Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

subwoofer


Gość arekkom2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

głośnikiem to kup taki z jak największą(najszerszą) gumą amortyzatora i postaraj się delikatnie nacisnąć membranę im twardza tym lepsza, głośnik to conajmniej 25cm, ceny nie podam specjalnie bo musiałbym w tej chwili wymienić nazwy których w tej chwili nie dotykam

 

wzmacniacz kup 2 kanałowy i poprostu zmostkuj, aby uciągnął jaki taki głośnik musi mieć bezpiecznik minimum 20A, skrzynia i tylko skrzynia ale musi być otwarta

 

te teorie mam na mysli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacentus25

ad. 1 czy uważasz że głosnik tzw. fat boy(chyba) jest gorszy od standardowego głośnika? czy to nie tak że im szersze zawieszenie tym większy zapewnia skok membrany? a im twardsze tym bas jest szybszy?

ad. 2 praw fizyki nie pokonasz i hm... napędzisz głośnik 30 cm słabiutkim wzmacniaczem? a skrzynia? no chyba nie polecisz tuby... :583:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bas ma byc precyzyjny, nie? w takim razie zamknieta.

ma byc czysty (skok nie gra roli, to do efektywnosci i tylko przy sporych mocach) niekonieczne jest bycze zawieszenie, np. Rainbow Hammer

a twardosc :) na to nie ma co zwracac uwagi, warto posluchac :)

pod podaniem sygnalu zachowuja sie zupelnie inaczej

tuba odpada sama w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacentus25

no dobra, czyli czas dojść do porozumienia :wink: zamknięta czy otwarta? tutaj to już chyba kwestia indywidualna, każda ma swoje zalety i wady...np. zamknięta gra kierunkowo ale znowu można ją umieścić odpowiednio itd. itp.,

twardość no arekkom2 napisał że wolny i miękki bas to raczej nie to czego szuka...

a wniosek końcowy? nie kupisz za 400-600 zł markowego dobrego głośnika, skrzyni i do tego dobrego wzmaka na czymś musiś przyciąć i nie ma rady, najwięcej bym zainwestował w głośnik bo to on jest najważniejszy i tutaj bym szukał najwięcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly system bedzie tak slaby jak jego najslabsze ogniwo :( niestety

ciezko co kolwiek doradzic w cenie do 600zl (Sam glosnik by sie znalazl, lub sam wzmak)

wzmak to moze Monacor <-- mialem, polecam, dobry sprzet za rozsadne pieniadze

a tego suba, moze kupic uzywanego a markowego np. Kicker??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacentus25

hm a ja bym kupił tak:

wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item92168266_blaupun...0b_uzywany.html

lub http://www.allegro.pl/item92032682_blaupun...w_fa_375w_.html

głośnik

http://www.allegro.pl/item93411917__promoc...tz_es_200_.html

http://www.allegro.pl/item94393130_nowy_je..._12_1000w_.html

może http://www.allegro.pl/item93762091_subwoof..._gwarancja.html

filtr

http://www.allegro.pl/item92367692_zwrotni...ferow_200w.html tylko że mocniejszy...

obudowa

http://www.allegro.pl/item93102929_skrzyni...l_br_by_bp.html

i chyba tak ok. 600 damy rade, a kicker hm... :P chciałoby sie ale drogo :lol: używany...no sam nie wiem, ciężko, ja chyba bym sie nie zdecydował :? no ale to autor postu chyba powinien wreszcie zdecydować :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, pozwolcie ze podczepie sie pod temat :)

 

Co sadzicie o glosnikach Lanzar Max 12 i Hertz ES 300 ?

 

W tej chwili mam u siebie skrzynke z 25cm Magnatem z bass reflexem i gra to w moim sedanie kiepskawo dlatego zaczalem rozgladac sie za nowym basem i zastanawiac sie nad wyzej wymienionymi modelami. Teraz jeszcze pytanie czy oplaca mi sie przeskakiwac z glosnika 10'' na 12''? Muzyki raczej nie slucham bardzo glosno. Zalezy mi na w miare szybkim basie. Jakies sugestie? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10" będzie szybszym głośnikiem niż 12" - za to ta zejdzie nieco niżej.Max 12 jest szybka ( obecnie w norauto 219zł) więc będzie ok.Es300 jest wolniejszy, potrzebuje 'dużego wzmaka) ale daje dużo mięcha(mi się podobał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jesli koniecznie te jajka w polke (co wg mnie jest troszke slabym pomyslem) to musi byc 2xmocniajszy wzmacniacz niz ten magnat. On ma 2x65rms przy 2ohm a tutaj zeby wyuciagniac max z tych Jbl'ow potrzeba cos co by mialo ok 2x 120rms dla 2ohm.

Moze tez byc Carpower HPB-602, on ma chyba cos kolo 2x100rms dla 2ohm (moze byc ale bedzie mneijsza kontrola na glosnikami). Koszt ok 260zl na allegro.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel, nie rób głupstw!

DJ, tlumaczylem Ci to juz w jakims poscie ale powtorze to jeszcze raz. NIE NARZUCAJ Z GORY KOMUS SWOICH RACJI itp. Sa gusta i gusciki, o nich sie nei dyskutuje ale skoro Bombel chce jajka+wzmacniacz w polke to ok, jego sprawa. Doradz, to czego chce sie dowiedziec, zapytac etc. Ja tez bym w zyciu nie zalozyl w polke glosnikow tym bardzije 6x9 ale uszanuj decyzje kolegi i odpowiedz na pytania. Jesli nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj glosu. Mysle ze Bombel zadal pytania bardzo zrozumiale i przezjcuscie. Sorry ze sie czepiam ale irytuje mnie cos takiego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym w zyciu nie zalozyl w polke glosnikow tym bardzije 6x9 ale uszanuj decyzje kolegi i odpowiedz na pytania.

