Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce


Gość psujaut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt opony sa stare strasznie, amorki maja 78% - bylo robione zawieszenie.

Opony zimowe mam prawie nowe i na nich jest to samo (na suchym asfalcie), mysle ze te koleiny glownie tak oglupiaja ten system bo jak jest gladko to duzo lepiej sie zachowuje maximka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt opony sa stare strasznie, amorki maja 78% - bylo robione zawieszenie.

Opony zimowe mam prawie nowe i na nich jest to samo (na suchym asfalcie), mysle ze te koleiny glownie tak oglupiaja ten system bo jak jest gladko to duzo lepiej sie zachowuje maximka.

 

na starych letnich ABS terkotał u mnie nawet na suchym jak wściekły wydłużając drogę hamowania obecnie po zmianie na nowsze praktycznie na suchym się nie załącza :one:

a zimowe są miękkie i dlatego na suchym nie zdają egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zimowe są miękkie i dlatego na suchym nie zdają egzaminu

 

Bardzo mozliwe, teraz juz troche za pozno ale na wiosne moja maxi dostanie nowe buciki rozmiar 17" :) jakies fajne oponki nowe 225/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
a zimowe są miękkie i dlatego na suchym nie zdają egzaminu

 

Bardzo mozliwe, teraz juz troche za pozno ale na wiosne moja maxi dostanie nowe buciki rozmiar 17" :) jakies fajne oponki nowe 225/50

 

Zastanów się Grzechu nad tym rozmairem. Do tej pory jeżdziłem na 225/50/16 i to nie na nasze lokalne drogi. W 17 jeszcze gorzej... Założyłem teraz nowe 205/55/16 i komfort, precyzja prowadzenia i ogólne wrażenia z jazdy poprawiły się o niebo. Do niedawna zdarzały mi się sytuacje, że na zakręcie z koleinami maxi przesuwała się z nienacka o pół metra :036:

Fakt, że po zmianie opon zrobiłem całe zawieszenie łącznie z maglownicą ale na tym niezrobionym różnica też była odczuwalna na +. Swoją drogą nie zwlekałbym na Twoim miejscu z kupowaniem kapci do wiosny tym bardziej, że zanim założysz zimowe czeka Cięj eszcze mnóstwo jazdy i to w złych warunkach. Poza tym przy zakupie opon letnich teraz można się targować, bo sezon się kończy :diabel:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no wlasnie to jest dylemat troche z tymi rozmiarami, 17" fajne wygladaja.... eh bede myslal, poki co nie mam na co zakladac :( mam tylko oryginalne fele 15" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Jasne, że fajnie wyglądają. Na autostradzach jeździ się świetnie, auto klei się do drogi. Wiem, bo jeździłem wcześniej BMW 535 na oponach 235/40/17 przód i 245/40/17 tył. Dopóki nie jeździsz po mieście albo po naszych drogach jest git :diabel:

Krótko mówiąc; plomby wypadają z zębów, auto na drodze żyje własnym życiem, Ty jako kierowca określasz jedynie ogólnie kierunek jazdy. No, chyba że koleina jest w rozmiarze opony to wtedy możesz puścić kierownicę i jechać jak pociąg. W tamtym aucie też sprzedałem te 17 z oponami jakiemuś maniakowi a sam założyłem 205 na oryginalne 15 :D No cóż, ja jeżdżę bardzo dużo, także wizualizacja samochodu na ślicznych, dużych felgach ma drugorządne znaczenie. Wolę jechać wygodniej i bezpieczniej niż podziwiać swoje auto na parkingu... :diabel:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja doloze swoje skromne zdanie :)

Drugi sezon jezdze na 17 w rozmiarze 225 i profilu 45 i szczerze mowie ze jesli mialbym zmieniac, to tylko nastepnym razem zwieksze profil do 50. Tez przed zakupem rozwazalem miedzy 16 a 17 i doradzalem sie chlopakow na forum. Najczesciej oczywiscie padala odpowiedz ze 16 ;) Ja jednak zdecydowalem sie na zakup 17, z tym ze przylozylem sie bardzo ostroznie do wyboru opon. Zalozylem z tego co pamietam okolo 5 kompletow opon i wybieralem sie w przejazdzke zarowno po miescie jak i trasie. Do dzisiaj nie zaluje wyboru i jedne co napewno troche bardziej cierpi, to zawieszenie.

