Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsza wymiana oleju po ilu kilometrach


zbigniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@aquariusmax - dla wszystkich pragmatyków, malkontentów, niewiernych Tomaszy, zgryźliwców itp. Foto kawałka faktury, która wywołała burzę w szklance wody

 

A tak na marginesie, jest takie piękne, stare hebrajskie przysłowie "Jeżeli trzech ludzi powie ci, że jesteś pijany, nie kłóć się, idź spać"

20240308_133324.jpg

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ci to było? Jeśli chciałeś zaistnieć, powodzić innych za nos, wyreżyserować thriller, a na końcu się poddać, to się udało. Żal.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquariusmax teraz wypadało by, żebyś "odszczekał" wszystkie oskarżenia. Ale na to z pewnością się nie zdobędziesz :) 

Zaistnieć to chciałeś Ty, ze swoimi bezsensownymi wpisami, parę osób zwracało Ci na to uwagę łącznie z Administratorem. Nikogo za nos nie wodziłem, napisałem ile zapłaciłem za wymianę oleju i że da się negocjować.

Teraz czekam na Twoje wymysły. Może podpowiem "to sfałszowane", "faktura pewnie sprzed 3 albo więcej lat", "to z pewnością nie jest ASO Nissana" ... albo może coś sam wymyślisz 

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz wątek i wyszukaj kto kogo i czy oskarżał. Wysnuwasz niewłaściwe wnioski, ja chciałem, abyś pokazał fakturę i to otrzymałem. Dla mnie to było celem w tym aspekcie. Inne kwestie techniczne są dalej otwarte, a niektóre nawet nie mogą być rozstrzygnięte.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius, pragmatyku, jakie to uczucie wstać w poniedziałek rano i dowiedzieć się, że wyszło sie na durnia?

Toja bezczelność jest niesamowita - wprost nazywalws Jarosz zartownisiem a w podtekstach wręcz oskarzales go o kłamstwo.

Co do obietnicy Nissana i wyrównaniem ceny. Rozumiem, że jako pragmatyk próbowałeś. Skąd miałeś wycenę i jaki był powód jej zakwestionowania przez kierownika serwisu, na jaką usługę?

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aquariusmax napisał:

ja chciałem, abyś pokazał fakturę i to otrzymałem

Otrzymałeś fakturę ??????? To raczej nie ode mnie ?

Rację ma @zeke, Twoja bezczelność jest bezgraniczna. Oskarżasz mnie o kłamstwo, nazywasz "żartownisiem", sugerujesz oszukiwanie, wprost piszesz, że taka wymiana za takie pieniądze jest niemożliwa, wymuszasz dowody ... poczytaj ten wątek, ale ze zrozumieniem i nie wybiórczo.

Podpowiem parę pozycji wartych zainteresowania:

1. Michał Chmielecki "Techniki negocjacji i wywierania wpływu"

2.Gerard Nerenberg "Sztuka negocjacji jako metoda osiągania celu"

3. Leszek Cichobłaziński "Techniki negocjacji"

4. Michael Yardney "Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji"

5. Helen Riess "Siła Empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje"

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JaroSz napisał:

...Oskarżasz mnie o kłamstwo, nazywasz "żartownisiem", sugerujesz oszukiwanie, wprost piszesz, że taka wymiana za takie pieniądze jest niemożliwa, wymuszasz dowody ... poczytaj ten wątek, ale ze zrozumieniem i nie wybiórczo.

Jeśli takie jest twoje odczucie, to chyba czas na pozew.
Jednak podpowiem, że jak to nazwałeś, sugestie (choć coś takiego nie miało miejsca z mojej strony) oraz moje własne zdanie, a nie ocena, czy coś jest niemożliwe (czego wprost nie stwierdzałem), nie stanowią wystarczającej podstawy.

A twoje stwierdzenia, że coś wymuszam i oskarżam, mogą prowadzić do kontrpozwu o bezpodstawne oskarżenia.

PS.: Chyba podświadomie wydaje ci się, że słyszysz, co chciałbyś słyszeć.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aquariusmax napisał:

A twoje stwierdzenia, że coś wymuszam i oskarżam, mogą prowadzić do kontrpozwu o bezpodstawne oskarżenia.

Śmiało. Podać Ci adres mojego prawnika ?

Zacytuję piękne słowa z książki "Egipcjanin Sinuhe" - "Mowa twoja jest dla moich uszu jak brzęczenie much"

W dniu 7.03.2024 o 12:10, aquariusmax napisał:

Olej w ASO kosztuje ok. 110 zł za 1l, więc ponad 5l oleju z wymianą i filtrem nie może kosztować 375 zł.

