Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi?


goago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie fajnie to wyszło... Teraz im szybciej będziesz jechał tym więcej świerzego Air będzie w dolocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego w końcu to zrobiłeś?

aluminium z izolacja. wykorzystałem ekrany za grzejnikowe :)

 

Jestem Ciekaw jaka moc teraz :)

 

170KM@198Nm no prawie bo 169.8KM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można powiedzieć że to dolot+przepustnica 64mm. Co prawda było strojone ale góra nie ruszana. Po dolocie i wywaleniu tej przegrody z przepływomierza AFR na tyle się zubożył że był idealny także nie było potrzeby ruszać. Szczerze to liczyłem na większe przyrosty co do nakładów... :unsure: Wieczorkiem wlepię wykres.

 

wykres091209.jpg

Edytowane przez goago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaki by był efekt bez zmiany przepustnicy i dotykania się do kolekotra ssącego... i dopiero takie coś wystroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy wydech z primery 2.0 pasuje do sunnego?? mam wersję HB 5D GA14DE ze ssaciem 4-2-1 od 1.6. Zastanawia mnie czy końcowy i środkowy z wersji bez kata bedzie pasował bo były wersje 2.0 bez kata czy się mylę?? Z góry dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O porawie dolotu i izolacji termicznej na kolektorze też muszę pomyśleć. Tego projektu goago

nie zauważyłem wcześniej. Dawniej w czerwonej powietrze szło z nadkola. Teraz spod machy.

Zonk :devil:

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wydech z primery 2.0 pasuje do sunnego?? mam wersję HB 5D GA14DE ze ssaciem 4-2-1 od 1.6. Zastanawia mnie czy końcowy i środkowy z wersji bez kata bedzie pasował bo były wersje 2.0 bez kata czy się mylę?? Z góry dzieki za info

z almery gti bardziej do 1,4 w sam raz.

 

wracając do tematu ostatnio ogarnąłem wydech. teraz do końca jest 60mm na jednym tłumiku przelotowym. do tego głowica poszła 1,5mm w dół oraz przerobiłem wałek ssący z GT na wydechowy. co to dało? zobaczymy niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed wczoraj ominął CIę dyno day wjazd za 50zł do Kreatora Mocy... Ale było ciepło i wyniki nie zbyt rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed wczoraj ominął CIę dyno day

Dla mnie ciut za wcześnie...pozostało mi jeszcze przesuniecie odcinki na 7500rpm i wystrojenie oraz start na Bemowie 25 kwietnia :rolleyes:

ostatnio ogarnąłem zbieżność oraz opony. Kupiłem Yokohama Parada i jestem z nich zadowolony jeśli chodzi o trakcje. tylko troszeczkę sobie popiskują na jedynce i dwójce, gdzie na semperitach paliło laka na trójce i suchej nawierzchni. jedyny minus tych gum to ich waga. są cięższe o 1,3kg na oponie od semperitów prawie nowych. alu koło z oponą ważyło mi 15,2kg teraz 16,5kg :angry: ale za to ta trakcja... :blink:

jeśli chodzi o osiągi sunniacza to przyjmuje każdy pojedynek nawet VE :devil: XTomek? :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Coobciowy Bandit był o 0,4 szybszy od czerwonej. Ale on miał 193KM i 208Nm versus 205KM i 214Nm. No i wydłubany w środku do gołej blachy. Ruda jest odrobinę lżejsza i mocniejsza od czerwonej, więc możemy spróbować. Jeszcze tylko R888 nam brakuje. Powinniśmy zdążyć przed Bemowem. Trakcja to podstawa, bo moment urósł znacznie. Pozdrawiam :D

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SSS http://www.sss.org.pl/ jest fajnie , bo masz na wydruku RT, ET, 60 feet, V max/400 feet. Najlepiej przyjechać rozebranym samochodem, bez tylnych foteli i niepotrzebnego duperelstwa.

Przedni prawy do zdjęcia na miejscu. Rejestracja obowiązkowa. Jak wygrasz, to wcale się nie zmartwię. W projekcie szybkiej limuznki jeszcze dużo można pomajdrować :P

 

 

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawie się szykuje :)

Stawajcie razem na kresce a ja potem ustawię się z tym szybszym :)

Ps. Goago coś tam przede bemowem zmajstrujesz ?? Auto warzyłeś, wiadomo ile warzy z 2.0 pod maską ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, a zrobisz rudej przepusnicę /może regulowane kółka też/ i dopieścisz na rolkach. Daj znać na PW. Zobaczymy, co goago szykuje. Może być ciekawie.

A z Tobą to chyba tylko dla przyjemności.:P Za lekka buda. Jak byłeś na hamce, to pochwal się. ;) Pozdro

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z Bemowa niestety nici :(

dzisiaj na hamowni tak doj**aliśmy zapłon że poszła uszczelka pod głowicą.

 

ostatni wykres przed nieszczęsnym zapłonem

 

01tocobyloiwalekwydehja.jpg

 

Coobcio nie dokręciłeś go do odcinki? wydaje mi się że do 175 doszło by spokojnie...

Edytowane przez goago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odcinki ze 150obr.min zbrakło...

Ps. przyjrzyj się na wykres strat mocy, te parady kręcą się sporo ciężej jak twoje poprzednie ogumienie...

 

Ciekawe względem ostatnich modów przyniosła zmiana wałka wydechowego na ssący - na moje oko i tak trzeba by go cofnąć do tyłu względem tego co masz w tej chwili...

 

Ale tak czy siak, w sunnym z SR20DEH 173KM i 208Nm to jest już super wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. przyjrzyj się na wykres strat mocy, te parady kręcą się sporo ciężej jak twoje poprzednie ogumienie...

Tak. raz że są cięższe o 1,5kg na szt. od poprzednich to wpływa, a dwa że poprzednio miałem 2,5bara a teraz 2,1 a trzy to że wraz ze wzrostem mocy rosną straty...

a tu ciekawostka na mega przyspieszonym zapłonie

walekwydechssakizaplonp.jpg

 

Auto odpalone :rolleyes: wszystko gra nawet obeszło się bez planowania głowicy. Pan w autoszlifie pomierzył i stwierdził ze jest prosta.

Edytowane przez goago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ty się ciesz że tylko delikatna zmiana uszczelki wyszła--ps. bardzo jestem ciekaw porównania twojego sunny z bombla turbo primerą./..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...