Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyposażenie Nissan Qashqai 2014


PacioSek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie mogę tutaj już powiedzieć że zakupiłem nissana qashqai'a w wersji Tekna brakuje jedynie panoramy ale  reszta jest. Podesłałbym ogłoszenie ale zostało zdjęte już przez sprzedawca ewentualnie podaje
VIN: SJNFAAJ11U1378392 zajrzyjcie jeżeli was to interesuje to była chyba najlepsza oferta jaką znalazłem na qashqaia z tym wyposażeniem chodź mogę się mylić bo to mój pierwszy nissan :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 20:25, Smakor napisał:

AEB pojawiło się realnie na pewno nie w 2014 mimo, że jest wspomniane :) 

W 2014 to co to niby było? Na pewno nie radar z wykrywaniem aut, pieszych i rowerzystów...

 

 

Nie pisz NA PEWNO jak nie masz tej pewności

Było od początku, choćby w TEKNIE.

AEB było w filmikach reklamowych sprzed sprzedaży.

Mam tekna i oczywiście jest AEB.

W dniu 18.04.2023 o 14:57, Bilunia napisał:

Nie wiem jak kwestia radaru wyglądała w QQ 2014, ale Pulsar w wersji Tekna z tego rocznika wykrywa w przedniej półsferze zarówno auta, jak i rowerzystów, czy pieszych. Tylna kamerka też sygnalizuje intruzów z tyłu podczas cofania. Nawet York nie uszedł jej uwadze. Szkoda tylko, że ta "pi-pi-kawka" jest zbyt cicha:bezradny:

Z 2014? 

Ale cię fantazja poniosła z tymi pieszymi... a instrukcji na pewno nie czytałeś...

 

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smakor napisał:

Rozpoznawanie znaków jest o kant d*py przydatne (zwłaszcza, że nawet nie ostrzega przed zmiana pasa na zakazie - Toyota ostrzegała). 

Możesz wyjaśnić co ma odczytywanie znaków z zmianą pasa ruchu? Przepisy nie zabraniają zmiany pasa ruchu jak jest np. zakaz wyprzedzania.

10 godzin temu, PacioSek napisał:

Dobra Panowie mogę tutaj już powiedzieć że zakupiłem nissana qashqai'a w wersji Tekna 

Czyli masz Parki Assist? Automatyczne parkowanie? Po tym najprościej rozpoznać TEKNĘ (ma dodatkowe czujniki z boku w przednim zderzaku służące do mierzenia luki do parkowania).

 

 

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karminadel napisał:

Możesz wyjaśnić co ma odczytywanie znaków z zmianą pasa ruchu? Przepisy nie zabraniają zmiany pasa ruchu jak jest np. zakaz wyprzedzania.

Czyli masz Parki Assist? Automatyczne parkowanie? Po tym najprościej rozpoznać TEKNĘ (ma dodatkowe czujniki z boku w przednim zderzaku służące do mierzenia luki do parkowania).

 

 

Dzisiaj postaram się sprawdzić, sprzedawca mówił że park assistant jest generalnie, wczoraj miałem sprawdzić ale po 7 godzinach powrotu na kołach bo auto kupowałem z pod Krakowa a jestem bardziej ze wschodniej części Polski to nie miałem sił na sprawdzanie bajerów ale dziś sprawdzę i dam znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PacioSek napisał:

Dobra Panowie mogę tutaj już powiedzieć że zakupiłem nissana qashqai'a w wersji Tekna brakuje jedynie panoramy ale  reszta jest.

To w Teknie, w najwyższej opcji nie było panoramy w standardzie? 😜 Bez panoramy QQ taki goły z wyglądu się wydaję. Choć z perspektywy lat jak mam, to zbędny bajer 🫢😉 A Full LEDy masz? Gratulacje z zakupu, najważniejsze żebyś był zadowolony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, memeQQ napisał:

To w Teknie, w najwyższej opcji nie było panoramy w standardzie? 😜 Bez panoramy QQ taki goły z wyglądu się wydaję. Choć z perspektywy lat jak mam, to zbędny bajer 🫢😉 A Full LEDy masz? Gratulacje z zakupu, najważniejsze żebyś był zadowolony 😀

Tak Full LED, akurat mijał mnie na trasie QQ z panoramą ale na zwykłych światłach, szczerze bardziej zależało mi na podgrzewanych siedzeniach niż na panoramie bo z tego co się naczytałem to ludzie średnio sobie to chwalili ale co człowiek to tyle opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem jednak trochę na stronach podanych na forum gdzie można to sprawdzić i każdy pokazuje że to wersja Tekna chociaż wczoraj jak parkowałem na camerze nie widziałem możliwości użycia Park Assistant może poprzedni właściciel wyłączył to na komputerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karminadel napisał:

Z 2014? 

