Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce


Gość psujaut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:shock: obserwuj czy kolega będzie zadowolony z hamowania i jak będę następnym razem wymieniał to może się zdecyduję i poproszę o zakup i przesyłkę :roll:

 

Moze zrobimy zamup zbiorowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: obserwuj czy kolega będzie zadowolony z hamowania i jak będę następnym razem wymieniał to może się zdecyduję i poproszę o zakup i przesyłkę :roll:

 

Moze zrobimy zamup zbiorowy :)

 

no problemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kuba2222

Wlasnie jestem na etapie wymiany tarcz w mojej maxi i mam problem. Otoz jest to rok 1991r wersja USA i tu jest problem - po czym poznac ktore tarcze powinienem kupic? W tym roczniku stosowane byly 2 rodzaje.

 

3.0 88-91 DP 775 DP 528

3.0 91-94 DP 1046 DP 889

 

Jako ciekawostke dodam ze tarcze w moim aucie sa oryginalne od nowosci nigdy nie zmieniane :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmyyyy ??

Pytasz o tarcze a podajesz dane katalogowe klockow.

Jesli chodzi Ci o klocki, to mozesz sprawdzic wymiary swoich klockow i porownac z wymiarami w katalogu( na gorze strony jest adres)

 

:galy: :galy: :galy: 91r i jeszcze tarcze nie byly zmieniane ? To mam pytanie ...ile ta Maxi ma przebiegu ??

Z tego co wiem to JacaV6 zmienia tarcze 2 razy w roku ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuba2222

77tys mil przebiegu... Klocki tez bede zmienial przy okazji. Chodzi mi o to jak na oko rozroznic ktora wersje auta mam. Czy jezeli silnik sohc to oznacza ze to starszy model, czy tez byly montowane rownolegle z dohc? No i apropo silnika, czy ktos moze mnie upewnic ( ze zdjecia) czy to napewno jest sohc?

435f292f6c42133am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z tego co widzę, to do Maximy A32 nie ma żadnych klocków Ferodo, tak?

Co możecie polecić z podobnej półki cenowej i jakościowej (jak Ferodo Premier)? Bo EBC troszkę drogie.

Sprzedawca polecił mi TRW Lucas za 150zł na przód, ale nie bardzo orientuję się czy warto. Do wyboru mam jeszcze japońskie Nippartsy za 75zł. Mam takie w Primerze, nie narzekam ale może inne są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to do Maximy A32 nie ma żadnych klocków Ferodo, tak?

Co możecie polecić z podobnej półki cenowej i jakościowej (jak Ferodo Premier)? Bo EBC troszkę drogie.

 

Może i EBC są drorzsze od innych lip ale są b.dobre i żywotne :!: polecam bo mam :)

 

Sprzedawca polecił mi TRW Lucas za 150zł na przód, ale nie bardzo orientuję się czy warto. Do wyboru mam jeszcze japońskie Nippartsy za 75zł. Mam takie w Primerze, nie narzekam ale może inne są lepsze.

 

A te to lipy zupełnie niższa klasa i niekupój dziadostwa bo hamulce to twoje bezpieczęństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, jak pisałem obecnie mam Nippartsy i dziadostwo to to nie jest ;) Na pewno nie tak dobre jak te z górnej półki, ale strachu w oczach nie mam. Następne wsadzę Ferodo i wtedy zobaczę jaka jest różnica.

Poczytałem trochę na forum i te Lucasy są chwalone, więc chyba też nie chłam.

Ale zobaczymy ile za EBC zaśpiewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nippartsy i Lucasy to niższa klasa niż Feredo czy EBC i jest rużnica na nich zaręczam

A że chwalone na forum bo nikt z tych osób nie miał styczności z np. EBC :!:

EBC czy Feredo bodajże też są naprzykład w wersji standart i są oki i kosztóją tyle samo co lukasy ale EBC zielone czy Feredo premier to dopiero fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te Hawki są dostępne u nas, nigdzie nie znalazłem.

