Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alusy w Micrze


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wybrałam do mojej Micruski takie jak na zdjęciu w podpisie.. 14" oponki 185/55, troszkę hałasują ale jak się prowadzą :one:

eX ta Twoja micra to mały rozbójnik ;) bynajmniej tak wygląda :diabel2: piękna jest :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go_nia, dzieki wielkie :one: :diabel: co prawda felgi mialy byc szprychy (takie jak OZty) w pozniejszym stadium mialy byc takie jak mam teraz tylko polerowane z wierzchu i lakierowane na czarno tak samo jak u Ciebie

 

kto jeszcze jedzie na borsk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuddhaWiększość parametrów pasuje jedynie ET jest raczej za duże,chyba żebyś zastosował pierścienie dystansowe około 9 mm,bo ET raczej powinno być 38

 

Możesz sobie to zobrazować na TYM linku.Bardzo ładnie widać różnice rozmiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem felgi jak na zdjęciu model 5,5Jx14CH4-36 z oponami 175/65/R14. Mam pytanie jakie nakrętki kupić do tych felg żeby mi pasowały do Micry K11. Dodam, że wizulanie widać że mają stożkowy otwór.

Proszę o podanie ewentualnego linka oraz jakie szukać rozmiary i typy nakrętek najlepiej zamkniętych.

 

Czy do tego typu będą potrzebne pierścienie centrujące oraz czy opony nie są za wysokie????

 

Dziękuje za odpowiedz.

 

 

366657675_2.jpg

 

366657675_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam pytanie, czy alufelgi 15'' i opony 195/50 R15
wg katalogu nie wejda ... w rzeczywistosci roznie bywa .. ktos na forum mial takie zalozone i nie mowil ze mial jakies problemy ... ale jak 15" to oponki 195/45/15 i nie martwisz sie o nic :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy alufelgi 15'' i opony 195/50 R15, beda odpowiednie do mojej micry k-11?

 

Jeżeli chcesz zamulić auto to możesz próbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie, odkopalem stary temat bo chcialbym sie upewnic co do rozmiaru alufelg pasujacych do Micry K11.

 

Proste pytanie: czy alufelgi 6Jx14 ET38 beda pasowaly? Zgodnie z katalogiem ET powinno byc 40... 2mm podejrzewam nie zrobi roznicy ale chce miec pewnosc. Czy ktos jezdzi na takich kolach?

 

I drugie pytanie dotyczy opon - czy z taka felga opony 185/60 R14 nie beda ocieraly? Czy roznica w spalaniu na takiej oponie jest znaczna w porownaniu z 165?

 

z gory wielkie dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, odkopalem stary temat bo chcialbym sie upewnic co do rozmiaru alufelg pasujacych do Micry K11.

 

Proste pytanie: czy alufelgi 6Jx14 ET38 beda pasowaly? Zgodnie z katalogiem ET powinno byc 40... 2mm podejrzewam nie zrobi roznicy ale chce miec pewnosc. Czy ktos jezdzi na takich kolach?

 

I drugie pytanie dotyczy opon - czy z taka felga opony 185/60 R14 nie beda ocieraly? Czy roznica w spalaniu na takiej oponie jest znaczna w porownaniu z 165?

 

z gory wielkie dzieki za odpowiedz!

 

Witam,

roznica w ET nie jest w Twoim przypadku wielka, wiec spokojnie takie felgi mozesz wkladac. Czy 185/60 nie beda ocierac? Wydaje mi sie, ze to moze byc ryzykowne. Ja mam wlozone 185/55 na tyl i zapasu wiele nie ma, moze ktos z forumowiczow zakladal takie opony to sie wypowie. W kazdym razie ja bym nie ryzykowal tylko wkladal max 185/55 (a najlepiej 185/50 - niestety, drogo toto cenowo wychodzi).

Jesli chodzi o spalanie, to w moim przypadku wzroslo 0,5-0,7 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

roznica w ET nie jest w Twoim przypadku wielka, wiec spokojnie takie felgi mozesz wkladac. Czy 185/60 nie beda ocierac? Wydaje mi sie, ze to moze byc ryzykowne. Ja mam wlozone 185/55 na tyl i zapasu wiele nie ma, moze ktos z forumowiczow zakladal takie opony to sie wypowie. W kazdym razie ja bym nie ryzykowal tylko wkladal max 185/55 (a najlepiej 185/50 - niestety, drogo toto cenowo wychodzi).