Nieee ???? To chyba Twój wpis ?

W dniu 7.03.2024 o 12:24, aquariusmax napisał:

Czyli to było dawno i nieprawda.

To chyba też Twoje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquariusmax, nie jestem stroną tej dyskusji i patrzę na to chłodnym okiem z boku. Tak szczerze to wypadałoby Ci powiedzieć najzwyklejsze "przepraszam". Zakończyłoby to tą dyskusję na kulturalnym poziomie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie obraziłem (co niestety wychodziło ze strony innych), więc nie mam powodu do przeprosin. Takie jest moje zdanie (chodzi o fakty, a nie domniemania lub interpretacje).
Jedynie zabiegałem o pokazanie faktury (z sensie części faktury związanej z pozycjami technicznymi) i za to faktycznie mogę finalnie podziękować, bo nastąpiło.
@JaroSz dziękuję.

Edytowane przez aquariusmax
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ już chłopie. Już każdy sobie sam wyciągnie wnioski.

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ,że forum Nissana, jest polem do dyskusji na temat Qashqaia J12,wszystkich spostrzeżeń i porad dotyczących auta ,którym jeździmy. Nie sądziłem ,że zostanie tu założony watek procesowy. Pomińmy ten spór osobisty i dyskutujmy kulturalnie o aucie-taka rada dla uspokojenia emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 1 tys. mil wymieniłem olej na Elf 5W30 FULL TECH-R RN17 C2/C3 (Zaawansowana Technologia Syntetyczna).
Po wymianie silnik pracuje zauważalnie ciszej, nie słuchać już tak mocno dźwięku wiertarki na pierwszym i drugim biegu, a zwłaszcza po porannym odpaleniu.

W filtrze i pokrywie filtra było sporo drobnych opiłków aluminiowych.
Weszło 5l i stan był ok. 40% miarki. Dolałem 0,3l i mam teraz ok. 70% miarki. 0.3l trzeba zostawić na ceramizer, molibden, leak-stop lub płukankę przed kolejną wymianą.

PS.: Jest drobne zapocenie olejem na szarym silikonie o długości 2-3 cm u góry pokrywy zaworów, ale tak małe, że mechanik nie był w stanie tego znaleźć.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aquariusmax napisał:

Po 1 tys. mil wymieniłem olej na Elf 5W30 FULL TECH-R RN17 C2/C3 (Zaawansowana Technologia Syntetyczna).
Po wymianie silnik pracuje zauważalnie ciszej, nie słuchać już tak mocno dźwięku wiertarki na pierwszym i drugim biegu, a zwłaszcza po porannym odpaleniu

Robiłeś na własną rękę czy w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie dzisiaj pierwsza wymiana po 1600km , na moje pytanie jakii olej zalali odpowiedź była jednoznaczna: "Nissanowski ? a na beczce jest oznaczenie C3" tyle oni wiedzą o tym oleju ? , zapytałem się czy to prawda iż jest on wycofany z produkcji i ponadto niema RN17 niestety nic o tym niewiedzieli, tak więc dalej leją olej"Nissanowski". 

Przy następnej wymianie przy 10tys kilometrów, będę musiał mieć swój olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z oznaczeniem Nissan, chyba nigdy nie był dostępny w beczkach lub ja o tym nie wiem.

Do 1.2 lali RN17, choć powinien być A3/B4. Do 1.3 leją C3 lub nawet C4, choć powinien być RN17 (tak wiem, część norm teoretycznie obejmuje inne).

PS.: Sprawdź, czy nie masz żadnych zapoceń na górze silnika, najlepiej wieczorem poświecić latarką. Olej w 1.3 osiąga spokojnie 105 st. C na dole silnika i te ich wzorki silikonowe tego nie wytrzymują pod ciśnieniem na samej górze, gdzie jest pewnie jeszcze ciepłej, a w tym specyficznym miejscu brak jest śruby, bo by przeszkadzała i wychodzi taka wada tego silnika.

IMG_20240415_085655.jpg

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się niedługo zbliża 1500/1600km i chce jechać na wymianę ale teraz nie wiem czy zaufać im niech leją czy jechać ze swoim. W sumie to nie ufam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynacie osobiste wycieczki.Temat zszedł z wyznaczonego kierunku.Przepychanki z fakturami prowadzą jedynie do słownych wycieczek pod adresem swojego interlokutora.Temat zamykam.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...