Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyposażenie Nissan Qashqai 2014


PacioSek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu nissana, niestety sam sprzedawca nie rozwiązał moich wątpliwości i oprócz wyposażenia jakiego się sam doszukałem nie jestem w stanie powiedzieć co ma ta wersja. Sprawdziłem VIN pojazdu i pokazało mi się wyposażenie czy mogę prosić o powiedzenie mi po prostu co jest na wyposażeniu, niestety wpisywałem te frazy w internet i nic mi nie znalazło a dosłownie nie wiem co niektóre pakiety dają więc proszę o rozwiązanie :)

AUTONOMOUS EMERGENCY BRAKING **OPTION**

I-KEY W/PUSH ENGINE START **OPTION**

VISIBILLITY PACK II **OPTION**

F/FIXED GLASS ROOF **OPTION**

SPECIAL VERSION 1 **OPTION**
F/PRIVACY GLASS **OPTION**
TECHNO PACK II **OPTION**
F/ROOF RAIL **OPTION**
F/FRA **OPTION**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz niby? Co auto ma na wyposażeniu to w zasadzie widać gołym okiem (przyciski, opcje w menu, elementy wyposażenia widoczne)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PacioSek napisał:

AUTONOMOUS EMERGENCY BRAKING **OPTION** => autonomiczny hamulec bezpieczeństwa, pewnie chodzi o radar odległości 

I-KEY W/PUSH ENGINE START **OPTION** -> bezkluczykowy zapłon przyciskiem 

VISIBILLITY PACK II **OPTION** -> tu stawiałbym na podgrzewaną przednią szybę, ale mogę się mylić

F/FIXED GLASS ROOF **OPTION**

przeszklony dach, nieotwierany

SPECIAL VERSION 1 **OPTION** - ?
F/PRIVACY GLASS **OPTION** -> przyciniane szyby (pewnie tylne)
TECHNO PACK II **OPTION** ?
F/ROOF RAIL **OPTION** -> relingi
F/FRA **OPTION** ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Ale czego oczekujesz niby? Co auto ma na wyposażeniu to w zasadzie widać gołym okiem (przyciski, opcje w menu, elementy wyposażenia widoczne)

Nie no wiesz oczekiwałem że auto zmieni się w transformersa albo coś ;) Teraz tak poważnie co gołym okiem zobaczyłem to jedno jednak sprzedawca nie dał za dużo informacji oprócz takich ogólników więc pomyślałem że tutaj pomogą mi odszyfrować  te angielskie nazwy wyposażenia bo niestety nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pisze "optional" to mógł mieć, raczej nie miał... AEB pojawiło się realnie na pewno nie w 2014 mimo, że jest wspomniane :) No i widać je w menu i jako ikonka na zegarach. Także nic ukrytego raczej tam nie znajdziesz czego nie widać "gołym okiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj VIN...zobaczę czy ja coś więcej znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJNFAAJ11U1190848 VIN :)

 

Tak jak mówiłem z ogłoszenia nie jestem się w stanie za dużo dowiedzieć bo ktoś kto je robił nie uwzględnił aby dodać to do opisu więc jak znalazłem kamery 360 stopni to wiedziałem że są chodź w samym elemencie wyposażenie nie są zapisane. Tylko  z kupionego raportu mogłem dowiedzieć się co się tam znajduje chodz domyślam się że nie można brać tego dosłownie, dlatego chciałem się dowiedzieć co oznaczają poszczególne schematy. Nigdy nie miałem żadnego Nissana i kompletnie nie znam się na temacie a zależy mi na dobrym wyposażeniu auta.

Edytowane przez PacioSek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PacioSek napisał:

Tak jak mówiłem z ogłoszenia nie jestem się w stanie za dużo dowiedzieć bo ktoś kto je robił nie uwzględnił ...

Najwidoczniej sprzedawca sam nie do końca wie co sprzedaje. Pewnie kupił rozbitka, doprowadził do stanu używalności i teraz szuka jelenia. Czy na portalach i w salonach jest mało samochodów z pełną informacją zarówno dot. wyposażenia, jak i historii i pochodzenia auta? Chcesz kupić kota w worku ?
Proponuję dobrze się nad tym zastanowić.

Edytowane przez Bilunia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle widzieliśmy kolegę PacioSek. Linku do oferty o który prosił kol. Smakor nie podał. Pewnie się obawia, byśmy go nie uprzedzili w zakupie :dribble:

  • Haha 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dodam od siebie...

Pojazd jest z rynku miłośników żab. Urodzony 03/09/2014 i sprzedany 07/11/2014.

Silnik to 1,5 K9K z 6cio biegowym manualem

Kolor KAD czyli szary

Wnetrze G czyli standard ogolnie

Wyposażenie dodatkowe STD czyli standard

Wersja Acenta

No i ktos dopakował mocno kasztanka :

CLASA - wersja specjalna 1

EQIPN - techno pack II

GLSSW - przyciemniane szyby

HDLP2 visibility pack II

KYLS4 - bezkluczykowy dostep

ROOF5 - szklany dach

RRAC2 - relingi 

SKIDA - hamulec awaryjny

 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OsobaNN napisał:

Coś dodam od siebie...

