwisowaniu J11 (J12 ma wyższe stawki).
Przy własnym oleju, żadne rabaty nie obowiązują (nawet dla aut starszych niż 3 lata).

image.thumb.png.f24e90e16afb4ce05f1c2cac03c20e5a.png

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryczałt to ryczałt. Tak byłby opisany. Wysuwasz jakieś domysły pasujące do Twojej tezy i tyle. Nie zwróciłeś uwagi, że Jarosz pisał, że jego  pozycja na fakturze to "promocyjna wymiana oleju". Może dlatego, że cena oleju też nie mieściła się w widełkach i jakoś to trzeba było zafakturować?

Nie umówię się z Tobą przed serwisem i nie pokażę Ci jak rozmawia się z kontrahentem, bo widząc Twój charakter byłoby mi wstyd pokazać się z Tobą przed Panem Krzysztofem lub Marcinem. Polecam jednak kursy z negocjacji i kontaktów interpersonalnych - z  pewnością przydadzą się Tobie. 

Nie cierpię malkontentów,..

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zeke napisał:

Nie umówię się z Tobą przed serwisem i nie pokażę Ci jak rozmawia się z kontrahentem, bo widząc Twój charakter byłoby mi wstyd pokazać się z Tobą przed Panem Krzysztofem lub Marcinem. Polecam jednak kursy z negocjacji i kontaktów interpersonalnych - z  pewnością przydadzą się Tobie. 

Dziękuję za diagnozę, zaoszczędzę na psychologu.

Polecam więcej samokrytycyzmu, bo jak przychodzi do konkretów, to widać jedynie tchórzostwo.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, aquariusmax napisał:

Dziękuję za diagnozę, zaoszczędzę na psychologu.

Polecam więcej samokrytycyzmu, bo jak przychodzi do konkretów, to widać jedynie tchórzostwo.

Konkretnie napisałem Ci - da się w 3city negocjować ceny usług i części w ASO. To, że tego nie potrafisz to Twój problem, nie mój.

Niech stracę - dam Ci radę na początek - poczytaj sobie obietnicę Nissana (wyrównanie ceny). Jak potrafisz negocjować, a nie tylko żądać i wymagać to może wyciągniesz jakieś wnioski....

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz, ja jestem pragmatykiem, a nie teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...