Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki lać olej?????????


Gość piotrek19854
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na Shellu 5w40 i mam tak właśnie 29 :D

Edytowane przez BartekZ33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądało ciśnienie na motulu 300v 5w40 i potrafiło przy dużym upalaniu zejść do ~15psi gdy silnik z dużych obrotów puszczałem na luz

 

35ok.jpg

 

tak wygląda na mobilu 5w50 i nawet przy mocnym pałowaniu zawsze trzyma 29-30 psi...silnik oczywiscie rogrzany i w 2 przypadkach na OEM filtrze

prud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Było wałkowane wiele razy.

Po pierwsze kupić Castrola jest ciężko - jest bardzo często podrabiany i kupuje się szmelc zamisat prawdziwego Castrola.

Poza tym Coobcio wspominał (stronę, może dwie temu0) o tym że Castrol ma dobre właściwości smarne, zerowe właściwości czyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak jeszcze mialem eclipsa był castrol RS (dzisiejszy edge), kosztował chore pieniądze, jaki wlałem taki wylałem ...lekko tylko ściemniał a  watpie ze to była zasługa silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upalać nie upalam raczej ale od czasu do czasu to musi leciec do czerwonego pola obrotomierz co by nie zamulić silnika :) . Tylko że teraz widze ze nie ma dostepnego 5w50 motula, co zamiast motula ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upalać nie upalam raczej ale od czasu do czasu to musi leciec do czerwonego pola obrotomierz co by nie zamulić silnika :) . Tylko że teraz widze ze nie ma dostepnego 5w50 motula, co zamiast motula ? 

to może Valvoline 5w50 VR1? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Milersa lał mój szef do swoich zabawek ale zimą nie był zadowolony .

Do waszych zetek nie ma lepszego oleju jak Mobil1 5w50 .

Mobila1 aktualnie zalewają Lexusa LFA chyba nie potrzeba więcej reklamy dla tego oleju.

http://www.mobil1.com.my/performance/lexus_lfa_recommends_mobil_1.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje motul 300v 5w40 i jest elegancko. Ciśnienie trzyma bardzo dobrze nawet po dobrym wpierdolu. Koszt w 4cars to 102 zł za 2 litry czyli niewiele drożej od innych olei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiwcie o oleju 10w-60?

Dodam że auto jest bardzo mocno upalane i ma ok 180 tys km takie właściwości oleju niby są lepsze w wysokich temperaturach i prędkościach obrotowych ale mam zdecydowanie niższe ciśnienie niż pokazywane wyżej nie wiem czy to przez olej czy jest coś innego na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo mocno to może warto pomyśleć o chłodnicy oleju? Bo 10w60 chodzi Ci o valvoline? To jest pół syntetyczny olej a jednak full syntetyczny nissan zaleca. A motul 300v 20w60? Jak w zimę nie jeździsz to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to valvoline chłodnicę planuje założyć do silnika jak i skrzyni w zimę samochód jeździ na codzień więc motul 20w 60 raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim 350z przejeździłem na Valvoline 10w60 3 lata, również w zimę. Olej bardzo dobry, trzymał ciśnienie idealnie, więc niskie ciśnienie w Twoim przypadku raczej nie powinno być za sprawą tego oleju. Teraz w 370z mam również zalany Valvo 10w60. Co ciekawe, 370z była zalana od nowości półsyntetykiem. Od wymiany do wymiany (co 15k km) nie zjada w ogóle oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem do Mostu odrazu po zakupie Motula Gear Competition z Dodatkiem LSD 140 Taki sam lałem do mostów do dwóch  Grand Cherokee tam jest Quadra Drive i obecnie jest to chyba najlepszy olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie. jesli ktos zalal moja zetke wczesniej olejem 10w40 jest warto wracac na 5w? np tego motula czy mobila? zetka upalana to nie jest praktycvznie wcale ;) raz na ruski rok zobaczy cos wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie ciśnienia oleju po pełnym rozgrzaniu

post-83590-0-84448900-1408469874_thumb.jpg

oraz przy 6000RPM 

post-83590-0-57260200-1408469993_thumb.jpg

Wydaje mi się że te na wolnych obrotach ma małe znaczenie ważne aby w tych wyższych miał prawidłowe 

Tylko pytanie czy takie powinno być?? hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie ciśnienia oleju po pełnym rozgrzaniu

attachicon.gif20140818_221755.jpg

oraz przy 6000RPM 

attachicon.gif20140819_193240.jpg

Wydaje mi się że te na wolnych obrotach ma małe znaczenie ważne aby w tych wyższych miał prawidłowe 

Tylko pytanie czy takie powinno być?? hehe

Jest chyba dużo za niskie , z tego co tutaj użytkownicy pisali nie powinno spadać poniżej 30 , poszukaj kilka stron wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...