SKIDA - hamulec awaryjny

W 2014 to co to niby było? Na pewno nie radar z wykrywaniem aut, pieszych i rowerzystów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Smakor napisał:

W 2014 to co to niby było? Na pewno nie radar z wykrywaniem aut, pieszych i rowerzystów...

No na dachu był radar zamontowany.. samoloty też wykrywał :) , a wersja na rosje i ukraine miała przyczepkę z ZU-23-2 :) 

A tak poważnie,to jest element pakietu bezpieczeństwa dostępny jako standard ( w całości jako pakiet ) od wersji N Connecta. System (FEB) działa na bazie sensora pomiaru odległości ( radar ) i wykrywa tylko pojazdy z przednej sfery i pieszych , rowerzystów , motocykli i samolotów ( nie tylko F22 czy F35 ) nie złapie chyba,że staną przed sensorem.. ale śnieg i liście lubi łapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OsobaNN napisał:

System (FEB) działa na bazie sensora pomiaru odległości ( radar ) i wykrywa tylko pojazdy z przednej sfery i pieszych , rowerzystów , motocykli i samolotów ( nie tylko F22 czy F35 ) nie złapie chyba,że staną przed sensorem.. ale śnieg i liście lubi łapać.

Nie wiem jak kwestia radaru wyglądała w QQ 2014, ale Pulsar w wersji Tekna z tego rocznika wykrywa w przedniej półsferze zarówno auta, jak i rowerzystów, czy pieszych. Tylna kamerka też sygnalizuje intruzów z tyłu podczas cofania. Nawet York nie uszedł jej uwadze. Szkoda tylko, że ta "pi-pi-kawka" jest zbyt cicha:bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bilunia napisał:

No i tyle widzieliśmy kolegę PacioSek. Linku do oferty o który prosił kol. Smakor nie podał. Pewnie się obawia, byśmy go nie uprzedzili w zakupie :dribble:

Żadnych obaw nie mam, po prostu nie miałem zbytnio czasu odwiedzić forum, znalazłem inną ofertę gdyż gość od ogłoszenia strasznie kręcił i wolałem sobie odpuścić :)

Także dzięki za wyjaśnienia tym którzy chętni byli pomóc :) Ale upatrzyłem inny model i akurat szykuje mi się wycieczka po niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał kiedyś ode mnie pulsara kupić to ja nic nie pokręce. Wszystko co w nim grzebałem i połamałem jest na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkek1912 napisał:

Wszystko co w nim grzebałem i połamałem jest na forum :)

No co Ty - z niemal golca zrobiłeś Teknę ++ :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bilunia napisał:

No co Ty - z niemal golca zrobiłeś Teknę ++ :dribble:

Powiem ci że dobrze że wstrzymałem się z tamtym bo znalazłem akurat wersje Tekna jedynie nie ma panoramicznego dachu ale tak ma raczej wszystko czego potrzebuję :) Cieszy mnie fakt że nie napalałem się na tego acenta bo gość nieźle nakręcił gdy do niego zadzwoniłem drugi raz czasem lepiej wziąć głęboki oddech

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PacioSek napisał:

Powiem ci że dobrze że wstrzymałem się z tamtym bo znalazłem akurat wersje Tekna jedynie nie ma panoramicznego dachu ale tak ma raczej wszystko czego potrzebuję :) Cieszy mnie fakt że nie napalałem się na tego acenta bo gość nieźle nakręcił gdy do niego zadzwoniłem drugi raz czasem lepiej wziąć głęboki oddech

 

Zawsze, a najlepiej poprosić znajomego na oględziny i doradztwo. Obca osoba nie związana emocjonalnie dużo bardziej krytycznie patrzy i widzi 100% więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Smakor napisał:

Zawsze, a najlepiej poprosić znajomego na oględziny i doradztwo. Obca osoba nie związana emocjonalnie dużo bardziej krytycznie patrzy i widzi 100% więcej :)

Dlatego poprosiłem znajomego o pomoc żeby sam też rzucił okiem jak wygląda auto i co on uważa ale tutaj się zgadzam lepiej spytać kogoś kto obiektywnie spojrzy na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bilunia napisał:

Nie wiem jak kwestia radaru wyglądała w QQ 2014, ale Pulsar w wersji Tekna z tego rocznika wykrywa w przedniej półsferze zarówno auta, jak i rowerzystów, czy pieszych. Tylna kamerka też sygnalizuje intruzów z tyłu podczas cofania. Nawet York nie uszedł jej uwadze. Szkoda tylko, że ta "pi-pi-kawka" jest zbyt cicha:bezradny:

Jak pisalem, jeśłi jest tylko FEB to możliwości ma ograniczone.. jak by był pakiet cały to można by dużo wiecej łącznie ze rozponawianiem zanków itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OsobaNN napisał:

Jak pisalem, jeśłi jest tylko FEB to możliwości ma ograniczone.. jak by był pakiet cały to można by dużo wiecej łącznie ze rozponawianiem zanków itp... 

Rozpoznawanie znaków jest o kant d*py przydatne (zwłaszcza, że nawet nie ostrzega przed zmiana pasa na zakazie - Toyota ostrzegała). Za to unikanie zderzenia sprawdza się na co dzień :) O ile działa dobrze, bo wczesne wersje były dość słabe. Tutaj soft musi być aktualizowany mocno, pytanie jak to wygląda w aucie z 2014 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...