Ale cię fantazja poniosła z tymi pieszymi... a instrukcji na pewno nie czytałeś...

Nie mam QQ, tym bardziej z 2014 :) W X z 2019  rozpoznaje auta, pieszych i rowerzystów i działa (przetestowane wszystkie 3 sytuacje empirycznie)

12 godzin temu, Karminadel napisał:

Możesz wyjaśnić co ma odczytywanie znaków z zmianą pasa ruchu? Przepisy nie zabraniają zmiany pasa ruchu jak jest np. zakaz wyprzedzania.

Ma to, że w Toyocie jadąc drogą z zakazem wyprzedzania przy próbie wyprzedzania włączało sie ostrzeżenie w X nic się nie dzieje. Zbędny bajer w zasadzie. Są ciekawsze rzeczy w aucie, które warto mieć.
(nie czepiajmy się słówek bo wiadomo o jaką sytuacje chodzi to nie sąd)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć powracam z pytaniem  gdyż kompletnie nie widzę możliwości park assistance daje zdjęcia podglądowe bo nie wiem czy ta funkcja jest może wy pomożecie:D bardzo bym prosił:(

20230420_180646.jpg

20230420_180556.jpg

20230420_180551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Smakor napisał:

Ma z przodu 4 czujniki parkowania czy 6?

2 z boku ktorych nie udalo mi sie uchwycić i 2 pod tablicą więc 4 popatrzyłem też na starsze wątki apropo PA i z tego co widzę powinny być one mniej więcej przy błotniku u mnie nie ma. To by tłumaczyło czemu po odpaleniu kamery nie widziałem tej funkcji 😕 

Tak mnie to zaniepokoiło trochę ale patrzyłem też na VIN na stronach podanych tutaj na forum i każdy określa to auto jako TEKNE bo światła LED ona ma tylko słyszałem że to PA wyznacza to czy auto jest Tekną czy nie możecie mi tutaj podpowiedzieć jak to jest bo się pogubiłem, dodam że auto było sprowadzone ze Szwecji nie wiem czy to ważna informacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to taka tekna-nietekna? BTW. Miałem taki system parkowania w Toyocie, użyłem go nigdy. Czujniki przód+tył + tylna kamera wystarczą aby wszędzie samemu zaparkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Smakor napisał:

Czyli to taka tekna-nietekna? BTW. Miałem taki system parkowania w Toyocie, użyłem go nigdy. Czujniki przód+tył + tylna kamera wystarczą aby wszędzie samemu zaparkować :)

No coś w tym stylu każda ze stron które podawali na forum pokazuje że to TEKNA w ubezpieczeniu też TEKNA śmieszna sprawa ale to tam taki drobiazg. Generalnie dla mnie to bajer i w zupełności nie potrzebny może jak ktoś chce się pobawić to się pobawi. Kamerka 360 jest super i wystarczająca, jak oglądałem recenzje do dużo osób się skarżyło że te kamerki takie słabe jakościowo a mi właśnie się podobają. Oprócz Panoramy i tego PA to auto ma wszystko czego potrzebuję i jestem zadowolony chodź zdziwiłem się że gość zaznaczył na otomoto że PA jest a nie ma. No nie wiem dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych PA to te zielone, żółte i czerwone wskazania nakładane na widok z kamery.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Robert_B napisał:

Dla niektórych PA to te zielone, żółte i czerwone wskazania nakładane na widok z kamery.

