Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alusy w Micrze


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę no, ja mam właśnie niemiłe doświadczenia z tym "powinna pasować" i "nie powinna obcierać" :)

 

W Accordzie '92 zakupiłem felgi z Rovera 600, ta sama, bliźniacza właściwie konstrukcja. Więc czemu felgi mają nie pasować... ano dlatego że w Accordzie dawali większe zaciski hamulcowe. I była d..a blada. Felga docisnęła do zacisku i kołem nie obrócisz.

 

Tutaj obawiam się czego innego, że przy pełnym skręcie ocierać będzie zewnętrzna część opony (ta od strony wentyla) o nadkola itp. Wyszło mi z takiego fajnego programu w sieci, że każda felga którą chcę założyć, sprawi że koło będzie wystawało bardziej niż seryjne o 3 centymetry. A to sporo.

 

Nic to, tak czy tak muszę wszystkie osiem sztuk odnowić, bo jeden komplet na 99% pójdzie do sprzedania. Nie wiem tylko jeszcze który. W ostateczności zostanę przy tych węższych - one będą odstawać o 2 centymetry każda, a to zawsze ten centymetr luzu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zakładałem felgi 15stki szerokość 8 cali ET35 z oponą na feldze 195/50 R15 jedyne co obcierało to przy max skręcie wewnętrzna część opony o podłużnicę ale to tak tylko przy skręconym kole i najechaniu na jakąś górkę. dodam, że mam zawias -35mm. Przy tym zawiasie i 4 osobach na pokładzie obcierały mi jeszcze ranty tylnych nadkoli gdy jeździłem po mocno nierównych drogach z prędkością powyżej 100na godzinkę. Dodam, że to wszystko miało miejsce tylko przy obciążonym aucie i obniżonym zawiasie oraz kole takim jak wspomniałem wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

QXs, bardzo dziękuję za te dane, bardzo mi pomogły uspokoić się :) Teraz już nie martwię się że się nie zmieści to co szykuję, wrzuciłem Twoją felgę i moją felgę TUTAJ i widzę że ta Twoja to już w ogóle hardcore :)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotki w lepszej jakości przedstawiam. Póki co - dwie felgi gotowe go zakładania, dwie w stanie surowiutkim-pordzewiałym, łamane przez opłakanym. Ale odzyskam je :)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejna felga gotowa :) Jeszcze jedna i komplecik będzie przygotowany :)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

QXs... mam mały próśb :) Czy posiadasz jakieś FOTO swojego pomykacza na tych felgach co tam pisałeś że miałeś założone? Chętnie bym zobaczył jak wygląda mała Micra na dużych kołach, jak się ma wystawanie oponki do krawędzi błotnika.

 

Co do moich felg, to projekt "malowanie" ukończony. Teraz się muszą porządnie wysuszyć, a następnie wizyta u tokarza, będzie przerabiał otwór centralny z Polonezowskiego 58mm na Microwe 59,1. Chciałem to ręcznie roztoczyć, ale powiedział mi tokarz 10 PLN od sztuki, to nie warto kombinować, a będę miał pewne przynajmniej że do dziesiątych części milimetra jest to wykonane.

post-36771-0-91839500-1311706683_thumb.jpg

post-36771-0-97882300-1311706700_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

No i w końcu wybrałem wariant węższy. Felga szeroka 5 cali, średnica 13 cali, jedynie ET się zmieniło na 29 z fabrycznego. Autko stoi trochę szerzej, ale na przyszły sezon koniecznie muszę kupić opony 175 zamiast obecnie zamontowanych 155, może wezmę trochę wyższy profil niż fabrycznie, aby ładniej zapełniły wnękę koła.

post-36771-0-18818400-1338538884_thumb.jpg

post-36771-0-51130600-1338538920_thumb.jpg

post-36771-0-68623300-1338538970_thumb.jpg

post-36771-0-15668500-1338539045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

mam dla zainteresowanych dystanse do Micry K11 oryginalne niemieckie H&R para po 10 mm i para po 5 mm.

Jeśli są zainteresowani to dajcie znać.

Myślę że się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość SlaVeK2828

Tez posiadam felgi od BMW REKINY 5,5 cala na tył są idealne ale na przód niestety nie bo wychodzą poza błotnik. Z chęcią kupił bym dwie 5 cali :) W poprzednim aucie miałem oponki 175\70 ale w micrusie lepiej 175\65 i tak beda ciut wieksze od oryginalnych 155\70

 

Witajcie,

mam dla zainteresowanych dystanse do Micry K11 oryginalne niemieckie H&R para po 10 mm i para po 5 mm.

Jeśli są zainteresowani to dajcie znać.

Myślę że się dogadamy.

Kolego po ile te dystany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość martin73

Witam

Koledzy bardzo przepraszam za głupie pytanie. Jak rozumiem zamontowanie alu felg wymaga kupna nowych, ładnych nakrętek, czy może jakiejś przeróbki śrub? Do tej pory miałem auta w których felgi przykręcało się śrubami.

Jak przykręcę swoje to też zpodam fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem felga aluminiowa może mieć inną obsadkę na czoło nakrętki - rozróżnia się stożek i kulę.

No i nakrętki niklowane, wyglądają o niebo lepiej.

 

W Primerze zimowe stalówki przykręcam nakrętkami od ALU, więc w drugą stronę mniemam że także się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dałem te, DEZENT F - w rozmiarze 6,5x15" opona z ochroną rantu 195/50R15  kolor -ciemny chrom(tak jak na foto,z jasnego chromu przechodzi ku środkowi w ciemny.

http://www.dezent-wheels.com/AlcarKonfigurator/alloyv3/index.php?lcs=v86byqxns&lng=en

Tak wyglądają w realu:

post-2739-0-26015000-1369149071_thumb.jpg

post-2739-0-84565300-1369149101_thumb.jpg

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mi się alusy w micrze kompletnie nie podobają

 

Ciekawa opinia. Felgi aluminiowe, odpowiednio dobrane, podobają się w każdym samochodzie. Taka jest zresztą między innymi ich koncepcja. W jakimś jeszcze aucie Ci się alusy nie podobają? A może rozwiniesz nieco swoją wypowiedź: dlaczego się nie podobają, czy jakieś konkretne, czy wszystkie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

ja tam drugi rok śmigam na 15' i jestem zadowolony. Oponki 175/50 Kumho Solus na suchym trzymają super ale na wodzie trzeba uważać (aktualnie felgi pomalowane na złoto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie . jaki masz rocznik/silnik k12?  Powinno byc 5,5Jx15 ET50 Otwór centrujący w k12 jest o ile pamiętam 60,1mm

Tu masz oryginał
http://allegro.pl/nissan-micra-k12-felgi-aluminiowe-5-5jx15-et50-i4920516543.html

http://allegro.pl/nissan-micra-k12-komplet-felg-felga-felgi-15-i4926431428.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy mogę założyć 165 70 13 zamiast 155 70 13 

 

Różnica jest prawie 2,5%, jak założysz to licznik będzie Ci zaniżał prędkość. Zamiennikiem dla 155/70/13 jest 165/65/13.

Dokładnie możesz posprawdzać tutaj --> http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...