Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

subwoofer


Gość arekkom2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arekkom2

co myslicie o tym subwooferku ?: link

 

zaznaczam ze na zloty audio z tym nie bede jezdzil :-), chce miec po prostu miekki i gleboki bas w aucie, cos co mi bedzie dobrze gralo a niekoniecznie straszylo ludzi na ulicy i zajmowalo pol bagaznika. Pytam sie, bo nie jest to sprzet firmowy i nie mam pojecia czy to nie bedzie pierdziec albo dudnic zamiast grac... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja subwoofer subwooferowi nie równy :/

ja mam blaupunkra ale nie pamiętam jaki model gra nawet fajne ale nie ma bassreflexu (sorki za pisownie :P) przez co ma dobre uderzenie ale bass mógł by być głębszy :( i zajmuje 1/2 bagażnika :P

 

jak chcesz sie na coś zdecydować to najlepiej idz do media mark i posłuchaj jak to gra potem można kupić na allegro od około 100 do 200 zł taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł dobry :] tyle tylko że bez dobrych obliczeń nie zrobisz malego subwoofera :/ który będzie dobrze grał a chyba arekkom2 chciałby mieć troche bagażnika :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekkom2

myslalem o 400, gora 600 zl. Tak jak mowilem, nie potrzebuje jakis ekstremalnych mocy, ale chce subwoofer, bo na seryjnym radiu 4x45 JVC troche jest jednak za slabo, jak dam glosniej to zaczynaja mi glosniki charczec. A na wiosne zabiore sie za wytlumienie drzwi i montaz 16tek w drzwiach. Znalazlem jeszcze subwoofer aktywny Pioniera za 150 euro, jak znajde link to wrzuce.

Ostatnio bylem w media markt, ale wszystkie subwoofery to ogromne skrzynie, i tak sie troche zastanawiam nad tym, bo ostatnio bylem u kumpla, ktory ma glosniczki do komputera Creativa 2+1. Zaraz sie usmiechniecie, ale musze powiedziec ze tam subwoofer z malutkiej skrzyneczki( rozmiary ok.20x20x20 cm ) potrafi wygenerowac naprawde duzo basu. Gdybym znalazl cos takiego do auta byloby pieknie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem o czymś takim ale wierz mi to i tak za mało basu być mógł go poczuć :/ no chyba że bo będziesz woził w kabinie kierowcu bo bagażnik go kompletnie zagłuszy no i jeszcze problem z zasilaniem wydaje mi sie że gra nie warta świeczki.

No chyba żey dwa takie mieć ale to i tak będzie mało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekkom2

Hmm, calkiem mozliwe ze po wrzuceniu tego do bagaznika nic by nie bylo slychac :-). Z zasilaniem nie byloby problemu bo to dziala na 12 V. Przejde sie dzisiaj do Mediamarkt i zobacze jeszcze co tam maja i jak to gra i dam wam znac jak sie na cos zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialac dziala ale jak trzeba bedzie nagle duzo pradu do mocnego basu to uslyszysz tylko pierniecie.kondensator potrzebny.mala skrzyneczka moze smialo grac ale masazy to nie bedziesz mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszce musisz wziąć pod uwagę, że w sedanie to nie będzie efektu takiego co w hatchbaku. Jak zrobie fotkę to pokaż co ja wymyśliłem w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

polecam Intertechnik serie MD, w cenie razem ze skrzynka sie zmiescisz, ta okolo 15-18litrow wychodzi :) jakosc pierwsza klasa! sprytny basik

 

[ Dodano: 08 Mar 2006, 16:08 ]

o i jest jeszcze stara seria Hertza, model HS 165, jak bys zrobil suba na dwoch takich przetwornikach to juz cos! tylko ta cena ;/

Kumpel ma uzywane dwie sztuki na sprzedaz, daj znac jak Cie zainteresuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekkom2

jak na razie znalazlem na niemieckim ebayu aktywny subwoofer mac audio compact 225, tu jest link na strone z danymi : link male rozmiary, regulator odciecia czestotliwosci, przelacznik fazy, nie wiem ile z tych 120 W mocy jest prawda, ale powinno chyba wystarczyc, a tak w ogole to co oznacza ze wzmacniacz jest klasy D ?

teraz tylko musze zobaczyc ile to cudo kosztuje, ale podobny sprzet pioniera na niemieckim ebayu 150 euro

 

