Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyposażenie Nissan Qashqai 2014


PacioSek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PacioSek napisał:

Generalnie nie zmienia to nic bo dla mnie panorama czy PA to zbędne bajery, może po prostu technologicznie nie jest mi to potrzebne bo ważniejsze w aucie były podgrzewane siedzenia, dwustrefowa klimatyzacja i pół- skóry i kamera 360  Parkować umiem sam a po za tym średnio wierzę takim systemom 

No właśnie każdy ma inne potrzeby i priorytety, nie ma się co stresować. W końcu auto głównie służy do przemieszczania się z punktu A i B, bo to nie kategoria aut dla zabawy raczej :)

Jak chciałem X w Acencie, bo stwierdziłem, że lepsze to niż bogatsza wersja QQ. a że trafiła się okazja na NC+Pakiet to wziąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

No właśnie każdy ma inne potrzeby i priorytety, nie ma się co stresować. W końcu auto głównie służy do przemieszczania się z punktu A i B, bo to nie kategoria aut dla zabawy raczej :)

Jak chciałem X w Acencie, bo stwierdziłem, że lepsze to niż bogatsza wersja QQ. a że trafiła się okazja na NC+Pakiet to wziąłem...

Nie no wiadomo bajer z tym PA pewnie sprawdziłbym to raz i nigdy więcej nie użył, bardziej zależało mi na wygodzie bo w moim starym Clio to miejsca nie było za dużo. Generalnie jestem zadowolony bo udało się zdobyć coś sensownego, szczerze mówiąc był moment kiedy chciałem się poddać bo połowa aut z chociażby ototmoto to albo jacyś handlarze co sprzedają te auta po rozbijane z francji albo kręcą jak ten z Accenty co na początku pisałem mieli ludzie przyjechać na drugi dzień jak zadzwoniłem czy sprzedał auto to powiedział że nie bo ten gość co miał kupić kazał mu lawetą auto zawieźć. Szkoda gadać w każdym razie ma to czego najbardziej potrzebowałem reszta to raczej zbędne bajery które mi wcześniej nie byly potrzebne a teraz to tym bardziej poradzę sobie i bez tego heh. Najważniejsze że auto duże i jak na swój rok to bardzo bogate :) Chociaż na początku trochę się zasmuciłem że dałem się tak zrobić z tym PA no ale brak wiedzy wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie może czy da się ustawić w QQ system aby po odejściu od razu zamykał drzwi ostatnio to testowałem i niestety mój mi drzwi nie zamykał. Mam oczywiście system keyless-go i keyless entry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afrance napisał:

Zapomnij o takich udogonieniach. To nie marka premium.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

Wydawało mi się że jak auta ma system keyless entry czy tam keyless go to normalnie to działa bo póki co używam zamykania przez przycisk na klamce a jednak wygodniej byłoby odejść żeby samo się zamykało ale jak nie ma to cóż dobrze wiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja (automatycznego zamykania) bez ingerencji użytkownika (przyciskiem/dotknięciem klamki) wg mnie jest dosyć rzadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W clio mam taką opcję, jak odejdę od auta to się samo rygluje. Wyłączyłem to i otwieram na przycisk jak w nissanie :) W sumie nie wiem czemu.

Może jest jakieś urządzenie, które można by zakodować bod dany kluczyk, wpiąć równolegle w obwód przycislu klamki i który sprawdza czy kluczyk jest w zasięgu. Jakby nie był to zamykałby obwód impulsowo i działał na zasadzie zamykania auta z przycisku na klamce...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

W clio mam taką opcję, jak odejdę od auta to się samo rygluje. Wyłączyłem to i otwieram na przycisk jak w nissanie :) W sumie nie wiem czemu.

Może jest jakieś urządzenie, które można by zakodować bod dany kluczyk, wpiąć równolegle w obwód przycislu klamki i który sprawdza czy kluczyk jest w zasięgu. Jakby nie był to zamykałby obwód impulsowo i działał na zasadzie zamykania auta z przycisku na klamce...

Ciekawił mnie sam fakt czy da się w ogóle to ustawić bo mogę zamykać przyciskiem na klamce różnicy to nie robi ale ostatnio jak odchodziłem to ciekawiło mnie czy się zamknie ale nie zamykało się więc myślałem że może wyłączona jest funkcja.

 

Przy okazji wiecie może jeszcze jak działa i jak załączyć tempomat adaptacyjny bo mam go w QQ a szczerze mówiąc jestem ciekaw jak działa i czym sie różni od zwykłego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Afrance napisał:

Zapomnij o takich udogonieniach. To nie marka premium.

Renault to premium? Po prostu "jedne auto to maja inne nie" w T34 będzie taki bajer za dopłata w abonamencie do odblokowania po zakupie :)

Te wszystkie zamykania drzwi po odejściu czy po ruszenie to brzmią bagietkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu to wyłączyłem. Jak z jakiegoś powodu potrzebowałem przejść z jednej strony samochodu na drugą. Np wyciągnąć coś z kieszeni drzwi po przeciwnej stronie to jak obchodziłem samochód od przodu to się ryglował, składał lusterka i migał na do widzenia. Po czym od razu się odblokowywał, rozkładał lusterka i zapalał dzienne na piwitanie. Zupełnie nieprzemyślany zasięg kluczyka od przodu samochodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie ryglowanie jest bez sensu. Powinno się odejść na kilkanaście metrów od auta i dopiero wtedy powinno dzialac. W audi miałem tak że mogłem ustawić dowolny czas np 1 min kiedy następowało ryglowanie, wystarczyło mieć kluczy przy sobie. Oczywiście gdy kluczyk byl w aucie auto się standardowo ryglowalo. Nissany to niestety są obkrojone z wielu funkcji. Tak to już z nimi jest.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przy skreceniu w jedna czy obydwie strony. Sprawdź na poczatek nadkola i czy koła maja odpowiednie wymiary. Miałeś przed zakupem jazdę próbną, sprawdzales na stacji diagnostycznej?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Afrance napisał:

Pytanie czy przy skreceniu w jedna czy obydwie strony. Sprawdź na poczatek nadkola i czy koła maja odpowiednie wymiary. Miałeś przed zakupem jazdę próbną, sprawdzales na stacji diagnostycznej?



 

Tylko przy prawej stronie prawe przednie koło przy mocnym skręcie tak to nie słychać, na forum gdzieś wyczytałem że podobno przy niższych temperaturach tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina łożyska kolumny,albo osłony amortyzatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 18:26, JACKO29 napisał:

Może to być wina łożyska kolumny,albo osłony amortyzatora

Dziwna sprawa bo raz przy skręcaniu to słychać raz nie, udam się w tym tygodniu do mechanika to poproszę żeby sprawdził  co tam sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...