 

Ale dzięki Wam za porady :)

 

 

PS. Przewertowałem różne fora i faktycznie jeśli chodzi o EBC Greenstuff to nie mają konkurencji. No może Ferodo DS coś tam. Ale jeśli chodzi o zwykłe EBC, Ferodo to są stawiane na równi z Lucasami (bazuję na opiniach ludzi którzy mieli przyjemność z jednymi i drugimi).

 

[ Dodano: Pon 09 Lip, 2007 14:13 ]

Wybór padł na EBC Standard. Zobaczymy jak będzie, szkoda tylko że trzeba czekać na nie 2 tygodnie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego z tym ABSem to nie tak do konca jest rozowo!!!

Bo czasem naprawde potrafi niezle wydluzyc droge hamowania....... nie mowie oczywiscie ze ABS to cos zlego ...ale wydaje mi sie ze to nie powinnien byc dla Ciebie duzy problem ;)

Ja juz mialem pare sytuacji, gdzie jechalem( zapitalalem ;) ) z droga z nierownosciami i gdy chcialem zahamowac ostro przed skrzyzowaniem, ktores kolo podskoczylo gdzies na wyboi i wtedy bylo cieplo :D

 

Na Twoim miejscu bardziej bym sie przejmowal jak autko nie mialoby wzspomagania :D, a ABS to taki wynalazek bez ktorego spokojnie dasz sobie rade!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Szczerze polecam klocki Kashiyama do A32. Założyłem wczoraj i różnica jest niesamowita. Hamowanie porawiło się nieporównywalnie. Koszt niewysoki a jakość porządna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:zdziw: Chyba Zartujesz.

Poczekaj jak troche pojezdzisz..... jedyna ich zaleta to chyba to ze felg nie brudza !!!

Hamowanie z duzych predkosci to koszmar ( zagrzewaja tarcze jak cholera). Generalnie klocki dosc twarde.

Ja zalozylem je na wiosne i wiecej tego bledu nie popelnie...nastepne beda na 100% EBC Greenstuff.

 

don_martinez ! Nie proboj hamowac na nich ostro z ponad 230km/h ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tym ABSem to nie tak do konca jest rozowo!!!

Bo czasem naprawde potrafi niezle wydluzyc droge hamowania....... nie mowie oczywiscie ze ABS to cos zlego ...ale wydaje mi sie ze to nie powinnien byc dla Ciebie duzy problem

Ja juz mialem pare sytuacji, gdzie jechalem( zapitalalem ) z droga z nierownosciami i gdy chcialem zahamowac ostro przed skrzyzowaniem, ktores kolo podskoczylo gdzies na wyboi i wtedy bylo cieplo

 

Skąd ja to znam :one:

 

Na Twoim miejscu bardziej bym sie przejmowal jak autko nie mialoby wzspomagania , a ABS to taki wynalazek bez ktorego spokojnie dasz sobie rade!

 

Pełne poparcie dla tej opinii Szalonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to JacaV6 zmienia tarcze 2 razy w roku
:D :one:

ABS jest dobry ale jak go niema to też nie tragedia, znam takich co odłączają go specjalnie, tak jak napisał Szalony są sytuacje kiedy przez ABS można nieźle sie przejechać, nie koniecznie trzymając sie drogi, jak będzie tak że nagle trzeba ostro hamować i człowiek spanikuje to żaden system nie pomoże, trzeba wiedzieć że ABS nie skraca drogi hamowania ale przede wszystkim służy do omijania przeszkody podczas hamowania ale jak panika weźmie góre to i tak d*pa i tak.

don_martinez ! Nie proboj hamowac na nich ostro z ponad 230km/h

Zgadzam sie, ostre hamowanie z tej prędkości przy takich klockach to nie hamowanie.

A swoją drogą Marcin, ja z 220 na klockach roadhouse wyhamowałem całkiem szybko ;) taką miałem sytuacje wczoraj a jeżdze na nich już jakiś czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
:zdziw: Chyba Zartujesz.

Poczekaj jak troche pojezdzisz..... jedyna ich zaleta to chyba to ze felg nie brudza !!!

Hamowanie z duzych predkosci to koszmar ( zagrzewaja tarcze jak cholera). Generalnie klocki dosc twarde.