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2006 ]

wlasnie wrocilem z media markt, wnioski z wypadu takie, ze tak od reki tego nie kupie, a juz na pewno nie na ebayu, chyba ze wczesniej to uslysze. Trzeba jednak pochodzic, posluchac, a kupowanie w ciemno jest bez sensu. Np. Magnat za 99 euro, nie spisalem nazwy,obudowa bass reflex, jak go podlaczyli to mnie glowa zaczela bolec, potwornie wolny. Techno nie slucham, ale chyba sie jednak sklonie do zamknietej obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i tak ma wyglądać, jakby nic nie było :wink: Głośnik jest zamocowany "od tyłu" i narazie jest 16'. Chciałem zobaczyć jak zagra - czy nie trzeba większego( mogę max 25 cm wsadzić ) ale wzmacniacz mam lipny i nie pociągnoł tego :evil: . Muszę jeszcze dopracować wygłuszenie za zabudową pobrzdękują plastiki- ale czasu brak :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi plastikami zawsze taki sam problem jest ;/

dobra 25 potrafi bardzo dobrze zagrac tyle ze skrzyneczka moze byc za mala

wsumie na spocie musze zobaczyc jak to gra z ta 16 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra 25 potrafi bardzo dobrze zagrac tyle ze skrzyneczka moze byc za mala

Zgadzam się z tobą dlatego też zaczołem od 16 i niestety muszę metodą prób i błędów to sprawdzić :sad: . Usłyszysz na spocie jak do tego czasu wykręce jakiegoś wzmaka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz okreslony budzet na glosnik to naprawde warto poszukac a najlepiej posluchac glosnikow niz sugerowac sie rozmiarami, moca czy producentem. Czasami warto tez dolozyc 50-100 i kupic cos lepszego (nawet na wyrost jesli chodzi o moc i jakosc) niz sprawic sobie glosnik ktory gra "wystarczajaco" dobrze. Wiekszosc z tych ktorzy kupili glosnik grajacy "wystarczajaco dobrze" po krotkim okresie uzytkowania juz chce czegos lepszego a wtedy zaczynaja sie schody bo aktualny glosnik trzeba sprzedac (niestety ze spora strata) i znowu dolozyc do lepszego. Osobiscie polecam to: http://carpower.pl/index.php?id=2&lang...tem=61]predator w glosnik z bardzo dobrym stosunkiem mocy/jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - ja cię rozumiem ale nie chcę pakować kasy w auto które jest warte 3 tyś. Nie ma to byc profi ale zwykłe granie. Wogóle się teraz zastanawiam czy warto bo muszę teraz się dobrac do palstików i je "uciszyć". Poza tym nie wiem jaką pojemośc ma skrzynka która wyszła - za duży głośnik też może nie grac jak należy :wink: . Więc wybrałem tańszą opcję - a głośnik ten co mam i tak będzie mi potzrebny do innych celów więc kwoty jaką dałem za niego nie będę wcale żałował nawet jeśli pod wzmacniaczem wypluje zawieszenie :wink:. A wydać pond 500 zeta na "bęben" w chwili obecnej mnie nie stać. A tak pozatym to i tak "loteria" bo inaczej zagra bez pudła a inaczej w tym czy innym pudle :) czy z bass reflexem czy zamknięte i ile litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacentus25

No więc i ja się wypowiem...spaliłem już kilka głośników to chyba mam prawo, a uczyłem się sam na sobie niestety, moje opinia jest taka: jeżeli planujesz wydanie ok 600zeta to masz mały problemik no ale...jeżeli rozglądasz sie za głośnikiem to kup taki z jak największą(najszerszą) gumą amortyzatora i postaraj się delikatnie nacisnąć membranę im twardza tym lepsza, głośnik to conajmniej 25cm, ceny nie podam specjalnie bo musiałbym w tej chwili wymienić nazwy których w tej chwili nie dotykam, do tego koniecznie kup filtr dolnoprzepustowy(nawet jeśli wzmacniacz ma takowy) jest niedrogi a dobrze robote robi, wzmacniacz kup 2 kanałowy i poprostu zmostkuj, aby uciągnął jaki taki głośnik musi mieć bezpiecznik minimum 20A, skrzynia i tylko skrzynia ale musi być otwarta, no i to chyba tyle w skrócie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i troche bym sprostowac chcial niektore wypowiedzi,DROZSZY NIE ZNACZY GLOSNIEJSZY I MOCNIEJSZY jezeli kupujesz firmowy to zazwyczaj wieksza cena to lepsza jakosc,natomiast dziadostwo typu buszmen to drozej znaczy wiecej mocy efektownego wygladu itd. generalnie dobrze ci radza koledzy glosnik 25 cmm albo 30 cmm jak 30-tke dasz w bas reflex to bedzie naprawde niesko i gleboko ale moze sie troche mulic.Niestety dobra jakosc dzwieku idzie w parze z dużą kasą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptus sam jestes dziadostwo.ja mam boschmann i gra konkretnie.przetestowales wszystklie dostepne glosniki wzmacniacze itp tej firmy ze sie wypowiadasz?g*&% wiesz na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...