Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ceny przeglądów w serwisach


Gość tz4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ASO KMJ GDYNIA
Nie wspominaj mi nawet o KMJ Kaszubowskich w Gdyni. Takich obdartusów i zdzierusów ze świecą szukać nie wspominając o cenach za przegląd. Zaczynam cię podejrzewać , że jesteś "blondynką", kit to może potrafią wciśkac niestrty bakuje im wiedzy fachowej. niejedni się na nich przejechali ze maną się niestety nie udało. Ale tylko dlatego że byłen w obecności rzeczoznawcy (jakoś dziwnie szybko zmieniali decyzję). Generalnie nie polecam.

 

Po pierwsze nie było żadnej opini rzeczoznawcy.

Po drugie nie zmieniliśmy zdania, korozja pojawiła się w innym miejscu, a ponieważ nie chcieliśmy się " bawić " w przepychanki wykonaliśmy wszystko od razu.

Obdartusy i zdzierusy ...... hmm ... bez komentarza.

Panie Tomaszu, mogę zrozumieć, że obraża Pan nas (choć nie wiem dlaczego ...) ale innych forumowiczów i to w dodatku kobietę ??!!!

 

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Nikogo nie obrażam tylko wyrażam swoją opinię o faktach. A jeżeli chodzi o KJM, jak czujecie się obrażenie to tym samym przyznajecie się do winy. Tym bardziej co Pan w ogóle pisze, śmie Pan używać jeszcze stwierdzenie "przepychanki" po tym jak sam stwierdza, że jest korozja. To mmoże to moja wine, że alemry na potęgę rdzewieją. Dodatkowo rdza pojawiła się dodatkowo w innym miejscu. Samo sobie zasłuzyliście nataką opinię. To nie jest tylko moje zdanie. Chć nie twierdzę, że i u was są porządni fachowcy, ale to jest serwis i nie powinno tam być prowizorki i próba "zmywania" klientów. Wystarczyło mi, że byłem naście razy w waszym serwisie i zazwyczaj nic nie załatwięłm poza ostatnią wizytą. Potwierdziliście po prostu złą gerułe, której chciałem się wystrzec: "trzeba było kupiś skode, i wtedy wiczyłbym się z usterkami, a tak to ręka w nocniku. Nie obrażając oczywiście skody.

Fachowść to spryte, a KMJ pragnienie. Przy okazji pozdrawiam Pana który robił mi ostatnio przegląd blacharski - to był akurat fachowiec. (proponuję go sklonować).

Przyznaję, że słowo "obdartusy" uzyłem w innym kontekście i nie miało to nic wspólnego z wygladem (tego nie da się zarzucić, nawet Panom w hali napraw) a co do "zdzierusów" podtrzymuje zdanie. Poza tym pozdrawiam i życzę samych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ma sie auto już po gwarancji to do aso ja bym się nie udawał bo po co tak przepłacać wiadomo że jak coś dolega to trzeba ale wymiana oleju i filtrów no dajcie spokój ja wczoraj zmieniałem filtry : paliwa oleju powietrza do tego zmiana oleju na nowy i u swojego mechanika a takiego warto mieć zna auto i zawsze je robi i zapłaciłem 250zł 50zł to koszt wymiany wszystkiego a 200 to cześci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale musze sie zgodzic z przedmowca, serwis KMJ w Gdyni jest strasznie nie fachowy, usterki gwarancyjne - najlepiej pominąć, zeby nie zaprzatac glowy nie uprzejmym panom w krawatach :-) - i tak Ci ich nie uznaja. - no chyba ze z rzeczoznawca - ale to ma byc polityka Nissana?

zrazaja do siebie potencjalnych klientow, psuja opinie, a nissan do leaderow rynku nie nalezy - wiec musi bardziej zabiegac...

 

czy ktos byl na kartuskiej? Set Serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie - nie przesadzajcie - robocizna mojego ASO - mały przegląd to 152 zł - / 1,5 h roboty - i nie uważanm, że to dużo.

faktycznie niektóre ceny podane ptrzez Was - z kosmosu - wychodzi, że godzina pracy mechanika to prawie 300 PLN? dużo więcej niż moja dniówka....