Ja zalozylem je na wiosne i wiecej tego bledu nie popelnie...nastepne beda na 100% EBC Greenstuff.

 

don_martinez ! Nie proboj hamowac na nich ostro z ponad 230km/h ;)

Pozdro

Próbowałem, fakt, że ze 180 ale jednak, i wszystko ok. Maxi hamuje ostro i efektywnie. Tarcze przeżyły. Na codzień nie jeżdżę z takimi prędkościami, max. 120 - mam z tyłu zamontowane dwa foteliki dla moich kochanych bliźniaczek :-)

Poprzednio miałem FERODO i to dopiero była porażka... piski, słabe hamowanie, szybkie zużycie (20.000 km).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem taki przypadek: 2 mlodych chlopakow spieszylo sie do szkoly (mocno padalo) i przebiegli przez ulice po przejsciu ale miedzy jadacymi autami. Cale szczescie ze widzialem przede mna autobus (po 2 stronie ulicy niz te dzieci) z ktorego wysiadalo duzo dzieciakow i zwolnilem profilaktycznie do 30KM/h ("cos" mi mowilo ze mi jakis smarkacz wyskoczy) oczywiscie pedal w podlodze, abs zadzialal...stanalem 0.5 metra od chlopakow w 3/4 szerokosci przejscia :( Przez poprzeczne koleiny przed przejsciem nie moglem zahamowac :( Wkurza mnie to ze mniej wiecej kazdy kierowca wie po przejechaniu paruset metrow po sliskim asfalcie czy sniegu gdzie zatrzyma sie jego auto przy gwaltownym hamowaniu na tej nawierzchni ... a tu taka niespodzianka, ABS :) Wiem ze kiedys odwolam wszystko co powiedzialem na ten system ale na bank nie bedzie to 11 letnia maxima, Sluzbowe ktorymi czasem jezdze a maja 2-4 lata duuuuzo lepiej hamuja z tym systemem, tam czuje, ze on pomaga w maximie mam jednak mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Wczoraj mialem taki przypadek: 2 mlodych chlopakow spieszylo sie do szkoly (mocno padalo) i przebiegli przez ulice po przejsciu ale miedzy jadacymi autami. Cale szczescie ze widzialem przede mna autobus (po 2 stronie ulicy niz te dzieci) z ktorego wysiadalo duzo dzieciakow i zwolnilem profilaktycznie do 30KM/h ("cos" mi mowilo ze mi jakis smarkacz wyskoczy) oczywiscie pedal w podlodze, abs zadzialal...stanalem 0.5 metra od chlopakow w 3/4 szerokosci przejscia :( Przez poprzeczne koleiny przed przejsciem nie moglem zahamowac :( Wkurza mnie to ze mniej wiecej kazdy kierowca wie po przejechaniu paruset metrow po sliskim asfalcie czy sniegu gdzie zatrzyma sie jego auto przy gwaltownym hamowaniu na tej nawierzchni ... a tu taka niespodzianka, ABS :) Wiem ze kiedys odwolam wszystko co powiedzialem na ten system ale na bank nie bedzie to 11 letnia maxima, Sluzbowe ktorymi czasem jezdze a maja 2-4 lata duuuuzo lepiej hamuja z tym systemem, tam czuje, ze on pomaga w maximie mam jednak mieszane uczucia.

A jak u Ciebie z zawieszeniem i oponami? Miałem podobne przygody z ABS do Twojej i od kiedy zregenerowałem maglownicę, wymieniłem kapcie, amorki i całą resztę zużytych części zawieszenia mam spokój i ABS działa jak powinien.

Jasne, że w nowszych autach ABS jest nowocześniejszy ale sądzę, że w maxi, nawet kilkunastoletniej, powinien być na tyle sprawny by właściwie zadziałać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Grzechu!!!!! don_martinez trafil w 10 :one: ..... jak zmienisz opony to wtedy zobaczysz czy dziala czy nie :P .... a wiem cos o Twoich oponach, bo kiedys nalezaly do mnie :D i bieznika tam juz bylo malo jak Ci je przekazalem.....a teraz juz pewnie nie ma wcale Ty morderco :027: :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...