Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce


Gość psujaut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie gdzie i czy wogule znajduje się korektor hamowania w maxi :roll:

chciałbym poprawić nieco zatrzymywanie cię i zlikwidować owy korektor (jeśli jest) :?

zdaje mi się ,że pród i tył powinien hamować w miarę jednakowo----jeśli się mylę to poprawcie mnie i powiedzcie co o tym myślicie 8) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pród i tył powinien hamować w miarę jednakowo

 

Nie bardzo tyl powinien hamowac troche gorzej :wink: To wlasnie dla tego na tyle sa mniejsze tarcze i np nie sa wentylowane. A to po to zeby w zakrecie auto przy hamowaniu nie wpadlo w poslizg. Ale chyba wszystkie maximy maja abs wiec chyba im to nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie gdzie i czy wogule znajduje się korektor hamowania w maxi :roll:

chciałbym poprawić nieco zatrzymywanie cię i zlikwidować owy korektor (jeśli jest) :?

zdaje mi się ,że pród i tył powinien hamować w miarę jednakowo----jeśli się mylę to poprawcie mnie i powiedzcie co o tym myślicie 8) ;)

 

mylisz sie. jest tak jak napisal wacu i dylson. mniej sie zuzywala bo nie hamuja z taka sama sila. ja wolalem kupic nowe tarcze i dobre klocki niz ingerowac w system hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacu a możesz poszukać cegoś w tym temacie na stronkach anglojęzycznych?? :?: :roll:

 

jasne ze moge. mnie tez temat interesuje.

juz nawet kiedys z kuba rozmawialem o zalozeniu do mojej maxi zaciskow od 300zx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolalem kupic nowe tarcze i dobre klocki niz ingerowac w system hamulcowy.

już to przerabiałem i teraz chcę posunąć się dalej ale jeszcze nie wymieniać zacisków :roll: nie stać mnie narazie na to :neutral:

psujaut napisał/a:

pród i tył powinien hamować w miarę jednakowo

 

 

Nie bardzo tyl powinien hamowac troche gorzej To wlasnie dla tego na tyle sa mniejsze tarcze i np nie sa wentylowane. A to po to zeby w zakrecie auto przy hamowaniu nie wpadlo w poslizg. Ale chyba wszystkie maximy maja abs wiec chyba im to nie grozi.

kolega już od dawna stosuje taki manewr (wprawdzie w golfie) i w poślizgi nie wpada a zasówamy tymi samymi ścieżkami z podobnymi prędkościami :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to pytanie do mnie to mam tarcze BREMBO a obecnie klocki orginalne japan 8)

 

hehe.

ja podobnie 8) ale beda zmiany na cos lepszego. czasami mi ciezko wychamowac z 90 mph w ruchu miejskim. juz pare razy sie ratowalme uciekajac na drugi pas badz zjezdzajac na pobocze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D właśnie dlatego myślę o modyfikacji ---bo właśnie miewam też takie problemy :twisted:

 

hehe.

ja podobnie ale beda zmiany na cos lepszego. czasami mi ciezko wychamowac z 90 mph w ruchu miejskim. juz pare razy sie ratowalme uciekajac na drugi pas badz zjezdzajac na pobocze

 

[ Dodano: Nie 26 Mar, 2006 ]

Kuba ma usuniete regulatory sily hamowania wiec moze sie wypowiedziec czy ten zabieg cos pomogl.

to to jest Kuba :?: jak można przekonać go do wypowiedzi :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na te wasze tarcze i wychodzi ze sa chyba identyczne jak w primerze GT/infiniti G20 280/22 (pomijajac ilosc otworow). jesli adoptowac zaciski z 300zx to trzeba pewnie i tarcze bo grubosc wynisi 30mm. ciekawe jak wyglada sprawa mocowania :roll: sprawa godna uwagi jak ktos lubi sie powsciekac. w IC najlepsze FERODO :grin: to premiumy a HAWK nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na te wasze tarcze i wychodzi ze sa chyba identyczne jak w primerze GT/infiniti G20 280/22 (pomijajac ilosc otworow). jesli adoptowac zaciski z 300zx to trzeba pewnie i tarcze bo grubosc wynisi 30mm. ciekawe jak wyglada sprawa mocowania :roll: sprawa godna uwagi jak ktos lubi sie powsciekac. w IC najlepsze FERODO :grin: to premiumy a HAWK nie maja.

 

 

no mnie wlasnie taki mod bardzo interesuje, tylko ze brak kasy zniecheca mnie do zglebienia lektury na hamerykanskim forum :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ,żeby pokusić się na wymianę zacisków to niestety jestem zbyt biedny :? widziałem na allegro firmy bermbo za 1000 zł to niestety przy innych moich wydatkach jest zbyt dużo----i dletego wolę narazie powymieniać i potestować same klocki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...