Jak bede chciał zaoszczędzic to i sam se wymienię olej klocki i takie tam...

tyle, że nie mam czasu i ochoty sie brudzić. Gwarancja to tak naprawdę rzecz względna i uznaniowa... Po gwarancji - wymierną rzeczą jest to, czy zakład weźmie odpowiedzialność za usługę, którą wykonał. Np - "sprawdzenie/kontrola ukł. hamulcowego" na drugi dzień pęka Ci rurka lub przestają działać hamulce i z czym do kogo z pretensjami?

Mój mechanik (nie ASO) bierze odpowiedzialność za to co sprawdzał, ale i ceni sie drożej niż ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bernas1977

W KMJ byłem literalnie pięć razy:

 

1. Kupowałem pierwszą klamerkę - na siedzeniach były plamy i wmawiano mi, że to cienie i niepotrzebnie się denerwuję. (gdańsk)

2. Zostawiłem na parkingu klamerkę po wypadku - ukradziono chromowane zakrętki wentyli (sic!) (gdańsk)

3. Kupiłem drugą klamerkę.

4. Stukot w okolicach prawej poduchy zdiagnozowano jako zepsuty moduł poduszki i wymieniono na gwarancji, co oczywiście nie usunęło stukotu - w grudziądzu usunięto go przy pomocy kawałka gąbki. (gdynia) - pewnie ktoś potrzebował poduchy...

5. Przegląd po 45tys. (wlano mi 4l oleju) - kto ma N16 wie, że to niemożliwe... (gdynia)

 

Aha, jescze lakierowano (na gwarancji, a jakże) tylną klapę - po pół roku od zakupu - pomogło na trzy miesiące, rudy wyszedł znowu a oni mi powiedzieli że mogą to polakierować jeszcze raz - olałem bo bałem się zostawiać auto w "autoryzowanym zakładzie lakierniczym" - urgh...

 

Więc to faktycznie gromada kompetentnych fachowców, usłużnych i miłych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przygotowuję się do przeglądu po 90tyś. Wysłałem więc maile do ASO w Warszawie i Płońsku z zapytanie ile by mnie kosztował taki przegląd. No i jeżeli pozwolicie do podzielę się z Wami odpowiedziami jakie otrzymałem:

 

NISSAN ODYSSEY (Ul. Górczewska 32): Koszt przeglądu z naszym olejem to 455zł a bez oleju to 352zł

 

Odyssey, ul. Jagiellońska 55: Koszt robocizny wykonania przeglądu w samochodzie pogwarancyjnym wynosi 250 pln (brutto).Zakres podstawowy przeglądu obejmuje wymianę oleju i filtra i sprawdzenie wszystkich pozostałych elementów samochodu , po takiej weryfikacji ustalamy ew.dalszy zakres prac lub kończymy przegląd jeżeli nic nie znajdziemy.

Cena przeglądu zależy również od rodzaju oleju silnikowego jakiego użyjemy.Do wyboru mamy dwa oleju syntetyczne :castrol 10w-60 lub 5w-30 w cenie 55 pln za 1 litr oraz olej półsyntetyczny castrol 10w-40 w cenie 28 pln za1 litr .Pełna pojemność układu smarowawania silnika to 3.3 litra

 

Ballaun-Niscar, Ul. Białowieska: Koszt części do przeglądu wynosi: 448 zł (z olejem 10W40 Shella (bez oleju ok. 74 zł mniej), filtrem oleju, uszczelką korka spustowego, filtrem powietrza, filtrem pyłkowym, płynem hamulcowym i świecami). Koszt robocizny: 295 zł brutto.

 

Japan Motors, ul.Krasnobrodzka 5: Koszt przeglądu Pana auta, po przebiegu 90 tyś km, to 910 zł brutto z olejem. Kosz oleju to 81 zł brutto.