Jesli chodzi o spalanie, to w moim przypadku wzroslo 0,5-0,7 litra.

 

Dziekuje za odpowiedz! felgi rzeczywiscie pasuja, opony jednak zalozylem 165ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj z braku lepszego zajęcia przymierzałem alusy z Colta kolegi rozmiar to 205/45 R17 i o dziwo koła pasowały i dało się jechać przy zawiasie -35mm. Jednak przy pełnym skręcie lekko ocierało. Oponka o profilu 40 nie sprawiała by już takiego problemy.

 

A całość wyglądała tak: (przepraszam za jakość ale tylko telefon był pod ręką)

img0314c.th.jpg

 

 

img0315q.th.jpg

Edytowane przez QXs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nadeszła wiosna, więc trza zmienić oponki na letnie. I tu mam zagwozdkę: mam oponki w dobrym stanie 145/80 R13 75T, wynalazłem na alledrogo takie aluski: http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-niss ... 90122.html

I teraz pytanie do znawców: czy te oponki wejdą i będzie można na nich normalnie jeździć czy nie ??

Niby znalazłem w necie, że te oponki wejdą na max 5 cali, a tu jest 5,5... więc wolę się upewnić :)

Z góry dzięki za odpowiedź i oświecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli masz dobrego wulkanizatora to wejdą bez problemu ( zrobi się mały german look ). Zastanawia mnie tylko czemu masz tak wąską oponę na lato? Katalogowi idzie 155/70R13 a i tak większość wkłada szersze kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem nissana micry k11 rocznik 93 i chcę się zapytać, czy wejdą na przód jak i na tył alusy z oponami 195/45/14 i jeśli tak to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam felgi z BMW, tzw. rekiny, komplet 4 sztuk. Felgi te mają 13" średnicy, 5,5" szerokości, ET 18 i rozstaw śrub 4x 100 mm... Otwór centrujący prawdopodobnie mniejszy niż Microwe 59,1, bo felgi do tej pory miałem pozakładane na Poloneza a tam jest chyba 58-58,5 mm średnicy piasty.

 

Moje pytania brzmią następująco:

1. czy felgi o takim ET będą pasować do Micry, czy nie będą za bardzo wystawać albo o coś ocierać

2. jakie opony polecacie założyć aby średnica koła w porównaniu do serii się nie zmieniła

3. jakie w ogóle były seryjne wymiary ET w K11 Super S na fabrycznych felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam moje zapytanie o felgi o których wspomniałem powyżej. Czy ktoś próbował zakładać trzynastki o szerokości 5,5 cala i ET 18??? Fabryczne ET to 45, prawda? Czy felga wysunięta na zewnątrz o prawie 3 cm nie będzie o nic ocierać. Planuję na tych obręczach posadzić opony 175/60 lub (mniej prawdopodobne) 185/60.

 

Podpowie ktoś co mnie może (nie)przyjemnego spotkać po takiej przekładce?

 

Hej, temat widzę ucichł, a ja dodaję tymczasem FOTO z postępu prac na felgami od BMW "rekin"... FOTO niestety zrobione telefonem bez lampy, ale i tak nieźle widać metamorfozę.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ponawiam pytanko - czy ktoś używał felg w Micrze K11 o zbliżonych parametrach - szerokość 5,5 cala, ET 18 lub szerokość 5 cali, ET 28 (mam dwa różne komplety takich felg). Moje felgi są na opony 13 cali, ale może ktoś ma na aucie założone felgi 14-tki o podobnej szerokości oraz ET.

 

Póki co, na felgi trafią opony 155/70, docelowo - pewnie na następny sezon - 175/60. Będę wdzięczny za odpowiedzi na powyższe zapytanie.

post-36771-0-58517100-1310937128_thumb.jpg

post-36771-0-97739100-1310937135_thumb.jpg

post-36771-0-29782100-1310937149_thumb.jpg

post-36771-0-70044400-1310937156_thumb.jpg

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...