Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi?


goago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aż takiego wpływu na moc to to nie ma. Śmiem twierdzić, że nie ma praktycznie żadnego wpływu na moc ;) To chyba daje tylko jakieś tam wyciszenie dolotu. Ja u siebie nie zanotowałem niczego po wywaleniu puszki szmerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wywalam to z każdego nissmo

nie wiem od którego roku, ale na pewno SR20De z 1999 r. nie mają tłumika szmerów przy gumowym przewodzie idącym od przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyłaczonym silniku przyłóz miernik ustawiony na 20V do aku i Ci pokarze czy coś prad zżera jak juz to bedziesz wiedzial to i wykarze pozytywnie to bedziesz musial znaleśc zrdodł tego polukania aku, moze to bedzie walsnie przyczyna zachowania takiego stanu. Kiedyś w audi 80 mialem taki podobny przypadek

źle piszesz.

rozłącz plusową klemę i wstaw miernik w szereg tak że jednym krańcem dotykasz do klemy a drugim do plusa w aku i ustaw go na 20A. jak coś tam się będzie pojawiać to może być przyczyna.

 

 

aku masz za słaby chyba troszkę co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od którego roku, ale na pewno SR20De z 1999 r. nie mają tłumika szmerów przy gumowym przewodzie idącym od przepustnicy.

z tego co mi sie zdaje to tlumiki szmerow (spory w zderzaku i ta smieszna trabka slonia od puszki filtra) sa za puszka filtra, a to co jest na rurze miedzy pucha filtra a przepustnica to akumulatory powietrza, ale moge sie mylic - sprostujcie w razie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co jest na rurze miedzy pucha filtra a przepustnica to akumulatory powietrza, ale moge sie mylic - sprostujcie w razie co

Właśnie o to chodzi. Rozumiem że jego funkcja to zwiększenie pojemności dolotu? Ciekawe jak to wpływa na moc i moment?

Kubson robił jakieś testy na hamowni to niech się wypowie a może nawet wykres wklei. czekam na jego komentarz ale chyba wsiąkł gdzieś...długo go nie ma na forum :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Rozumiem że jego funkcja to zwiększenie pojemności dolotu? Ciekawe jak to wpływa na moc i moment?

Kubson robił jakieś testy na hamowni to niech się wypowie a może nawet wykres wklei. czekam na jego komentarz ale chyba wsiąkł gdzieś...długo go nie ma na forum :blink:

Te akumulatory powietrza maja tylko za zadanie "ladowac sie powietrzem" podczas niskich predkosci obrotowych i momencie kiedy zaczynasz wchodzic na obr masz pewien "zapas, rezerwe" powietrza. Dziala to mniej wiecej w tym stylu ;)

Moze to tylko poprawia reakcje na gaz, nie wiem jaki ma wplyw na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy wkleję jak tylko pojawię się w Enery Gaz i zapamiętam co mam dodatkowo przynieść :P

Ps. w mojej almerze wywalenie tej puszki pod rurą dolotową dodawało 1KM ale psuło mocno zakres 2500-3500 - z tą rurką w tym miejscu jest taka górka a bez nie łany płaski przebieg no ale wartości Nm niższe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto co daje mod rozrządy by Coobcio.

wykres2.jpg

co prawda przyrosty trochę gorsze jak u Rossiego ale i tak jestem zadowolony. Przełamana bariera 190NM :rolleyes: i poprawa w całym zakresie...

Tylko jakiś taki poszarpany ten wykres. Chyba czas to wystroić myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z ciekawych rzeczy powinienem znaleść u siebie kolektor ssący z P11.144, który sporo powinien dodać na dole, choć obstawiam że tak pofalowany wykres mógł się zrobić z takiego sobie składu mieszanki - sprawdz jakie ciśnienie daje pompa wachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę ostatnio z nudów podłubałem :whistle:

poszerzyłem oryginalną przepustnicę. udało mi się ją rozfrezować do 64mm. kolektor ssący również. ponadto wydłubałem z kolektora kanał od silniczka krokowego który zawężał nieco przepływ.

dzisiaj dokończyłem dolot na stożku K&N. Oczywiście zostanie on zabudowany w szczelnej obudowie z nadmuchem zimnego powietrza rurą 11mm z halogenu. komentarze co do dolotu mile widziane :shifty: ciekawe co to wyda???

aaaaa ecumaster det3 już idzie do mnie... :dribble:

 

hpim0384.jpg

 

hpim0385zg.jpg

 

hpim0396r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolocik w sam raz. Nie za krótki nie za długi ;) Co znaczy poszerzyłeś kanały dolotowe? Na całej długości była obróbka czy tylko porting w okolicach uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem nic o kanałach dolotowych. poszerzałem tylko wlot do kolektora ssącego. a wewnątrz jego wyjebałem ten kanał od powietrza na biegu jałowym. idzie on od silnika krokowego w stronę przepustnicy i skutecznie zawęża przepływ wewnątrz kolektora.

Ciekaw jestem jak wygląda kolektor SR20VE wewnątrz... mógłbyś zerknąć którędy powietrze z silniczka krokowego wpada do kolektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpada centralnie o góry dziurką wielkości małego paznokcia, żadnych kanałów w środku nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli nissan zrozumiał ze to zło!

 

wystrugałem na razie z kartonu taki format. myślałem o plastiku ale słabo się go formuje...pozostaje blacha z tym że ona się szybko nagrzewa...

 

hpim0398.jpg

hpim0399.jpg

hpim0401.jpg

Edytowane przez goago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygloda spox,moim zdaniem blacha najlepsza bedzie ,tylko od strony silnika osłonic ja jakims materiałem który nie przepuszcza ciepła,taki np jest pod układem wydechowym koło zbiornika paliwa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha aluminiowa a od środka okleić pianką, czy tam steropianem na taśmę dwu stronną...

Ps. kiedy na rolki wpadasz po modzie kolekotra i dolotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. kiedy na rolki wpadasz po modzie kolekotra i dolotu ?

 

Niebawem...raczej w przyszłym tygodniu.

ile szacujesz że stracę lub zyskam??? można by jeszcze wewnątrz przepływki usunąć tą przegrodę ale to chyba po założeniu świnki co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na puszkę to tylko blacha aluminiowa oklejona aluminiową folią z izolacją. Folie samoprzylepną można kupić w każdym Obi itp. Co do poszerzania przepływki to można sobie darować. I tak w przepustnicy jest zwężka 60mm a jak coś to nie wycinać przegrody tylko wkleić wkład w rurę alu.

 

Dolocik będzie pierwsza klasa. Chciałem podobnie robić u siebie ale mam standardowy aku i jakoś nie miałem czasu rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło spoko, Goago mi też pomysł z plastikiem bardziej podchodzi, przynajmniej jak zobaczyłem ten kartonowy to od razu o plastiku pomyślałem. Ale bardziej mnie modyfikacja kolektora ssącego ciekawi :D

 

Osiągów na rolkach życzę

Pgaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze w rurze dolotowej w almerze czy tam p11 wystają takie krućce od odmy i od wolnych - ja je uciąłem diaksem i mam piękny przelocik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...