Najwazniejsze jest jednak, aby kupic wytrzymale felgi, ktore wytrzymaja polskie drogi, bo fakycznie przy 17 gumy miedzy felga, a jezdnia jest troche malutko :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon jezdze na 17 w rozmiarze 225 i profilu 45 i szczerze mowie ze jesli mialbym zmieniac, to tylko nastepnym razem zwieksze profil do 50.

Taki mały OT ;)

To co powiesz Marcin na to :

42fdbaa818adfcffm.jpg

285 / 30 / 20 jak na tym jeździć ? Stoi na tym ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku!!! duzego OT nie ma chyba bo to temat Hamulce, a na zdjeciu wyraznie widac tarcze i zaciski hamulcowe :D....... ale powiem szczerze ze za ladnie to juz nie wyglada jak tak malo gumy jest.

Ciekawe czemu na zdjeciu pokazal tylko tyl samochodu ?? moze nie ma lamp z przodu! ... bo z tego co pamietam to ja mam wlasnie Bixenony z ML :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
To moze i ja doloze swoje skromne zdanie :)

Drugi sezon jezdze na 17 w rozmiarze 225 i profilu 45 i szczerze mowie ze jesli mialbym zmieniac, to tylko nastepnym razem zwieksze profil do 50. Tez przed zakupem rozwazalem miedzy 16 a 17 i doradzalem sie chlopakow na forum. Najczesciej oczywiscie padala odpowiedz ze 16 ;) Ja jednak zdecydowalem sie na zakup 17, z tym ze przylozylem sie bardzo ostroznie do wyboru opon. Zalozylem z tego co pamietam okolo 5 kompletow opon i wybieralem sie w przejazdzke zarowno po miescie jak i trasie. Do dzisiaj nie zaluje wyboru i jedne co napewno troche bardziej cierpi, to zawieszenie.

Najwazniejsze jest jednak, aby kupic wytrzymale felgi, ktore wytrzymaja polskie drogi, bo fakycznie przy 17 gumy miedzy felga, a jezdnia jest troche malutko :D !!!

 

To zapraszam na lubelszczyznę na testy na naszych wspaniałych drogach :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam na lubelszczyznę na testy na naszych wspaniałych drogach :diabel:

 

Akurat mialem okazje troche pojezdzic po Lublinie.... co prawda bardziej po obrzezach, ale powiem Ci ze te drogi do najgorszych nie nalezaly. Mysle jednak ze w kazdym miescie da sie znalesc taki odcinek drogi, gdzie mozna zrobic test :) A z dziurami, to sam chyba wiesz jak jest.......jak pierdykniesz w konkretna dziure to nie ma wiekszego znaczenia czy masz 16 czy 17.

Widze jednak, ze Ty miales niezbyt dobre wrazenia po jezdzie na 17...... mozesz napisac w ktorej budzie miales to BMW? ..... ... a tak ogolnie to zaraz nas jakis moderator zabanuje za OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przestancie z OT ;] ;] ;]

 

Po drugie, mialem okazje prowadzic Maxime Szalonego i powiem tylko jedno, to auto jest rewelacyjne w prowadzeniu. Wogole nie czulem zeby bylo z twardo, skrecanie bardzo przyjemne, i pomimo ze jechalem po drodze nie nalezacej do najrowniejszych drgania byly dosc dobrze wylapywane. Generalnie absolutnie zadnych zastrzezen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

szukam dobrego i niedrogiego zestawu tarcze + klocki (na przód) nie muszą mieć jakieś tam super wydajności, wystarczy żeby hamowało się tak jak na standardowym zestawie, nie chce najtańszych słabych jakościowo i piszczących hamulców ale na najlepsze np. brembo mnie tez raczej nie stać, szukam czegoś po środku za rozsądne pieniądze.

 

Maxima Qx a32 VQ20DE 96r. ;]

 

czekam na odpowiedzi!

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Mariuszek

Witam.

Temat jest już trochę zapomniany ale mam dla mnie dość istotne pytanie dotyczące tarcz i klocków. Jak czytam posty to opisujecie auta z silnikami 2.0 i 3.0 i tu moje pytanie? Czy do mojego modelu A33 SE 2002 mod USA silnik VQ35DE to są takie same symbole tarcz i klocków czy tez inne? Jeżeli znacie dokładne symbole to byłbym wdzięczny. U mnie w sklepach tylko rozkładają ręce i twierdzą że do modeli USA to nie wiedzą co dać :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...