 

Kolego hola, hola! Mnie irytuje Twoja postawa. W jednym poscie piszesz,ze w zyciu nie zamontujesz i w tym samym doradzasz nawet model do montazu. Czlowieku zasanow sie co robisz! Lepiej szanownego kolege (pelen szacunek z mojej strony, Bombel konkretny Gość!) wyprowadzic z bledu jaki chce popelnic![/b]

 

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 21:08 ]

Bombel, wytlumacz mi dlaczego ten "ktos" chce koniecznie cos w polke?

Dobrze rozumujesz, jezeli ma grac dobrze to wzmak, ale raczej niech nie napedza przetwornikow w polce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wystarczy zasilic wzmakiem przod. Tylko teraz, doradziles Phonocary bo pod koncowke radia, "Gosc" chce kopa i trzeba zmienic ten przod. Te Phonocary niech da na tyl, zasili je tylko z radia. Kup wzmak np. Signat lub Steg lub nawet ten Carpower. Zestaw odseparowany zaleznie od muzyki jakiej slucha, PowerBass, Hertz, Tec, Helix, Dego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707

Siemka ja mam skrzynie basową z głośnikiem Infinity ref 125 ok 55l + wzmacniacz CARPOWER HPB-1502, lecz nie zamontowałem jeszzce bo mam trudności z poprowadzeniem kabla + do akumulatora :P ale na próbnym odsłuchu grało bardzo fajne :)

 

I moim zdaniem sobwoofer jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto chce zwiększyć ilość i jakość basu w aucie :) I nie wiem czy to prawda ale ponoć w sedanie skrzynie grają gorzej niż w "heczbeku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, graja gorzej, z regoly.

Ale sa odstepstwa od regoly ;) czasem sub zagra lepiej w sedanie ;] wszystko zalezy od akustyki auta.

Podobno Primer P10 sedan jest bardzo dobra akustycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja założyłem Sobie suba ostatnio i jestem bardzo zadowolony..subwofeerek Pioneera, 400 W..jeszcze po bracie, leżał 2 lata w piwnicy aż sie przydał :)..sub oczywiscie w skrzyneczce..Podpiety pod wzmacniacz Blaupunkta GTA 4 MK2-800W. Dom wzmaka sa podpiete takze 3-drozne Mac-Audio 140 W w tylnej polce..a przod fabryczny. ( dzrzwi + tweetery_ zasila radyjko SONY CDX-M 7850 ( 4*52 Mosfet)..kupilem tez sobie nowe tweeterki i wloze je w miejsce fabnrycznych gdyz ciut za malo sopranow jest z przodu.. A masaze mam nieziemskie jak chce..jednak na trase troche skrecam Suba bo leb boli :). Bez porownania, do wczesniejszego systemu ( Seria + mac audio pod radiem)..Tylko pol bagaznika mi ubylo..ale jakos daje rade..wywalilem trojkat, gasnice i zapasowke.. Trojkat i gasnica z tylu leza..a zapasowka w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcior odłącz te Mac Audio od wzmacniacza - podłącz przód pod wzmacniacz. To co opisałeś to musi tylko dudnić. Te głośniki z deski muszą się znosić z subem z bagażnika. Najpierw słychać potem widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie :) przy subwooferze Tyl podlaczony pod wzmaka powinien miec odciete niskie tony, (tak wyczytalem na forum elektroda.pl) no i sa odciete, ...a slychac wewnatrz :D na zewnatrz cisza oczywiscie jesli okna sa zamkniete :D..a tamte Mac'i bez wzmaka to trzeszczaly :(

 

Btw wie ktos czy okrale twetery 9 tzw uniwersalne) beda pasowac w miejsca od tych seryjnych w micrze ??..bo seria to wogole slabo gra w tych slupkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jednak na trase troche skrecam Suba bo leb boli :). ...

 

Ajednak ten wspanialy sub meczy, meczy meczy ....

 

 

Meczy!!!! i to jeszcze jak ale tylko wtedy jak jest zle wyrególowany wzmacniacz i subwoofer. Sub ma grac a nie buczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa na wmaku 3 poziomy podbicia basu: 0 db, 6 db i 12 db.. na 0 jest oki , ale jak kumpel chciał ustawic na 6..to fakt buczało niemiłosiernie. I najlepiej jest jak radio ma odzielne wyjscie i regulacje poziomu głośności suba, wtedy mozna wszystko dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jednak na trase troche skrecam Suba bo leb boli :). ...

 

Ajednak ten wspanialy sub meczy, meczy meczy ....

 

 

Meczy!!!! i to jeszcze jak ale tylko wtedy jak jest zle wyrególowany wzmacniacz i subwoofer. Sub ma grac a nie buczeć

 

Dokladnie!!

 

Musi byc odpowiedni przetwornik, obudowa, warunki, wzmak, przewody i jednostak sterujaca! Do tego dlugie strojenie :( Przykra prawda!

Dlatego CA jest tak mozolne i kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...