 

Z jednego z salonów poproszone mnie o kontakt celem ustalenia zakresu przeglądy, natomiast tak wychwalany na forum serwis z Płońska wogóle się do mnie nie odezwał :/

 

Mam też pytanko, bo może czegoś nie czaję. Po 90tyś. każdy serwis powinien zrobić ten sam zakres czynności. Dlaczego więc występują różnice w kosztach tego przeglądu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze mówiąc dziwne jakieś te przeglądy. Przecież po 90 kkm jest tzw. "duży przegląd" który powinien obejmować między innymi ( z tego co pamiętam ) :

- wymianę filtra oleju i oleju silnikowego + podkładka pod korek spustowy z miski olejowej ( co 15 kkm lub co roku ),

- wymianę filtru powietrza ( co 15 kkm lub co roku ),

- wymianę świec zapłonowych ( co 30 kkm ),

- wymianę filtru przeciwpyłkowego/kabinowego ( co 30 kkm wg ASO ),

- wymianę płynu hamulcowego ( co 30 kkm lub co 2 lata ),

- czyszczenie zacisków, prowadnic oraz sprawdzenie stanu przednich i tylnych hamulców,

- sprawdzenie skuteczności hamulców ( wymiana płynu )

Reszta czynności jakie winny być wykonane wymieniona jest w instrukcji samochodu.

Popatrz Waćpan na zakresy czynności poszczególnych przeglądów oraz płyny i części które w samochodzie mają podlegać wymianie w trakcie przeglądu, a łatwiej zrozumiesz ( po uwzględnieniu kosztów tzw. roboczogodziny pracy mechanika ) różnicę w cenach.

Mówiąc szczerze zaskoczony jestem brakiem odpowiedzi z ASO w Płońsku. Od chwili nabycia N16 u nich serwisuję i zawsze wszystko było OK.

Jeżeli to Waści nie odpowiada to spróbuj jeszcze w ASO w Siedlcach ul. Floriańska 80 08-110 Siedlce, tel.0-25-633-04-47. Opinia o tym ASO tutaj :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=26775

Poza tym pozostają jeszcze warszawskie ASO.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie korzystam z Ballaun-Niscar na Bialowieskiej i jak do tej pory jestem zadowolony z ich uslug. Przeglad wykonywany jest wg check-listy i sprawdzane/wymieniane jest to co powinno. Informuja tez o innych wykrytych problemach (np. u mnie rdzewiejaca miska olejowa :) ). Do zaniechania poszukiwania tanszych rozwiazan zacheca mnie takze znizka - najblizszy przeglad 10% na czesci i 50% na roboczogodziny. Niestety nie pamietam juz ile placilem ostatnio, wiec nie moge sie podzielic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W dniu dzisiejszym wykonany w ASO Płońsk duży przegląd, tj. taki jak po 60 kkm i dodatkowo wymienione w ramach programu naprawczego, po wcześniejszym telefonicznym sprawdzeniu numeru VIN, reflektory przednie.

Podawany w poście z 17.01.2007 roku :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24841

zakres usługi jak i szacowana jego cena potwierdziły się. W sumie zapłaciłem, za całość, po uwzględnieniu rabatu z tytułu programu Qx Nissana - 580 zł.

Pozdrawiam :one:

 

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 14:28 ]

Podam ceny przeglądów w Novellus Tarnów:

- cena przeglądu małego 15, 45, 75 kkm -190 PLN

- dużego 30, 60 kkm bodajże 260 PLN

+ oczywiście części.

 

Witam

Dla zainteresowanych takie ceny przeglądów ( wszystkich osobowych modeli Nissana ) w ASO Novellus Tarnów znalazłem w necie:

http://www.novellus.com.pl/serwis_przeglady.html

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość marcinde

właśnie jestem po przeglądzie 60000. Zostawiłem w ASO T&T na Puławskiej 1300zł.

Wymienione wszystko co się należy wg wskazań instrukcji, do tego klocuchy z przodu, dopełniona została też klima. Wymieniono także obydwa przednie reflektory, bo zgłaszałem słabe świecenie jednego z nich. Do tego zmieniono żaróweczkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej z tyłu oraz podświetlenia zegarka i przebiegu km. Na przyszły tydzień jestem jeszcze umówiony na wymianę przednich głośników, bo charczą niemiłosiernie- na gwarancji bez problemu. Ogólnie- ok. Miło i w miarę przyzwoicie. Autko umyte i oddane przed czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 30000 km zapłaciłem w Lublinie troszkę ponad 700 zł. niedługo trzeba jechać na 60000 km ale jak widzę że trzeba zapłacić ponad tysiąc zł to zmienię ASO na coś tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...