Chodzi mi że jak klikamy camera na monitorze to odpala się tam napis PA i możemy ustawić sobie gdzie chcemy aby auto zaparkowało może źle się wyraziłem

2 minuty temu, Smakor napisał:

BTW. Nie widzę tutaj żadnego AEB ani wyposażeniu ani w opcji... czy to jest Elektryczny hamulec awaryjny w pakiecie bezpieczeństwa???

https://nissan-odyssey.pl/uploads/2015/05/NISSAN-QASHQAI-CENNIK-MARZEC-2016.pdf

Chodzi o ten przycisk taki Hamulca co się świeci na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PacioSek napisał:

Chodzi o ten przycisk taki Hamulca co się świeci na czerwono?

Ciężko powiedzieć co w cenniku autor miał na myśli. Czerwony przycisk to hamulec ręczny, zwany też awaryjnym, także za dużo nie wiadomo.

AEB w nissanie to było FEB czyli Front Emergency Braking :) W początkowych wersjach był to system unikania kolizji, czyli reagował tylko na samochody i służył do zmniejszania skutków zderzeń. Generalnie mu si mieć radar jak nie ma radaru to nie ma (z przodu w grillu/pod znaczkiem (płaski znaczek)).

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smakor napisał:

Ciężko powiedzieć co w cenniku autor miał na myśli. Czerwony przycisk to hamulec ręczny, zwany też awaryjnym, także za dużo nie wiadomo.

AEB w nissanie to było FEB czyli Front Emergency Braking :) W początkowych wersjach był to system unikania kolizji, czyli reagował tylko na samochody i służył do zmniejszania skutków zderzeń. Generalnie mu si mieć radar jak nie ma radaru to nie ma (z przodu w grillu/pod znaczkiem (płaski znaczek)).

Ah sorki trochę jeszcze nie ogarniam :D Generalnie to ja już nie wiem co z tą moją wersją jest nie tak. Byłem pewny że system PA jest a po prostu się okazuje że go nie ma. Myślałem że może ktoś wyłączył go przez komputer główny ale takiej opcji nie ma, dziwna sprawa co nie zmienia że sam Nissan to super auto w porównaniu do mojego poprzedniego Clio IV to różnica jest ogromna 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smakor napisał:

AEB w nissanie to było FEB czyli Front Emergency Braking :) W początkowych wersjach był to system unikania kolizji,

Ponieważ też mam Qashqaia z 2014 - to gwarantuję, że FEB wtedy był tylko w czystej Teknie. Mam gdzieś - chyba w pracy - cennik z tamtego okresu - jutro mogę wrzucić.

Jeżeli chodzi o panoramę - to wtedy zawsze byłą za dopłatą - jak płaciłem jak się nie pomylę: 5000zł.

700zł za podgrzewaną przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jeszcze jednej podpowiedzi tak naprawdę bo chciałem zobaczyć jak wyglądają te czujniki które odpowiadają za PA w QQ i szukałem akurat na otomoto aut i nie wiem czy to sprzedawcy wprowadzają w błąd czy jak bo na żadnej teknie w której jest napisane o tym asystencie na zderzaku przy błotniku nie znalazłem dodatkowych czujników zerknijcie na przykładowe. Niby każde auto to TEKNA i sprzedawca sugeruje że ma PA więc nie zbyt ogarniam bo podobnie jak u mnie żaden na przednim zderzaku nie ma dodatkowych czujników czyżby wyparowały ? 🙄

image;s=1080x720

image;s=1080x720

image;s=1080x720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się opisem handlarzy na otomoto. Dla nich to nawet nawiew na przednią szybę jest podgrzewaniem przedniej szyby w opisie wyposażenia. Oprócz 4, te dodatkowe +2 czujniki po bokach, są niezbędne do PA i obsługują też BLIS (martwe pole). Nie wiem jak to wyglądało wtedy w cenniku, ale pewnie masz Teknę na tyle co było wtedy w standardzie, reszta w pakietach z dopłatą, a w dodatku z rynku na Szwecję, to też trzeba brać pewnie pod uwagę różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zmienia to nic bo dla mnie panorama czy PA to zbędne bajery, może po prostu technologicznie nie jest mi to potrzebne bo ważniejsze w aucie były podgrzewane siedzenia, dwustrefowa klimatyzacja i pół- skóry i kamera 360  Parkować umiem sam a po za tym średnio wierzę takim systemom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...