Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

subwoofer


Gość arekkom2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale efekty tej mozolnej i drogiej zabawy sa bardzo satysfakcjonujace ;)

 

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 08:32 ]

ja mam suba Audio System Radion 10 plus podpietego pod Helix Dark bLue 2 i mysle ze to calkiem ladnie gra, gleboko i precyzyjnie

 

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 08:32 ]

a co najwazniejsze.... leb nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko, robie nowa skrzynke pod zabudowke i zastanawiam sie czy scianka tylna moze byc blisko tylu glosnika glosnika np 7-8cm. Nic to nie przeszkadza czy sa jakies watpliwosci? osobiscie uwazam ze nie ale wole sie zapytac niz pozniej na nowo skrzynke robic.

 

Pozdro

 

[ Dodano: Wto 08 Sty, 2008 07:22 ]

p.s. obudowa bass-reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstep powinien byc, jezeli masz 7-8cm od magnesu glosnika do scianki, to jest OK, ale koniecznie, chociaz na tę wlasnie scianke, przyklej (cos a'la dynaxorb) pianke/gabke czopikowa (piramidowa lub sinus). Podczas mocniejszego przetwarzania mozna "zadusic" przetwornik. Cisnienie, fala odbita itd.itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
apetyt rosnie w miare jedzenia

No właśnie. Wymieniłem radyjko, głośniczki i jest pewien niedosyt. Po wymianie na radio Sony CDX-A250 i głośniczki - przód Helix DB6.1 (16cm) i tył Helix DB5.1 (10cm) poprawił się dźwięk w pewnym stopniu, ale brakuje niskich tonów - jak dam głośniej to głośniki z nadmiaru basów potrafią za trzeszczeć i powoli przymierzam się do zakupu suba ze wzmacniaczem pod niego.

 

Coś w cenie do ok 400zł za sub + wzmacniacz.

 

Na allegro zobaczyłem taki zestawik Blaupunkta, macie jakieś opinie o nim ?

http://www.allegro.pl/item376103320_blaupu...taw_gw24m_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił zmienić radioodtwarzacz.

Dlaczego ? Co złego jest w tym radiu. Jeżeli tak, to co polecasz w cenie do 250zł (tyle dałem za tego SONY, nowego z 2-letnią gwarancją)

 

Fer, wzmacniacz tylko pod suba czy również pod system?

Tylko pod suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, praktycznie miesiąc temu zamontowałem to radio i na razie nie przeszkadza mi jego specyfikacja, jeszcze jest wiele ustawień dźwięku których nie ruszałem :)

 

Jedynie brakuje dodatkowego basu przy większej głośności od 27 w skali do 32, więc jest bardzo głośno. Może to też jest spowodowane iż przednie głośniki są podłączone na seryjnej instalacji i trochę za cienkie są kable.

 

Wzmak i sub ma być nowy?

W sumie było by mi to obojętne, ważne by używany był w dobrym stanie i posłużył do posłuchania muzyki przez dłuższy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaki - poszukaj

Kenwood

Signat

BOA

Axton

Crunch

Alipnie

Rockford

Carpower

Dragster

Lanzar

 

za 200zł masz przyzwoity wzmak, a nawet niektóre modele możesz wyrwać nówki

możesz zajrzeć do działu giełda/CA i tam zerknąć

za 250 masz już 4 kanałowe i mocne sprzęty

 

Sub, rozumiem w miarę uniwersalny i już w skrzynce?

 

Soling CP132 - jest przyzwoity ja za takie pieniądze (okolo 150zł)

 

używki w dobrych cenach można dorwać:

u-Dimension

PB

Lanzar max

Orion

Hertz

Helix

Velocity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwoofer mozesz jeszcze kupic precision power pcx 104. w kazdym aucie gra ladnie i przyzwoicie. cena tez nie jest kosmiczna. albo ew cos z oriona chociaz precision w tej cenie ma owiele lepsze wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...